Suralco blijft in 2014 vechten voor behoud positie
"2013 was zeker geen makkelijk jaar voor Suralco vanwege de lage prijs van aluinaarde op de wereldmarkt en tegelijkertijd de hoge prijs voor olie en bauxiet. Dit heeft geresulteerd dat ook dit jaar het bedrijfsresultaat negatief was en er een aantal drastische maatregelen genomen moesten worden zoals onder andere het uitstellen van niet urgente onderhoudsuitgaven. We waren genoodzaakt alles in het werk te zetten om efficiënter te werk te gaan teneinde de kosten voor het produceren van aluinaarde te verminderen. Met de inzet van alle werknemers, service bedrijven, leveranciers en niet te vergeten de werknemersorganisaties, is het ons gelukt om een beter resultaat dan verwacht te realiseren. Wij danken u daarom enorm voor uw inzet en in het in ons gestelde vertrouwen", zei Halfhuid.
Mijlpalen voor 2014
Om goede resultaten te bereiken dit jaar zijn in het bedrijfsplan 2014 van Suralco diverse mijlpalen opgenomen.
In het bedrijfsplan is opgenomen een break-even resultaat te bereiken tegen het eind van 2014 bij een productie van 3150 metrieke ton/dag. Dit zal worden bewerkstelligd door:
- Verbeteren van de efficiency in het productieproces.
- Verbeteren van de productiviteit.
- Het verder verminderen van de bedrijfskosten.
-Opnieuw aanbesteden van het Nassau-project met een andere set-up en het verkrijgen van goedkeuring van Alcoa voor de start van uitvoering in het eerste kwartaal van 2015.
- Het afmaken van de energiestudie en het aanbesteden van de energieoplossing om uiteindelijk in staat te zijn met een goedkoper energie alternatief de raffinaderij te kunnen draaien. Dit is een belangrijk aspect om Suralco weer concurrerend te maken om met de beste in de industrie mee te kunnen.
- Het versneld uitvoeren van bauxiet exploratie-activiteiten in het oosten van Suriname om het bauxiettekort dat verwacht wordt in 2015 te kunnen dekken in afwachting van Nassau.
Het vechten tegen de negatieve marktcondities blijft een dynamisch proces, maar het bedrijfsplan is volgens Halfhuid essentieel en zal zeker bijdragen om Suralco door de zeer moeilijke wereldmarktsituatie te sleuren en de bauxietindustrie voor Suriname te behouden.
Vandaag
Gisteren
- Vijf verdachten staan terecht voor diefstal; één ontsnapt uit cellenhuis
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week (17)
- Voetganger overlijdt na aanrijding aan Kwattaweg
- Lula: Amerikaanse importheffing onaanvaardbare chantage
- Stiefopa veroordeeld voor verkrachting tiener
- Zunder belicht oprichting en samenstelling Herdenkingscomité
- Dode en zwaargewonde Martin Luther Kingweg
- Veroordeelde moet SRD 284.000 betalen aan benadeelden
- Van der San: Verwijt over paniek zaaien onterecht
- Bewolking, maar ook heel warme perioden
- Noersalim: Suriname loopt kans op visexportverbod naar EU
- Misiekaba hekelt 'last-minute benoemingen' door voorganger
- Column: Geen volks- maar partij vertegenwoordigers
- Op de valreep reeks bevorderingen en benoemingen op Justitie en Politie
Eergisteren
- Nieuwe details: Piloot mogelijk oorzaak crash Air India
- Bromfietser beschoten in Leonardo da Vincistraat
- We hebben eigenlijk geen armoedevraagstuk
- Twee aangehouden voor reeks inbraken en bezit drugs
- Regering gaat RVI evalueren; te weinig informatie
- Vastgoedfraude: verdachte stuurde valse documenten via WhatsApp
- Brute overval Calcuttastraat: slachtoffer mishandeld, veel geld en sieraden buitgemaakt
- Territoriaal belastingstelsel voor Suriname
- Er komt absoluut geen kabinet van de 'First Gentleman'
- Pro-Russisch cybernetwerk opgerold
- Onweersbuien in de late nacht
- Staatshoofd Simons: Het pad van verandering is ingeslagen
- Column: Voetbal is ‘Big business’
- Simons pleit voor gezond fiscaal beleid en actieve productie-economie