Suriname moet bewuster worden van Ayurveda
Ayurveda (Ayus=leven, Veda=kennis, weten), ofwel kennis van het leven, is een Indiase Hindoe-geneeskunde die al duizenden jaren bestaat. De hindoeïstische leer is gebaseerd op de Veda’s (heilige boeken) waarin alle (oeroude) kennis is opgeslagen. In het wereldbeeld van het hindoeïsme hangt alles met alles samen in de kosmos. Dit zien we terug in de ayurveda, een zeer grondige geneeswijze die heden ten dage nog veel populariteit geniet in het moderne India en steeds meer terrein wint in de westerse wereld.
Ayurveda is een duizenden jaren oude Indische holistische geneeskunde, die uitgaat van de eenheid tussen lichaam en geest. Ayurveda kuren behandelen onder meer stress, chronische vermoeidheid, slapeloosheid, reuma, rugpijnen, migraine, artritis, neus-, oor- en oogkwalen, hart- en vaatziekten,… en de behandelingen duren 1 tot 3 weken. Een ayurvedisch arts stelt eerst een diagnose en voorziet dan een specifieke behandeling op maat van uw constitutie en op basis van etherische oliën en geneeskrachtige kruiden. Massages, baden en een dieet vervolledigen de kuur, terwijl yoga en meditatie het effect kunnen versterken.
Veel besparen
De lezing die morgen (maandag) wordt gehouden moet de toepassing van Ayurveda in ons land stimuleren. Stichting Organisatie Hindoe Media zegt dat Suriname veel kosten zou kunnen besparen als wij deze geneeswijze steeds meer zouden toepassen. “ Immers leent onze landbouwgrond zich hier ontzettend goed voor.” Abdul Salam, een Indiase landbouwkundige, heeft in 2003 voor Suriname een haalbaarheidsstudie over Cashewnoten verricht. Hij heeft onlangs zijn positieve bevindingen over onder andere Ayurvedische oliën overgebracht aan de Surinaamse autoriteiten.
Vaidya Etienne Bhagwan Premdani, die in Suriname is geboren, is een autoriteit op het gebied van Ayurveda in Nederland. Hij zal de lezing: ‘Ayurveda, de oudste geneeskunst in de wereld’ verzorgen. Premdani is eigenaar van Premdani Ayurveda Clinic en Premdani Ayurveda College in Olst, Nederland.
Vandaag
-
13:26
Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
-
11:28
Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
-
09:30
Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
-
07:33
Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
-
05:35
Vandaag volop zon
-
03:38
Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
-
02:41
HvJ versterkt met rechter en AG
-
00:59
Column: Contouren zichtbaar
-
00:00
VHP neemt plaats in de oppositiebanken
Gisteren
- God luistert niet
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cultuur
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s met 43% gestegen
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp
- Eerste Surinamer behaalt prestigieuze Registercontroller-titel aan AdeKUS
- Vijfde verdachte aangehouden op Zanderij in ripzaak Sunparklaan
- Benadering van het vraagstuk: Tijdelijke combinatie lid DNA en presidentschap!
- Advocaat Dubois: Handelingen Kromosoeto discutabel, maar niet strafbaar
- Een zonnige morgen met onweersbuien in de middag
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-project
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting
- Column: Formateur: ja of nee?
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg
Eergisteren
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uitblijven
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Suriname
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig bestaan
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had recht op bescherming
- In Memoriam Patricia Etnel
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwerpwedstrijd
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffing slavernij
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rechtsvervolging
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele noodzaak?
- Regen en onweersbuien op 1 juli
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba
- Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president en vicepresident
- 4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo