Breeveld en Vishnudatt: Burgers moeten hun stem laten horen
De actie is bedoeld als een ‘wake up call’ naar de regering, De Nationale Assemblee en de samenleving benadrukt het duo. Ze hebben Ronny Aloema en Roy Mohan van de VHP, en Patrick Kensenhuis, Ann Sadi en Rabin Parmessar van de NDP kunnen spreken in de wachtkamer van DNA. De Assembleeleden waren verrast en onvoorbereid maar hebben de tijd toch genomen om de burgers aan te horen en hun vragen te beantwoorden. Ze gaan de aangehaalde punten meenemen naar de algemene politieke beschouwing die vandaag wordt voortgezet en de vergaderingen van de eigen fracties.

Breeveld en Vishnudatt willen weten wat het nut is van de onderministers in de resterende 5 maanden van deze regeertermijn. De indruk is dat er geen kader of vertrouwen is om goed beleid te voeren op de ministeries waar de onderministers post gaan vatten en dat de posten zijn aangeboden om de macht te kunnen behouden. Dit besluit gaat de samenleving meer geld kosten en gaat drukken op de begroting. Het duo eist ook dat de regering openheid en informatie geeft over andere brandende vraagstukken via de officiële kanalen en niet op politieke podia. De communicatie vanuit de overheid is te vaak inconsistent. Een zorgpunt is ook dat de wet Spaar- en Stabilisatiefonds nog steeds niet is aangepast, de tijd dringt. Andere zorgpunten gaan over veiligheid, gezondheidszorg, onderwijs, illegale visserij en de valuta koersen.
“Het is een spontane actie geweest,” geeft Vishnudatt aan. “Los van het feit dat we beiden een bepaalde politieke route bewandelen vinden we dat het volk bewuster moet worden van wat haar rechten zijn. Wij hebben vandaag een zaadje gepland. We hebben aangetoond dat het mogelijk is om als burger met je vertegenwoordiger in DNA in gesprek te gaan. We hebben het netjes gedaan, zijn naar de balie gekomen en zijn goed ontvangen. Zo kan iedere burger zijn recht oppakken en met DNA komen praten. Je hoeft niet alleen de media op te zoeken om je gal te spugen of zorgpunten aan te halen. Je kan ook de DNA-leden op zaken aanspreken.”
De actie van Breeveld en Vishnudatt kwam vanuit het actualiteitenprogramma 'Retrospectie' op LimFM waar zij zondag te gast waren. Bij het bespreken van de issue door presentator Ivan Cairo over de recente aanstelling van onderministers door de president daagde Vishnudatt spontaan Breeveld uit om maandag naar het parlement te gaan en Assembleeleden te vragen deze en nog andere brandende vraagstukken kritisch te bespreken.
Vandaag
-
12:12
SPSB-strafzaken uitgesteld tot 5 november; Kromosoeto blijft vast
-
10:14
Gewapende overval Gompertstraat: schoten gelost, slachtoffers ongedeerd
-
09:18
Zwerfvuil: Een zichtbaar probleem dat vraagt om duurzame daden!
-
07:22
IDB-president over Van 't Hogerhuysstraat: We zullen besluit regering respecteren
-
05:25
Verspreide onweersbuien in de middag
-
03:33
NDP-fractie eist themavergadering over machtspositie Staatsolie
-
01:36
Assemblee wil dekking SRD 11,5 miljard tekort; uitgaven OM en Hof fors omhoog
-
00:59
Column: Stuurmanskunst of …?
-
00:00
Suriname krijgt US$ 500 miljoen zachte lening van IDB, met mogelijke verdubbeling
Gisteren
- Trinidad kent diepwaterblokken toe aan Exxon, mogelijke investering van $21,7 miljard
- "It ain't no fun when the rabbit got the gun"
- Visserscollectief vraagt president Simons harde aanpak misstanden visserijsector
- Bloedbank in acute financiële nood: Enorme achterstand ziekenhuizen
- Inheemsen: van 'Verworpenen' tot nationaal ontwikkelingsmodel
- Directeur Openbaar Groen per direct ontheven wegens onregelmatigheden
- Gratis medische zorg in Marwina Ziekenhuis voor Albina en omgeving
- Vuurwapenvergunning verlengen? Online doen
- US$ 63.000 uitgetrokken voor Carifesta te Barbados
- Wat staat ons politiek te wachten?
- Bewolking en onweersbuien op deze dinsdag
- Monorath belooft verbeteringen voor KPA na werkbezoek Santo Boma
- Column: Auto’s voor een kwart, vertrouwen voor nul
- Isaacs waarschuwt voor politieke invloed op politie; benadrukt rol OM
Eergisteren
- Tijdelijke voogdij cruciaal voor bescherming van minderjarigen
- Veroordeelde in hoger beroep in zaak brandstichting Vaco
- Noersalim in overleg met LVV-bond over dringende personeelskwesties
- Prominente Al Jazeera-journalist gedood bij Israëlische luchtaanval in Gaza
- Para krijgt nieuwe stem in parlement: Michael Marengo
- Suriname en Frankrijk verdiepen samenwerking gezondheidszorg
- Busvergunningen voorlopig stopgezet: Landveld wil strenger toezicht openbaar vervoer
- Wanneer breekt de helft van Suriname echt door?
- Vandaag toelating Michael Marengo tot DNA
- Zonnig, maar bewolking neemt toe
- Europa: Geen vrede in Oekraïne zonder Kyiv aan tafel
- Als de wind onze belofte meevoert...
- Meer dan 25% van begroting 2025 gaat naar ambtenarensalarissen