AdeKUS studenten in top 3 van de CFCS-video challenge
Drie studenten van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) zijn in de top 3 geëindigd van de van de 57e Caribbean Food Crops Society (CFCS) conferentie in Punta Cana (Dominicaans Republiek). Dit jaar was het thema van de conferentie One Health, hetgeen inhoudt
dat wetenschappelijke presentaties omtrent maatschappelijke
gezondheidsaspecten gelinkt aan duurzame landbouw zijn gegeven.
De CFCS heeft dit jaar besloten om ook een video challenge, video-uitdagingen, voor studenten van de universiteiten in het Caraïbisch gebied te organiseren. Het ging om een soort sociale media-uitdagingen waarbij video's worden gemaakt en gedeeld die vaak rond een specifiek thema of idee zijn gecentreerd. De uitslag van deze video challenge werd bekendgemaakt op 17 juli tijdens de Award Dinner.
Studenten van de studierichting Agrarische Produktie (AP) van AdeKUS vielen in de top 3 prijzen:
1e prijs: Mukhlis Karsodjojo (Thema: Composting rice straw)2e plaats: Kirti Baboelal (Thema: Controlling rat populations).
3e plaats: Wiraisha Gauri(Onderwerp: Protecting farmers from pesticides).
Prof. Lydia Ori, Vice President CFCS, Representative of the Dutch Caribbean CFCS en Richtingscoördinator Agrarische Produktie) heeft namens de winnaars de prijzen in ontvangst mogen nemen. Zij en Dr. Wasudha Malgie waren aanwezig als vertegenwoordigers van de Anton de Kom Universiteit van Suriname namens de studierichting AP en de Masteropleiding van de Education and Research in Sustainable Development. Zij hebben tevens deelgenomen aan de posterpresentatie.
(Malgie, W., Ori, L., Jaggan, M., Jagernath, J.)
Poster 2:'Categories of Pesticide Usage in Poisoning Incidents in Farming Communities in Suriname'
(Jagernath, J., Ori, L., Malgie, W., Jaggan, M.)
De bijdrage vanuit Suriname is erg gewaardeerd door de organisatie en collega-onderzoekers uit het Caraïbisch gebied, zegt Ori. Het gebruik van pesticiden in het Caribisch gebied heeft vele gezondheids- en milieueffecten op zowel de landbouwers als de gemeenschap. Daarnaast hebben collega-onderzoekers gevraagd om samen regionaal vervolgonderzoek in dit belangrijk onderwerp te doen.
De studierichting AP is erg trots op haar studenten en hoopt 4 studenten mee te nemen naar de 58e CFCS-conferentie, die in juli 2025 gehouden zal worden op St. Maarten.
Vandaag
Gisteren
- Commissie voor verbetering schoolbusvervoer
- Politiebericht over onderzoek fraude met oproepingskaarten
- Adoptie in het nieuw BW
- Olieprijs stijgt na Saudische investeringsbelofte
- Roofoverval op winkel aan de Nieuw Weergevondenweg
- Trump begint Midden-Oostenreis met reeks deals in Saudi-Arabië
- CBvS-governor: Valutaveilingen geen directe poging verlaging wisselkoers
- Collectief erfgoed onder druk
- Wereldwijde beurzen schieten omhoog na tariefverlaging VS en China
- Veel bewolking en neerslag op deze dinsdag
- Taxiën door de politiek: Onderwijsvernieuwing zonder vooruitgang
- Column: Geld regeert de verkiezingen: Kapitaal versus integriteit
- Roemer: Suriname moet economische cultuur ontwikkelen en tot norm verheffen
Eergisteren
- President in dialoog met burgers en strategische beroepsgroepen
- Ode aan de zorg: AZP eert verpleegkundigen en verzorgenden
- Politie houdt 18 verdachten aan tijdens operatie Delta Force
- De melting pot waarin alles hetzelfde smaakt
- Aanhouding na verdachte verstrekking oproepingskaarten
- Ravaksur Plus ziet voorlopig af van acties
- Training ordedienstleden KPS in afrondende fase
- Schoolbroodpakket wordt uitgebreid van 117 naar 180 scholen
- Paus Leo XIV roept op tot 'geen oorlog meer'
- Suriname: Wat er al staat, breek het niet af!
- Regen, zon en onweer op deze maandag
- Taxiën door de politiek: SRD 1000, leuke bonus... geen stemgarantie
- SATCA trekt zich terug voor intern beraad
- President roept Ramsaran op voor spoedoverleg: PL ziet politieke draai