Licht op corruptie: Oorzaken en oplossingen
Good wise leaders respect the law and basic values of their society - Nelson Mandela.
De oorzaken
Er zijn veel redenen waarom politici oneerlijk kunnen zijn. Enkele van de meest voorkomende redenen zijn:Persoonlijk hebzucht:
Sommige politici worden simpelweg gemotiveerd door hebzucht en het verlangen om zichzelf te verrijken. Ze kunnen corruptie zien als een manier om snel rijk te worden, of ze kunnen geloven dat ze recht hebben op een speciale behandeling vanwege hun positie.
De verleiding van macht:
Macht kan een corrumperende invloed hebben en sommige politici kunnen in de verleiding komen om hun macht te misbruiken voor persoonlijk gewin. Ze kunnen hun positie gebruiken om zichzelf te verrijken, om hun vrienden en bondgenoten te helpen of om hun critici de mond te snoeren.
Gebrek aan verantwoording:
In sommige gevallen kunnen politici wegkomen met corruptie omdat ze niet verantwoordelijk worden gehouden voor hun daden. Dit kan gebeuren als de wetten zwak zijn; als de handhavingsinstanties corrupt zijn of als het publiek onwetend of apathisch is.De cultuur van corruptie:
In sommige culturen wordt corruptie gezien als een normaal onderdeel van zakendoen. Dit kan het moeilijker maken om politici ter verantwoording te roepen, en het kan ook waarschijnlijker maken dat politici zich inlaten met corruptie.Zwakke of ineffectieve wetten:
Wetten die zwak, slecht geschreven of slecht gehandhaafd zijn, kunnen het politici makkelijker maken om corruptie te plegen. Sommige wetten die nodig zijn om politici verantwoordelijk te houden, bestaan misschien gewoon niet.Gebrek aan transparantie:
Wanneer overheidsactiviteiten niet transparant zijn(denk aan openbare inschrijvingen die niet worden gehandhaafd), is het moeilijker om politici verantwoordelijk te houden voor hun daden. Deze ' onzichtbaarheid en onoverwinnelijkheid' moedigt politici ook aan om corrupte activiteiten te ontplooien, terwijl ze het gevoel hebben dat ze niet kunnen worden geraakt.Een cultuur van straffeloosheid:
Als politici geloven dat ze niet gestraft zullen worden voor hun corrupte gedrag, zullen ze eerder geneigd zijn om corrupt gedrag te vertonen. Als ze zien dat andere corrupte politici ‘ermee wegkomen’, moedigt dat hen aan om ook corrupt te zijn.Lage opkomst bij verkiezingen:
Als de opkomst laag is, is het makkelijker voor corrupte politici om gekozen te worden. Een lage opkomst maakt het veel makkelijker voor een kleiner aantal verkeerd geïnformeerde en gemanipuleerd kiezers om corrupte politici te kiezen die mogelijk worden gesteund door speciale belangengroepen.
Colvin Overdiep
In de bijlage zijn enkele oplossingen aangedragen ter overdenking.
Documenten:
Vandaag
-
11:13
De koers van het wantrouwen
-
09:16
Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeugdcentrum
-
07:18
Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaamse rechtsfamilie
-
05:22
Regenachtig begin van de week
-
03:34
Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninstallaties en energie-infrastructuur zwaar beschadigd
-
02:41
Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd
-
00:57
Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
-
00:00
Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voeden valutapaniek
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 876
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts in Brazilië
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activiteit Stichting Rumas
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president Nicaragua overleden
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan Sun Parklaan
- Trump-regering overweegt nieuw inreisverbod voor 36 landen
- Eer aan de vaders – het fundament van gezin en natie
- Van klungelig beleid naar een geoliede toekomst voor elke Surinamer
- Jongeren in detentie vinden stem via muziekproject
- Surinames unieke troef in de wereldwijde klimaatstrategie
- Ook regen en onweer op deze vaderdag
- Dodelijke aanvallen tussen Israël en Iran, nucleair overleg stilgelegd
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met CHS-uitslagen
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuwe uitdager
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en SSX
Eergisteren
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacca
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaande ministers
- Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in energiesector
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor escalatie groeit
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voelen druk