Shalini Khedoe benoemd tot commercieel directeur NOB
Minister Raghoebarsing zegt dat het om een ‘kwalitatieve aanvulling’ van kader gaat. Hiermee wordt de voortgang en verdere groei van de NOB gegarandeerd. “Het is geen toeval dat de bank langzaam maar zeker terugkomt in het vaarwater van een respectabele bank”. Raghoebarsing ervaart de NOB “niet als een staatsbedrijf dat maar dingen doet en het prijskaartje bij de regering neerlegt”, maar een dat verantwoordelijkheid neemt en tracht op eigen kracht vooruit te komen.
Dit komt tot uiting door onder meer het uitbrengen van achterstallige jaarverslagen, het omlaag brengen van de non-performance, het vergroten van de toegankelijkheid van de bank, promotie van de ontwikkelingsfondsen in verafgelegen gebieden en het inlijven van moderne technologie om de publieke dienstverlening te verbeteren. “En dit met bescheiden voorzieningen in vergelijking met de rest van het bankwezen”.
Achter de schermen is door directie, management, staf en personeel, bergen werk verzet om de NOB intern weer op rails te krijgen en meer middelen te verkrijgen voor ondersteuning van ondernemers. In het eerste kwartaal van 2024 heeft de NOB niet-bedrijf gerelateerde activa kunnen verkopen voor ruim SRD 50 miljoen. In deze periode heeft de aandeelhouder haar volstortingsplicht ter hand genomen door SRD 30 miljoen te storten. Het restant van ruim SRD 19 miljoen volgt spoedig. Hiermee wordt voldaan aan de nieuwe solvabiliteitsrichtlijn van de CBvS, meldt NOB.
De recente goedkeuring van een leningsovereenkomst tussen de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) en de Staat Suriname voor de NOB, komt als kers op de taart. De middelen uit deze lening zullen worden aangewend voor verdere institutionele versterking en uitbreiding van de kredietportefeuille van de NOB.
Bij het 60-jarig jubileum van de NOB in 2023 werd reeds aangekondigd dat de bank betere tijden tegemoet gaat. De nieuwe brand-identiteit met als slagzin ‘We moeten verder’ en de vernieuwde website, kondigen inhoudelijk en visueel de nieuwe tijding aan. “We hebben eerst gewerkt aan het doorlichten, upgraden en versterken van onze interne organisatie”, zegt Khedoe die ruim acht jaar in dienst is van de NOB. Vóór haar benoeming tot commercieel directeur heeft zij gefungeerd op managementniveau. Het lopend institutioneel versterkingstraject heeft in combinatie met weloverwogen financieel en operationeel beleid geleid tot positieve bedrijfseconomische resultaten die niet ongemerkt zullen blijven. “We zijn ready om nog meer kleine en middelgrote ondernemers te ondersteunen. Uit onze eigen middelen, uit fondsen die wij beheren en binnenkort ook uit de IDB-lening”, zegt de nieuwe commercieel directeur vastberaden.
In 2023 is het Productie Krediet Fonds geïntroduceerd. Uit dit fonds kunnen startende en bestaande ondernemers geld lenen tegen gunstige en soepelere voorwaarden. Het Fonds Technische Bijstand Particulieren voor speciale kredieten, is wederom geoperationaliseerd. Voorts is er het Garantiefonds voor Bedrijfskredieten voor kleine en middelgrote ondernemingen die een veelbelovend idee of bedrijfsplan, maar geen of onvoldoende dekking (onderpand) hebben. Naast kredietverstrekking aan bedrijven staat de NOB ook bekend om financiering voor studenten van het hoger academisch en beroepsonderwijs en medische specialisten.
Vandaag
-
22:46
Santokhi presenteert plannen voor tweede regeertermijn
-
20:40
HVB: Leegstandsheffing om verval Paramaribo tegen te gaan
-
18:58
FIFA: Rechterlijke inmenging in SVB-verkiezing leidt tot directe schorsing
-
18:35
PL uit regering: Ramsaran en Somohardjo stappen op
-
18:00
Rechtbank heeft VLS doelbewust gesaboteerd
-
17:31
ABOP eert de arbeider op Wrokoman Dey
-
17:02
SOVA: Advies over gefaseerde invoering NBW is genegeerd
-
16:44
SWOS wil rechtvaardiger beleid voor Surinaamse werkenden
-
15:29
Jachtincident loopt fataal af in Casipora-gebied
-
15:01
Verwerking stembiljetten officieel gestart
-
13:33
NDP: Strijd arbeidsvoorwaarden urgenter dan ooit
-
12:55
President benadrukt inzet werkende mens op Dag van de Arbeid
-
12:04
Chaos bij uitbetaling sociale uitkering Brokopondo
-
11:50
Wake voor Adrianna Young gehouden te Waka Pasi
-
11:06
VHP eert arbeiders als stille kracht economie
-
09:10
Bond OW eert Anton de Kom met kranslegging en opruimactie
-
07:12
Dag van de Arbeid: Surinaams Erfgoed van strijd en solidariteit
-
05:14
Afwisselend bewolking en regen
-
04:53
DNA-kandidaat Jamiro Pink beschuldigd van verkrachting
-
03:27
Vakcentrale C-47 wijst vervolg IMF-programma af
-
01:53
Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verkiezingen in gevaar brengen
-
00:59
Column: Geen zuivere koffie
-
00:00
Mathoera voor presidentschap: Geen één-twee met Santokhi
Gisteren
- PAHO: Grote tekorten aan zorgpersoneel dreigen in Amerika's
- Suriname moet eerst zijn bestuursrecht versterken
- NDP treurt om het overlijden Wijdenbosch – staatsman, bouwer en mentor
- Nieuw Burgerlijk Wetboek treedt ondanks bezwaren in werking op 1 mei
- Politieambtenaar mishandeld en beroofd van dienstwapen: drie aanhoudingen
- Biza ontvangt 50.000 stembiljetten onder strikte beveiliging
- Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos
- Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brandweerman
- SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
- Ex-president Wijdenbosch overleden
- Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
- 41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project
- Zaaien met olie
- Kans op korte buien in de middag
- Canadese liberalen winnen minderheidsregering
- Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
- OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan
Eergisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie zet koers naar offshore olieproductie
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs