Gezondheidsdag, startsein viering 45 jaar SAO
Om de vaktraining verpleegassistent te helpen promoten, deelde Debirin Lapar haar succesverhaal met de aanwezigen. Zij heeft de vaktraining verpleegassistent gevolgd onder heel moeilijke omstandigheden; ze was een tienermoeder geweest. Ze werkte tijdens haar studie bij Libi Makandra te Lelydorp en heeft zich toch ingezet om de training bij SAO af te maken. Haar doorzettingsvermogen en inzet werden ook opgemerkt bij de Spoedeisende Hulp van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo, haar huidige werkgever, en zij ontving daarvoor een award. “Dit geeft aan dat onze vaktrainingen beantwoorden aan die vraag vanuit de arbeidsmarkt,” zegt Lapar voldaan.
Om de Gezondheidsdag nog meer inhoud te geven, werd er een korte EHBO-demonstratie gegeven door de cursisten die deze opleiding nu volgen. Verder konden aanwezigen hun bloeddruk en glucose laten opmeten en was er ook een Basic Life Skill-presentatie over depressie, angst, boosheid en welzijn. Er was verder ook fruit voor alle aanwezigen. Minister Steven Mac-Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken verrichtte ook de opening van een nieuwe trainingsruimte voor de opleiding verpleegassistent. De bewindsman prees de rol van de instelling in het opleiden van vakmensen, in het bijzonder in de gezondheidssector. “Instellingen als SAO zijn cruciaal voor onze arbeidsmarkt. Zij zorgen ervoor dat jongeren en volwassenen met praktische vaardigheden aan de slag kunnen, wat direct bijdraagt aan de sociaaleconomische ontwikkeling van Suriname,” zei hij.

De stichting biedt, tegen een kleine vergoeding van SRD 200 per maand, verschillende vaktrainingen aan, zoals bouw, lassen, ICT, automontage en textiele werkvormen. Vanwege de lage vergoeding lukt het de stichting niet altijd om alle kosten, zoals verbruiksartikelen, te kunnen dekken. Maar Lapar is gemotiveerd om zich verder in te zetten voor de groep die goed gebruik kan maken van de trainingen. “Niet iedereen hoeft professor te worden. We moeten ook ruimte en middelen bieden aan hen die met hun handen willen werken,” merkte ze op.
Het vakopleidingscentrum heeft de afgelopen jaren met succes samengewerkt met organisaties zoals Staatsolie, het Bureau Gemeenschapsprojecten en UNDP, onder meer binnen het project Wroko fu Meki Moni, om faciliteiten te verbeteren en de aansluiting met de arbeidsmarkt te versterken. Deze projecten hebben tastbare resultaten opgeleverd, waaronder het trainen van lassers op niveau 1 en 2 en de upgrading van technische afdelingen.
Vandaag
-
08:56
Vuurwapenvergunning verlengen? Online doen
-
07:00
US$ 63.000 uitgetrokken voor Carifesta te Barbados
-
05:12
Wat staat ons politiek te wachten?
-
03:33
Bewolking en onweersbuien op deze dinsdag
-
02:07
Monorath belooft verbeteringen voor KPA na werkbezoek Santo Boma
-
00:59
Column: Auto’s voor een kwart, vertrouwen voor nul
-
00:01
Isaacs waarschuwt voor politieke invloed op politie; benadrukt rol OM
Gisteren
- Tijdelijke voogdij cruciaal voor bescherming van minderjarigen
- Veroordeelde in hoger beroep in zaak brandstichting Vaco
- Noersalim in overleg met LVV-bond over dringende personeelskwesties
- Prominente Al Jazeera-journalist gedood bij Israëlische luchtaanval in Gaza
- Para krijgt nieuwe stem in parlement: Michael Marengo
- Suriname en Frankrijk verdiepen samenwerking gezondheidszorg
- Busvergunningen voorlopig stopgezet: Landveld wil strenger toezicht openbaar vervoer
- Wanneer breekt de helft van Suriname echt door?
- Vandaag toelating Michael Marengo tot DNA
- Zonnig, maar bewolking neemt toe
- Europa: Geen vrede in Oekraïne zonder Kyiv aan tafel
- Als de wind onze belofte meevoert...
- Meer dan 25% van begroting 2025 gaat naar ambtenarensalarissen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 884
- Communicatie: De onmisbare sleutel voor succes in het onderwijs
- Ontsnapte arrestanten Ardjopawiro en Cabenda opnieuw opgepakt
- Verdachte ingerekend voor neersteken man
- Uitspraak in zaak mogelijke verduistering door bankmedewerker op 19 augustus
- Een dodelijke waterscooteraanvaring geen toeval, maar beleidsfalen
- 20 jaar geëist tegen ondernemer die verdacht wordt van moord
- Gezond & Bewust 1: Hoge bloeddruk: de stille sluipmoordenaar
- Beveiliger verwondt supervisor met vuurwapen vanwege stress op de werkvloer
- Een transparante overheid via digitalisering: zijn we er klaar voor?
- Bewolking met verspreide onweersbuien
- Haïti roept noodtoestand uit om escalerend bendegeweld
- Verdachten beroving Snesikondre vrijgesproken wegens onvoldoende bewijs
- Simons belooft officiële erkenning Inheemsen en wet tegen concessies in woongebieden