LVV wil inzaaiperiode vaststellen
Boeren die buiten de gestelde periode zullen inzaaien, doen dat op eigen risico. Dit zegt LVV-minister Hendrik Setrowidjojo.
De bewindsman zegt dat de verschillende inzaaiperioden voor veel ongerief zorgen. Dammen worden kapot gereden, er is geen goede waterbeheersing, de oogst valt in de regentijd en de landbouwers lijden grote verliezen. De minister merkt op dat de landbouwers tijdig geïnformeerd zullen worden. De inzaaiperiode zal via de media, alle LVV- kantoren en de districtscommissaris bekendgemaakt worden.
Consultant aantrekken
Na georiënteerd te hebben is besloten om een consultant aan te trekken, zodat de landbouwsector structureel aangepakt kan worden. De infrastructuur moet ook aangepakt worden. Setrowidjojo zegt dat de overheid faciliterend wil optreden naar de boeren toe en randvoorwaarden wil creëren. De minister wil de verschillende organisaties ook erbij betrekken.
De LVV-minister zegt dat er binnen het ministerie een discussie is ontstaan over het subsidiebeleid. “We vragen ons af of het niet beter zal zijn als we van objectsubsidie naar subjectsubsidie gaan. Op deze manier kunnen we betere inputs aanbieden en de sector aangenamer maken”, aldus Setrowidjojo.
Adviesprijs
Het vaststellen van een vaste padieprijs door de overheid vindt de bewindsman geen goede oplossing. Hij merkt op dat een vastgestelde opkoopprijs eventueel nadelig kan uitvallen, waardoor de boeren benadeeld kunnen worden. Setrowidjojo denkt aan het uitbrengen van een adviesprijs vanuit de regering.
De LVV-minister voerde gesprekken met de districtscommissaris Bhagwathpersad Shankar, het bestuur van de Vereniging van Veehouders in Nickerie, het bestuur van de Surinaamse Padieboeren Associatie, Overliggend Waterschap-Multipurpose Corantijn Project, toppers van de diverse banken in Nickerie en met de importeurs van landbouwmiddelen. Ook bracht de bewindsman een oriëntatiebezoek aan het Anne van Dijk Rijst Onderzoekscentrum Nickerie.
(Wanita Ramnath)
Vandaag
Gisteren
- Ministers zijn geen uitvoerders en dat is precies hoe het hoort!
- Suriname en Caribisch rampenagentschap versterken samenwerking tegen klimaatrisico’s
- Derde helft WK 2026: Wie zijn de beste sterren om in de gaten te houden?
- Van liefdadigheid naar naleving kinderrechten: rights-based approach versus needs-based approach
- Misiekaba zet in Genève in op arbeidsbescherming, sociale dialoog en eerlijke digitalisering
- Breed draagvlak voor investering in onderwijs en menselijk kapitaal
- VS plaatst Chinese techreuzen Alibaba, BYD en Baidu op zwarte lijst
- Geld overmaken tussen banken voortaan sneller door modernisering betalingssysteem
- Vrouw ernstig gewond bij woningbrand aan Ramgoelamweg
- EBS zet juridische strijd tegen vakbondsleider Hellings voort met hoger beroep
- Nat en benauwd: kans op regen- en onweersbuien
- VES betwist begrotingstekort van 5,1%: Werkelijk tekort is 7,7% van BBP
- Column: Terwijl iedereen wil scoren
- Kabinet President krijgt begroting van ruim SRD 1,2 miljard
Eergisteren
- Brug over oostelijke grens biedt ontwikkelingsperspectieven
- Derde helft WK 2026: Welke sub-Sahara Afrikaanse landen maken de beste kans?
- GBB moet SRD 128 miljoen betalen aan vonnissen, slechts SRD 32 miljoen op begroting
- Gewapende roofoverval aan Topaasstraat: circa USD 200.000 buitgemaakt
- Eerste editie van Boeken, Bier en Meer succesvol van start
- Simons: Onderwijs sleutel tot armoedebestrijding en duurzame ontwikkeling
- Grankreek eist duidelijkheid over onderzoek naar zandafgravingen
- Hof van Justitie ontbeert in begroting ruim SRD 300 miljoen
- Krachtige aardbeving treft Filipijnen, minstens 15 doden en tsunami-waarschuwingen
- Kluis met groot geldbedrag gestolen bij inbraak in cambio
- Quota Men Cook Out levert bijna US$ 150.000 op voor maatschappelijke projecten
- Bijna 90% begroting Openbaar Ministerie gaat op aan personeelskosten
- Warm en benauwd weer met kans op zware regen- en onweersbuien
- Iran vuurt raketten af op Israël na aanval op Beiroet
- Column: Feest van voetbal, schaduw van oorlog
- Regering in lastige positie bij zoeken oplossing asfalteringsproject Van ’t Hogerhuysstraat