UniCode wint Hackaton met 'app' voor landbouw
Team UniCode heeft ook de prijs gewonnen voor het beste uitvoeren van ‘Scrum’, een managementprogramma bij het ontwikkelen van producten. De ‘app’ van team ‘Apptastic’ genaamd ‘Agro Assistant’ was goed genoeg voor het plakkaat ‘winnaar bedrijvenklasse’. Alle 38 deelnemers hebben een certificaat en een pakketje ontvangen van de hoofdsponsor Telesur. De hackaton is een initiatief van IT Core.
“Met ‘AgriKari’ kan de landbouwer zijn producten direct aan de man brengen”, licht Janvier Jong Loy toe. “We hebben een marktplaats gebouwd waar ze hun waar kunnen aanprijzen. Daarnaast kunnen zij informatie uitwisselen over alles wat met landbouw te maken heeft, van inkoopprijzen tot ziektes die de aanplant bedreigen.” De applicatie zal in een later stadium beschikbaar zijn op tablets en telefoons deelt Jong Loy mee. Met de ‘app’ kunnen landbouwers de afmetingen van arealen zien en informatie over de weersomstandigheden en bodemgesteldheid inwinnen.
Ameerali onder indruk
Er waren enkele thema's waaruit gekozen kon worden om een ‘app’ te bouwen. Educatie, Gezondheid en Welzijn, Verkeer en Transport, Criminaliteit en Veiligheid. Nieuw dit jaar was de ‘Agri Hack’, een categorie voor de agrarische sector. Alle teams hebben voor deze categorie een app gebouwd. Frans Eersteling van Telesur deelde tot groot genoegen van de ‘hackers’ mee dat al de producties verder ontwikkeld zullen worden door Telesur. Vicepresident Robert Ameerali is erg onder de indruk van de geleverde prestaties. “We leven in een tijd waarbij er flink verdiend wordt met ict producten. Suriname heeft potentie. We moeten in versneld tempo de infrastructuur in orde maken om deze sector te ontwikkelen. Het is niet dat we gaan verdienen aan technologie maar dat we gaan verdienen vanwege de technologie.”
Het emotioneel geworden lid kan moeilijk zijn tranen bedwingen wanneer hij en zijn collega's de hoofdprijs, een cheque voor U$ 1500, in ontvangst nemen. Het zal wel aan de stress en vermoeidheid liggen proberen enkele deelnemers de tranen te verklaren. De ‘hackers’ verdeeld over zeven teams hebben sinds zaterdag vanaf 14 uur geen oog dicht gedaan. Zij hebben een dag en een nacht doorgebracht in het Telesur Opleidings- en Onderzoekscentrum op Leonsberg. “We zijn erg blij”, zegt Jong Loy. “Maar we moeten echt even gaan slapen. We zijn nu al langer dan 26 uren wakker.”
René Gompers
Vandaag
-
08:51
Ecuador’s Maria Fernanda Espinosa kandidaat voor leiderschap VN
-
06:53
President-commissaris Scheek ziet grote uitdagingen bij TAS
-
04:55
Bewolkte dag met opnieuw kans op stevige buien
-
03:17
Premier: Haïti te onveilig voor presidentsverkiezingen in augustus
-
01:38
Wurggreep van mamio-regeringen: Na suiker, bauxiet, goud en offshore olie geen ontwikkeling!
-
00:59
Column: Pompen of verzuipen
-
00:00
Regering kondigt crisisaanpak aan voor wateroverlast
Gisteren
- Tiener opgenomen na consumptie van vermoedelijk met drugs vermengde koekjes
- Ex-directeur Melkcentrale vrij, maar blijft verdachte in corruptiezaak
- Universiteit bereikt belangrijke mijlpaal met accreditatie Bachelor Bouwkunde
- Olieprijzen stijgen na Trumps afwijzing van Iraanse vredesreactie
- Wateroverlast is geen natuurprobleem meer, maar een bestuursprobleem
- RvC moet koers Telesur verder versterken
- Trump en Xi Jinping bereiden gesprekken voor over Iran, nucleaire wapens, handel en AI
- Acute oogzorg deels niet mogelijk in AZP
- Man gewond bij vermoedelijke drive-by shooting aan Verlengde Hoogestraat
- LVV biedt agrariërs snellere resultaten bij bodemonderzoek
- Paramaribo verdrinkt niet door regen alleen
- Opnieuw nat en zwaarbewolkt; kans op onweersbuien blijft groot
- Trump verwerpt Iraanse vredesvoorstellen; conflict en spanningen in Golfregio blijven hoog
- Column: Moederdag – tussen hemel en modder
- Geen zicht op oplossing voor ontwatering; landbouwers dreigen alles te verliezen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 923
- Onderhoud bermen en deplorabele staat Oost-west- en noord-zuidverbinding
- Ondanks wateroverlast veel belangstelling voor moederdagactiviteit PL
- FC Barcelona kampioen na zege in El Clásico op Real Madrid
- A20: Suriname heeft de kracht van moeders nodig
- ABOP spreekt waardering uit voor inzet en kracht van moeders
- Moederdag in het water: De prijs van jarenlang verval en politieke laksheid
- Suriname en Indonesië breiden samenwerking uit met training in voedselverwerking
- Veranderende consumptiegewoonten in China kunnen Amazone-regenwoud beschermen
- NDP benadrukt rol van moeders en wijst op herstart woningbouwprojecten
- Wisselvallige zondag met kans op stevige middagbuien
- VHP vraagt extra aandacht voor positie van moeders
- Nieuwe RvC Telesur onder leiding van Nagish Algoe treedt maandag aan
- Surinamer en Guyanees opgepakt met ruim 45 kilo cocaïne en vuurwapen