De Kustwacht Suriname laat weten dat de zoekactie naar de vier vissers die sinds zaterdagavond 18 oktober 2025 vermist zijn na het zinken van hun vaartuig ter hoogte van Lareco, voorlopig is opgeschort.

De beslissing volgt na twee dagen intensieve zoekoperaties vanuit de lucht en op zee, waarbij onder meer de Marine van het Nationaal Leger, Omni Helicopters (in samenwerking met Chevron en ExxonMobil) en de Kustwacht van Guyana ondersteuning hebben geboden. Ondanks deze inzet zijn tot op heden geen drenkelingen aangetroffen.

Vertraging en moeilijke omstandigheden
De melding van het incident bereikte de Kustwacht pas op maandag 20 oktober, circa 34 uur nadat het vaartuig vermoedelijk is gezonken. De late melding en onjuiste locatiegegevens bemoeilijkten het bepalen van een nauwkeurig zoekgebied. Op basis van stroming en windrichting is aangenomen dat de vermisten mogelijk inmiddels tot 168 km westwaarts zijn afgedreven, mogelijk richting Guyanese wateren.

Besluit van de Kustwacht
– De actieve zoekactie is opgeschort tot nader order.
– De status van de vissers wordt officieel gewijzigd naar ‘vermist’.
– Er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat lichamen alsnog worden aangetroffen.
– In dat geval zal direct worden overgegaan tot berging en identificatie.