Minister Pinas wil negen miljoen SRD voor STS (update)
De bewindsman zegt dat STS op den duur zelfstandig moet worden en zichzelf moet kunnen bedruipen. De staat zou in dit geval geen subsidie meer hoeven te geven, omdat deze organisatie zelfstandig zou kunnen opereren. Pinas praat over voorstellen die gerealiseerd moeten worden, zodat de gelden binnengehaald kunnen worden. Volgens de bewindsman moet er veel binnen de toerismesector gerealiseerd worden.
Inkomsten
De TCT-minister praat over luchthaventaxes die naar de kas van STS zou moeten vloeien. Dit bedrag zou uit diverse sectoren gehaald kunnen worden. "Er wordt gedacht aan roomtaxes, STS wil evenredig meeverdienen aan de luchthaventaxes, financiële middelen die gepaard gaan met de vergunningen van de horeca bedrijven. Deze bedragen zouden moeten stromen naar de kas van STS", aldus Pinas.
De minister zegt dat er een masterplan opgesteld wordt om veel op het gebied van toerisme mogelijk te maken. Dit plan gaat tot 2030, de projecten zijn uitgesmeerd over meer dan 20 jaren. Het tweede helft van dit jaar zal dit plan aan het parlement gepresenteerd worden.
Investering nodig
Pinas merkt op dat de sector goed ontwikkeld moet worden en meer inkomsten moeten worden gegenereerd. Ook andere sectoren zullen hier profijt aan hebben. Om deze sector goed te ontwikkelen moet er gewerkt worden aan productontwikkeling om de sector aantrekkelijk te maken.
Er moet geïnvesteerd worden in educatie en data collectie, human capital. Meerdere markten moeten aangedaan worden om Suriname in zijn algemeen en vooral ook de districten te belichten. Deze komen niet aan bod waardoor toeristen weinig informatie hebben over de verschillende districten.
Wanita Ramnath
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 890
- Bouva: Suriname kiest voor dialoog en nationaal belang op VN-top
- Nieuwe golf van geweld in Haïti: doden, ontvoeringen en brandstichting
- Local Content en fiscale rechtvaardigheid
- Technische storing bij La Liberté: levering via watertrucks
- Santokhi: Lachmons boodschap van verbroedering blijft Suriname leiden
- Man zwaargewond na val van het dak
- Suriname profileert zich op VN-top als carbon-negatief land in transitie
- Naar een rechtvaardige en inflatiebestendige loonstructuur in Suriname
- Zonnige ochtend met buien in de middag
- Mexico traint 143 Haïtiaanse soldaten in strijd tegen bendegeweld
- IDB zegt steun toe aan versterking van wijkkantoren Sozavo
- Regering overschat bereik eigen socialemediakanalen
Eergisteren
- 120 kinderen tonen kunstwerken bij Nola Hatterman Art Academy
- Kinderen brengen erfgoed tot leven in miniatuurproject
- President Simons vertrokken naar New York
- Europese luchthavens getroffen door cyberaanval
- Moeder zwaar mishandeld door dochter en schoonzonen met tjap
- Onregelmatigheden Keizerstraat: agenten geschorst
- Vrede is geen droom – het begint bij jezelf
- VSB en CBvS in overleg over productie, groei en stabiliteit
- Nieuwe lichting van 39 soldaten toegevoegd aan Nationaal Leger
- Warm, vochtig en buien in de middag
- Fitch verhoogt groeiverwachting wereldeconomie voor 2025
- De wedijver om verkeersveiligheid
- Zijin Mining: Van Purper-Gouden Berg in China tot grootmacht in Suriname