Santokhi fietst met 1.700 deelnemers: logistieke problemen bij start
In de ochtend heerste er al een enorme drukte bij de Olifant, het hoofdkwartier van de VHP. De geregistreerden moesten daar vóór half negen hun fiets ophalen. Bij de grote poort werd er gedrongen om het terrein te betreden. Dankzij de inzet van de organisatie werd de rust hersteld en konden calamiteiten worden voorkomen. Mensen die geen registratie hadden, kregen geen toegang om aan een "gratis fiets" te komen.

Eenmaal op het terrein konden de deelnemers pas eigenaar worden van een splinternieuwe mountainbike na controle van de persoonsgegevens. Volgens Santokhi zijn er 2.000 fietsen beschikbaar gesteld door enkele sponsoren, die hij niet nader wil noemen. Een deel van de fietsen was al uitgedeeld tijdens andere VHP-campagneactiviteiten. Van de ruim 2.500 geregistreerden hebben uiteindelijk 1.700 personen meegedaan door het tekort aan fietsen. De fietsen, die normaal tussen de 150 en 200 US-dollar per stuk kosten, waren gesponsord.

De sfeer tijdens de fietstocht was goed. "Al fietsend gaan we naar 25 mei," riep Santokhi terwijl hij al trappend de colonne startte. "En al fietsend gaan we de overwinning halen. Al fietsend gaan we vooruit, gaan we groeien, bloeien. Suriname vooruit!" Toch kwam een aantal deelnemers al snel in de problemen door gebreken aan onder meer de remmen, zadels, ketting, versnellingen, stuur, banden en wielen. Hoewel er een technisch team aanwezig was, besloot een deel van de deelnemers niet meer terug te keren naar het centrum vanwege de drukte.

Lopen met de fiets door technisch mankement.
Na de tocht verzamelden zich mensen, onder wie veel kinderen, bij de Olifant in de hoop alsnog een fiets te krijgen. Santokhi legde uit dat er geen fietsen meer beschikbaar waren, maar stelde voor om een oplossing te zoeken. Hij riep mensen op die geen fiets nodig hebben om deze af te staan aan kinderen. De president stelde alvast zijn eigen fiets ter beschikking.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 903
- Dronken man bedreigt vrouw met bijl: aangehouden na mishandeling
- 15-jarige met, illegaal opgevoerde bromfiets bij verkeerscontrole aangehouden.
- Visser (54) vermoedelijk verdronken bij monding Coppenamerivier
- Beheerder aangehouden na gewelddadige beroving aan Fredericiweg
- Premier Trinidad en Tobago noemt Caricom onbetrouwbare partner
- Jeugdraad evalueert en gaat voor sterkere jeugdparticipatie in 2026
- Jongeman ontvoerd en mishandeld na conflict over autobetaling
- Historische continuïteit, internationale normen en institutioneel evenwicht
- Advocaat moordverdachte vraagt om contra-expertise
- Zon, bewolking en regen vandaag
- Amerikaanse troepen stoppen opnieuw olietanker voor de kust van Venezuela
- Kerstviering voor senioren in tuin van het presidentieel paleis
- Tien jaar cel geëist tegen stiefvader voor seksueel misbruik en hiv-besmetting
Eergisteren
- Agronomisch debat: landbouw vast in vicieuze cirkel
- Simons: Reparatie in het onderwijs gaat door in 2026
- Pinas: Ondanks beperkingen blijft KPS inzet tonen en vernieuwen
- DSB sluit 2024 af met sterke cijfers, dividend en nieuwe betaalmogelijkheden
- Visser valt overboord tijdens uitzetten visnet en verdwijnt in rivier
- De toekomst is van ons, Surinamers
- Bangladesh in nationale rouw na dood prominente studentenactivist
- Voorzitter Politiebond bekritiseert structurele problemen korps
- Trump sluit oorlog met Venezuela niet uit
- Zon en buien vooral in de middag
- Wetenschappelijk personeel AdeKUS hervat onderwijs en toetsing
- OM wijst college van pg af: ‘Niet nodig en niet passend voor Suriname’
- Veel kritiek in DNA op initiatiefwet Duurzaam Natuurbeheer: terug naar tekentafel