Minister Ramadhin in de wolken met nieuw pand
Tijdens de openingsceremonie werd ook het nieuwe logo van het ministerie onthuld. Het gebouw, dat ruim 7 miljoen Amerikaanse dollars heeft gekost, is gefinancierd met een lening van de Inter-American Development Bank (IDB). De bouw startte in oktober 2023.
Het nieuwe onderkomen telt twee etages en is modern, fris, ruim, duurzaam en milieuvriendelijk opgezet. President Chan Santokhi verrichtte de officiële openingshandeling en onthulde ook het nieuwe logo bij de ingang.
Aan de overzijde van de straat verrijst momenteel ook een nieuw pand voor het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg (BOG). Beide bouwprojecten maken deel uit van het zogeheten Health Services Improvement Project, waarvoor in 2018 een lening van 20 miljoen dollars werd gesloten met de IDB. Dit project beoogt verbetering en digitalisering van diverse medische diensten in Suriname.

Toen in 2020 een nieuwe regering aantrad, bleek bij de overname van het project dat er – op de aanpak van malaria na – weinig voortgang was geboekt, aldus minister Ramadhin. Sinds 2021 is er hard gewerkt aan het project. Zo werden de oorspronkelijke plannen aangepast, mede door een onverwachte brand die twee BOG-gebouwen verwoestte. Uiteindelijk is gekozen voor een nieuw ontwerp en de bouw van compleet nieuwe panden in plaats van renovatie.
Volgens Ramadhin is het nieuwe ministeriegebouw inmiddels voltooid, maar moet het nog worden ingericht met meubilair en digitale infrastructuur. De verhuizing van het ruim 200 medewerkers tellende personeelsbestand kan binnen enkele dagen beginnen.
De Pan American Health Organization (PAHO), die het ministerie al jaren ondersteunt, krijgt een eigen kantoorruimte in het nieuwe gebouw. Daarnaast zijn twaalf zalen en vergaderruimtes vernoemd naar vooraanstaande Surinaamse artsen.
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe DNA: Voor rust, verantwoordelijkheid en vooruitgang
- Nederland en Panama grootste afnemers van Guyanese offshore olie in 2025
- Taxichauffeur verdacht van verkrachting na aangeboden lift
- Europa zucht onder eerste grote hittegolf van de zomer
- Felle woningbrand aan Duisburglaan
- Aangespoeld lichaam veroorzaakt opschudding aan Mangrovestraat
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend Assembleevoorzitter
- PL toont stembriefje bij verkiezing topfuncties; stelt meldpunt politieke omkoping in
- KPS viert 130-jarig bestaan met feestelijke rondmars
- De aard die de intentie verraad
- VS stopt beschermstatus Haïtianen per september
- Ook vandaag zon en onweersbuien
- Het kleurrijke Suriname
- PALU: Staatsolie moet spreken voor Suriname; niet namens multinationals
- Beëdiging DNA-leden en verkiezing nieuwe leiding in twee vergaderingen
Eergisteren
- Hakrinbank sluit boekjaar 2023 af met SRD 57 miljoen nettowinst
- Woonhuis op terrein Financiën afgebrand
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en begraven lichaam
- Afscheid van Patricia Etnel, een vurige stem en warm hart
- Een droom voor de kinderen van Sunny Point
- Kanhai zal proberen straf Bordo in Suriname te laten uitzitten
- Eerste DNA-vergadering zondag om 13:00 uur
- Bordo uitgeleverd aan Frankrijk
- Synergy 360 lanceert digitaal inkoopplatform voor Suriname en Guyana
- Rahemal: 18 jaar wateroverlast door structureel falen
- Miljoenenfonds bij KPS biedt financiële zekerheid voor politieambtenaren
- Meer zon, maar nog steeds onweersbuien
- Paus hekelt verval van internationaal recht
- Topclubs strijden om het landskampioenschap
- Brunswijk houdt opties open ondanks akkoord