Schandalig! Corruptie op het hoogste niveau
De directeur de heer Bhagwatpersad Ramadhin, gevestigd aan de Mandja Veiraweg nr. 16-17 Nickerie, Suriname zijnde een sponsor van de VHP, is sinds 1975 actief in de rijstsector.
Farsi Khudabuks, general manager van Baitali, heeft in de media zijn grote verbazing geuit over deze gang van zaken.
Zijn bedrijf kon door de bewuste verschuiving naar een ander ministerie, niet meedoen aan de inschrijving bij LVV.
Inmiddels is het project gegund aan het bedrijf Shuwan Tushan Suriname N.V., voor een bedrag van 44 miljoen Amerikaanse dollar. "Dat is tien miljoen boven de realistische prijs. Het is bovendien gegund aan een ondeskundige aannemer die actief is als landbouwer en rijsthandelaar. Je weet dus eigenlijk bij voorbaat dat die weg er nooit gaat komen," stelt Khudabaks.
De heer Farsi Khudabux geeft tevens aan dat op basis van hun ervaring in civiel technische werken de lijst van inschrijvers bij het ministerie van LVV bestaat uit gelieerde bedrijven die totaal geen ervaring hebben in deze civiel technische werken en verre van deskundig genoemd mogen worden. Het mag duidelijk zijn dat agrarische bedrijven en export bedrijven niet opeens kunnen opstaan om een NV op te richten en daarmee een project van 44 miljoen USD bij de overheid binnen te halen, terwijl gespecialiseerde aannemingsbedrijven met een trackrecord van civiele werken dit voor 19 miljoen usd zouden uitvoeren.
Wat de oplichting, fraude- en corruptie zaak aan het licht heeft gebracht is de weigering van het ministerie van LVV om de Aannemings Maatschappij Baitali N.V. mee te laten doen in de aanbesteding van hetzelfde project 'Rehabilitatie van wegen in Nickerie en Apoera'.
De VHP is na het Pan American corruptie schandaal overduidelijk weer door de mand gevallen en ontmaskerd. Slechts met het oogmerk om de Staat te benadelen met absurd hoge inschrijvingen die verre van realistisch zijn en toe te wijzen aan bedrijven die totaal geen expertise hebben met civiel technische werken, is niet alleen crimineel, maar tevens tekenen aan de wand dat de benadeling van de Staat met slinkse constructies een bewuste actie is van de regering.
Dit is toonaangevend in het friends and family beleid om slechts de enkele rijker te maken te koste van de samenleving. En wie hier nog wat over zegt zal het risico lopen gemuilkorfd te worden. Want dat is de realiteit van heden.
Linda Mijnals
Vandaag
-
16:15
Kleurrijke Phagwa-viering bij Indiase ambassade markeert gouden jubileum vriendschap
-
14:12
Phagwa: Nationale viering van licht en verbondenheid
-
12:14
Rishano Santokhi op Zanderij aangehouden na uitzetting uit de VS
-
10:50
Energiecrisis drukt op India en Europa door conflict in Midden-Oosten
-
08:48
NDP: Phagwa als spiegel van nationale eenheid
-
06:51
VHP benadrukt eenheid en hoop tijdens Holi-viering
-
04:55
Afwisseling van zon en verspreide buien op Phagwadag
-
02:57
Valuta onder druk door conflict in Midden-Oosten; energieonzekerheid drijft dollar omhoog
-
00:59
Column: CEO Leo onder stroom: Macht, verweer en verzet bij EBS
-
00:01
VES eist integrale financiële doorlichting zorgsector: Macro-economische noodzaak
Gisteren
- VAE sluit aandelenmarkten door regionale spanningen
- Stichting Lobi 58 jaar: focus op preventie, jongeren en uitbreiding SRHR-zorg
- Opleiding Jeugdtandverzorging 50 jaar: fundament van tandheelkundige zorg
- SVJ en VRTS bundelen krachten: accreditatie voor journalisten én mediabedrijven
- Diplomatieke oproep China-Rusland: stop militaire acties in Iran
- Suriname roept op tot de-escalatie in Midden-Oosten
- Schandaal rond Alcoa Pensioenfonds Suriname bereikt nieuwe fase
- Conflict in Iran verstoort wereldwijde olievoorziening
- Phagwá Milan verbindt generaties met cautál als kloppend hart
- Spoken word, muziek en voordracht kleuren SABI Literatuurfestival 2026
- Wisselvallige maandag met warme middag en lokale buien
- Midden-Oosten in vuur en vlam na moord op Khamenei
- Column: Golfconflict treft Caribisch gebied en Latijns-Amerika
- GuySure-onderzoek afgerond: RvC wacht op ingrijpen regering
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 913
- U-20 Natio wint met 4-0 van Grenada
- Systeemfout in Suriname?
- Regionale landen sturen humanitaire hulp naar Cuba en hervormen relatie met VS
- VMS slaat alarm over besteding SZF-middelen
- President terug van Caricom-top: bilaterale relaties versterkt
- Onderscheiding voor Bhiesnoe Gopal en Ranu Abhelakh
- Afonsoewa: Waarheid over mijn rechtszaak en de misleiding door ex-minister Ramadhin
- Lijk in staat van ontbinding aangetroffen in Klaaskreek; mogelijke verdachte overleden
- RvC EBS: Leo Brunswijk moet schriftelijk reageren na escalatie binnen directie
- Lichaam van Nederlandse toerist geborgen bij Atjoni
- Misiekaba:Investeren in preventie mentale problemen is nationale prioriteit
- Wereldwijde reacties op dood van Iran’s Khamenei: verdeeldheid en onrust
- Ramadhin: De dubbele moraal van Silvana Afonsoewa
- Zonnige 1e dag van maart
- Ayatollah Ali Khamenei: De leider die Irans verzet vormgaf
- Suriname en Brazilië gaan voor moderne landbouw en grotere voedselproductie
- Rijstboeren krijgen padieprijs aangeboden van SRD 500–550 per baal