Arena Politieke Partij krijgt financiële steun van Max Ghazi
De Arena Politieke Partij (APP) met als voorzitter Firosh Abdoelaziz heeft zich vandaag, op de tweede dag, geregistreerd om deel te nemen aan de verkiezingen van 25 mei. Veel stukken van de APP waren niet in orde, constateerde het Centraal Hoofdstembureau (CHS). Er is gisteren ingebroken in de auto van de secretaris en diverse documenten zijn verdwenen. Er is aangifte gedaan bij politiebureau Flora.
De partij wordt ondersteund door ondernemer Max Ghazi. Hij heeft zijn sporen in Suriname en Nederland verdiend. De ondernemer heeft de waarborgsom van SRD 520.142 betaald. "Dan zijn we niet afhankelijk van sponsoren en kunnen we de belangen van het volk behartigen", stelt Abdoelaziz. Hij merkt op dat de partij sinds 2002 is opgericht. Ze heeft niet eerder meegedaan aan de verkiezingen omdat de toenmalige bestuursleden overgestapt waren naar een andere partij. De statuten zijn intussen aangepast en in overeenstemming gebracht met de voorwaarden die gesteld worden.
De partij zal zich richten op landbouw en is een algemene partij. Het gaat niet alleen om belangen van moslims, voerde de partijvoorzitter aan. Hij stelt dat in de afgelopen 50 jaar er weinig ontwikkeling is geweest in het land. Hier wil de APP verandering in brengen. Volgens Abdoelaziz zal zijn partij zeker de waarborgsom teruggestort krijgen omdat er zetels zullen worden behaald.
APP heeft tot en met 24 februari de gelegenheid om de stukken die ontbreken in te dienen bij het CHS. Er is wel een bewijs van inschrijving overhandigd aan de partij, die ook nog digitaal de stukken moet opladen in het platform van CHS bestemd voor politieke partijen die meedoen aan de verkiezingen. Na 24 februari zullen de ingediende stukken inhoudelijk worden beoordeeld door het CHS.
Vandaag
Gisteren
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het leven
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (15)
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken
- Onderwijs op de rand van ondergang
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus
- Schoolvervoer per direct hervat
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijnse Kapel
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject acties inzetten
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in conclaaf
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president
- Column: Positieve mindset
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar
Eergisteren
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsdenken
- Carney bot tegen Trump: 'Canada is niet te koop'
- Man neergeschoten bij gewapende woningoverval
- Kantoor Carvision aan Nieuw Weergevondenweg afgebrand
- OKB roept op tot fatsoenlijke campagnevoering
- Verdachte milieustrafzaak vrij; OM gaat door met onderzoek
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problemen onhoudbaar
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verankering
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werknemers
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en heersbeleid
- Column: Discutabele discussie
- ABOP voor eenheid: We zijn allemaal Surinamers