Suriname en Curaçao gaan samenwerken op politioneel niveau
Suriname en Curaçao zullen politionele samenwerking aangaan, met een speciale focus op de maritieme politie. Daarnaast is er gesproken over de opleiding van politiepersoneel en de samenwerking tussen de brandweer van Suriname en Curaçao. Het gesprek vond plaats tussen de secretaris-generaal van Justitie van Curaçao, Gimena van der Gen. Zij heeft samen met haar delegatie bezoeken afgelegd aan de verschillende afdelingen en korpsen van het ministerie van Justitie en Politie.
Minister Kenneth Amoksi wees op het belang van kennisdeling en het versterken van gezamenlijke opleidingsprogramma's, zoals het assistentieprogramma van de brandweer van Curaçao aan het Surinaamse korps. Er is tevens aandacht besteed aan het gezamenlijke beleid tegen mensenhandel. Suriname is door het Amerikaanse State Department gepromoveerd naar Tier 1 vanwege de inspanningen op het gebied van mensenhandel.
Curaçao heeft Suriname om assistentie gevraagd bij het ontwikkelen en bijstellen van zijn beleid over ‘trafficking in persons’. Binnenkort zal een 'inkijkstage' plaatsvinden waarbij Curaçaose functionarissen naar Suriname zullen afreizen om ervaring op te doen in het tegengaan van mensenhandel. Een ander agendapunt was de samenwerking op het gebied van politie- en integriteitsopleidingen. Afgesproken is dat Curaçao zijn expertise zal delen met Suriname. Ook de uitwisseling van docenten en het delen van best practices voor het opzetten van integriteitsbeleid zijn ter sprake gekomen.
Minister Amoksi gaf aan dat er binnenkort een formele overeenkomst zal worden ondertekend tussen de justitieministeries van de twee landen, om de samenwerking verder te formaliseren. Hij onderstreepte de voortgang die in de bilaterale samenwerking met Curaçao wordt geboekt, ondanks dat andere eilanden zoals Sint Maarten en Aruba ook uitdagingen ondervinden in hun samenwerking met Suriname. Volgens de bewindsman zijn er zelfs concrete afspraken gemaakt met betrekking tot de maritieme politie. Afspraken waaraan binnenkort verder invullen zal worden gegeven, meldt de Communicatiedienst Suriname.
De geplande boottocht met de maritieme politie van beide landen noemde Amoksi een belangrijk onderdeel van deze samenwerking. Hij toonde zich tevreden met de constructieve gesprekken en de bereidheid van Curaçao om op meerdere terreinen samen te werken. "Wij kijken uit naar de verdere verdieping van deze samenwerking, die niet alleen de veiligheid in de regio versterkt, maar ook de relaties tussen onze landen verdiept", zei de bewindsman. Zijn Curaçaose ambtgenoot Shalten Hato reist op een ander moment af naar Suriname, waarbij de twee bewindslieden een protocol zullen tekenen om de uitwisseling van deskundigheid te bevorderen.
Vandaag
-
09:06
DNV'er blijft ontkennen in moordzaak ondanks nieuwe camerabeelden
-
07:08
Oproep voor eigen cruiseterminal klinkt luider
-
05:10
Zonnige dag met mogelijk een lichte bui
-
03:12
Wereldwijde steun voor Venezolaanse oppositieleider Machado
-
01:14
KPS rouwt om omgekomen agent
-
00:38
525 kilo drugs en 2 vuurwapens onderschept; 3 aanhoudingen
-
00:00
Situatie SLM in feite erger dan patiënt in ‘intensive care’
Gisteren
- Volksgezondheid houdt bewustwordingssessie over gendergerelateerd geweld
- Nieuwe VS veiligheidsstrategie baart Europa zorgen: Alarmerend voor internationale orde
- Bromfietser verliest SRD 1 miljoen bij gewapende beroving nabij Schietbaanweg
- Advocaat noemt strafeis tegen Danielle Veira 'buitenaards'
- Bedrijf verliest SRD 378.000 bij nachtelijke inbraak
- Politiebericht over dodelijke beschieting Latour; 2 aangehouden
- CNN: Door VS getroffen drugsboot was op weg naar Suriname
- Onze toekomst in 2026: Somber of hoopvol?
- Dodelijke schietpartij: Politieagent omgekomen, verdachte neergeschoten
- IDB ondersteunt diepgaande hervorming pensioenstelsel
- Warme en vochtige zaterdag voorspeld
- VS werkt aan inreisverbod burgers uit meer dan 30 landen
- Suriname nog niet klaar voor echte local content richting 2028
- CELOS slaat alarm: snelle toename cassaveziekte vraagt onmiddellijke alertheid
Eergisteren
- Reactie op: China financiert drinkwaterprojecten in binnenland
- Chevron investeert US$ 19 miljard in 2026; sterke focus op VS en Guyana
- Overheid zet cybersecurity hoger op agenda: e-Gov start bewustwordingstraject
- LVV zet gezonde bodem centraal met minibeurs op World Soil Day
- Gemaskerd trio vuurt schoten af bij overval aan Epraimzegenweg
- Gewapende overval op constructiebedrijf: slachtoffer beschoten
- Duits luchtvaartbedrijf Aerothrive ingeschakeld om EU-veiligheidsverbod te beëindigen
- Wachten op OLGA
- Overvallers slaan toe in woning aan Prevoyanceweg
- Overval in woning Fayadjanstraat
- Overstromingen Azië: Dodental blijft stijgen, meer regen verwacht
- Overwegend droog weer voorspeld
- Vier doden bij nieuwe VS aanval; Venezuela verwerpt aanval
- Column: De transparante CEO die wantrouwen doorbreekt
- Economie moet versneld transformeren naar ‘Suriname 3.0’