Mijlpaal voor de Surinaamse Brouwerij bij export glasafval
De Surinaamse Brouwerij heeft in samenwerking met haar partners Green Recycling N.V. & Support Recycling Suriname, eerder dit jaar de 20e lading glasafval geëxporteerd. In totaal is de mijlpaal van 1.000.000 kilogram glasafval naar glasproducenten in de regio bereikt, schrijft de brouwerij in een persbericht op World Earth Day, 22 april. Wereldwijd wordt op World Earth Day aandacht besteed aan het terugdringen van milieuvervuiling.
Door de samenwerking met partners en het betrekken van de lokale gemeenschap bij glasrecycling, zet Surinaamse Brouwerij zich in voor een groener, schoner en duurzamer Suriname, vermeldt de onderneming. De brouwerij brengt zijn verpakkingen in 2 types op de markt; glas en aluminium. Beide materialen zijn uitermate geschikt voor recycling.
Margarita van der Zwart, Manager People & Corporate Affairs van het bedrijf zegt dat het succesvol verwerken van afval in handen ligt van de consument, het productiebedrijf en de overheid. De brouwerij maakt in de awareness campagnes ‘Tek a Moni’ en ‘Wees slim lever m in’, de samenleving bewust van afvalscheiding.
In 2021 is een samenwerking met partners Green Recycling N.V. & Support Recycling Suriname gestart om de mogelijkheden te verkennen rondom structurele glas recycling. Het doel was om te zoeken naar een oplossing voor eigen productie glasafval en tegelijkertijd een pilot te starten die het voor het eerst in Suriname mogelijk maakte om op een verantwoorde manier consumenten glasafval in te zamelen d.m.v. openbare glas inzamelbakken op geselecteerde locaties in Paramaribo. De eerste glas exportlading was in november 2021.
Vandaag
Gisteren
- Vaderlandsliefde is geen kreet
- Volledig herstel na tijdelijke landelijke storing bij Telesur
- Telesur kampt met grote storing in telefonie en internet
- EU en UNDP starten mangroveproject in Nickerie: focus op bescherming
- Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
- De sluipende macht…
- Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
- Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
- Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
- Zon en bewolking met lokale buien
- Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
- Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
- Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur
Eergisteren
- Kansenregen zonder resultaat: Robinhood verliest 3–1
- LVV wil jongeren Para vroeg scholen in moderne landbouwtechnieken
- China waarschuwt voor verdeelde wereld en hekelt VS
- Geld en sieraden verdwenen bij politie in strafzaak juwelier
- De stille oorlog
- Colombia staakt wapenaankopen bij VS na kritiek op cocaïnebestrijding
- Man bedreigt partner bij politie: Ik ga haar vermoorden
- Innovatie en technologie in Suzhou en Wuxi: Een Ontdekkingstocht
- Natio en Suriname verdienen een groter publiek
- Overwegend warm en droog weer
- Na Amerikaanse druk draait Trump: TikTok blijft in de VS
- Column: 'Voetbal is net een oorlog'
- VN-top: Klimaat, vrede en ongelijkheid centraal