De poppenkast
Waarom zou de in aanbouw zijnde ruimte op het terrein van het Militair Hospitaal gebruikt worden als strafcel buiten de gevangenis voor Desi Bouterse? Of de autoriteiten deze keuze bewust hebben gemaakt, lijkt mij sterk. Een veroordeelde moet je, naast zijn straf (de tijdelijke verbanning uit de samenleving) alvast voorbereiden op zijn terugkeer in de samenleving. Resocialiseren heet dat. Of hij bekeerd terugkeert, is iets voor over twintig jaar. Maar als Desi Bouterse zijn straf in het bouwsel op het terrein van het Militair Hospitaal moeten uitzitten, is dat een extra straf. Ik denk niet dat het vonnis van 20 december hier expliciet in voorziet.
Zie je dat voor je? Desi Bouterse zal zich niet 24 uur in deze ruimte ophouden. Hoe comfortabel de ruimte ook zal zijn ingericht. Een paar keren op de dag zal hij gaan luchten, de zon op zijn bleke huid laten schijnen voor de broodnodige vitamine D en een sigaretje roken. Als je goed naar de locatie van het bouwsel kijkt, zal dat een bedevaartsoord worden. Vanaf de Flustraat zullen dagelijks drommen mensen rondhangen om een glimp van de leider van de mislukte revolutie op te vangen. Pakjes Morello zullen naar hem toegegooid worden, genoeg om zich een longkanker te roken. De flessen whisky zullen ook niet uitblijven. Internationale media zullen zich ook laten zien en horen en zullen grof geld betalen voor een foto van hem in een verlept blauw uniform.
De poppenkast zal compleet zijn. Een voorstelling waar vriend en vijand met genoegen naar uitkijken. Het vermaak zal hilarisch zijn. De schooljeugd van de Fluschool zal lessen krijgen in levende geschiedenis. Hij zal naar ze zwaaien en roepen dat zij de juffrouw en meester niet moeten geloven wat die over hem vertellen. Zelfbenoemde bisschop Steve Meye krijgt geduchte tegenstand van de Jehovah’s Getuigen, ook aan de overkant van de poppenkast. Die zullen er alles aan doen om de duivel uit hem te verdrijven. Files zullen er de hele dag zijn en de zelfbeëdigde parkeerwachters zullen bulken van het geld. Zij zullen maximum parkeertijden vaststellen en elke overtreder wordt zonder vooraankondiging en pardon weggesleept.
Hoe de som te maken, is niet zijn probleem. De uitkomst heeft hij al bepaald. Hij gaat de poppenkast niet in. Het is zijn nieuwe advocatenteam geraden de gang er naar toe onbegaanbaar te maken. Zich terugtrekken is geen optie. Sinds De Baas zich heeft vastgebeten in zijn onschuld in het politieke proces, heeft hij niet meer losgelaten. Net als zijn groupies en zelfbenoemde juristen. De poppenkast heeft zich verplaatst van het DNA-gebouw naar een architectonisch laag standje aan de Flustraat te midden van de deplorabele staat waarin de gezondheidszorg in Suriname verkeert.-.
Stuart Rahan
Vandaag
-
22:34
Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
-
20:39
Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
-
18:36
Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
-
16:35
Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
-
14:33
Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
-
12:30
Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
-
10:52
De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
-
08:54
Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
-
06:56
Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
-
04:58
Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
-
03:05
'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
-
01:03
Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
-
00:01
Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?
Gisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in
Eergisteren
- Hoogleraar Moomou: Een gedeelde rivier vraagt om gedeelde verantwoordelijkheid
- Rosina
- Amatmohamed vraagt duidelijkheid over importverbod bestrijdingsmiddelen
- Verdachte brand Henck Arronstraat voorlopig vrij; strafzaak opnieuw aangehouden
- Het examen begint in 2028
- Asabina eist duidelijkheid over massale vissterfte
- OIS eist actie van president Simons na milieuramp in Saramacca
- Verdachte in zaak rond vermiste Braziliaanse voorwaardelijk vrijgelaten
- Quorumproblemen overschaduwen unanieme aanname VN-protocol tegen doodstraf
- Opnieuw zeer warm; Saharastof zorgt voor heiige lucht
- Klimaatverandering versterkt droogterisico’s in Europa door extreme hitte
- Column: De goudsector zonder gezag, de les van Sarakreek
- Starnieuws gouddossier 1: Actie tegen Chinese werknemers Sarakreek slechts deel van thriller