Stuard Orassie, eerste voorzitter raad Suriname Toerisme Autoriteit
Orassie brengt in zijn eerste reactie aan Starnieuws ode aan de pioniers die hard aan de weg hebben getimmerd aan de totstandkoming van de Autoriteit. Orassie is van huis uit Hospitality Consultant en is iets langer dan 30 jaar bezig binnen deze branche. Op korte termijn zal hij met de overige bestuursleden de directievoering moeten samenstellen. Volgens hem zijn er nog geen kandidaten voor het aanstellen van de directie.
Sylvia Ang (voorzitter van de Suriname Hospitality & Tourism Association), Mavrick Boejoekoe (directeur Regionale Ontwikkeling en Sport), Sirano Zalman (vanuit de Touroperators), Angela Landbrug (Surinaamse Luchtvaart Maatschappij NV), Rosita Sobhie (Anton de Kom Universiteit van Suriname) en Rabindernath Boeddha (directeur Toerisme) vormen samen met Orassie de raad van toezicht.
De STA moet het toerisme in ons land reguleren en verder bevorderen. Nu hebben mensen in de waardeketen een klankbord. Gebleken is dat vanuit overheidswege er een Stichting Toerisme in het leven werd geroepen om invulling te geven aan de sector, maar dat deze niet de nodige ondersteuning kreeg en op gegeven moment te kort schoot. Met de instelling van de Autoriteit zijn die tekortkomingen weggewerkt.
Voor Orassie is het nu van belang dat alle neuzen dezelfde kant op moeten, zodat de gewenste doelen worden gerealiseerd. Hij benadrukt dat de sector bereid is die stap te maken. Dwars door het enthousiasme heen blijft de voorzitter nuchter en geeft hij aan dat de daden voor zich moeten spreken. "Elke klacht of opmerking van een toerist moet serieus behandeld worden," zegt hij.
Sylvia Ang, zegt dat er nu structureel gewerkt kan worden aan de branding van Suriname als bestemming. Ze benadrukt dat de politiek een belangrijke rol vervult bij het welslagen van dit alles. Zo verwijst ze naar de maatregel van de regering om de vergaderzaal van De Nationale Assemblee anders in te richten dan is voorgeschreven door de UNESCO, waarbij Suriname kans loopt van de prestigieuze Werelderfgoedlijst te worden geschrapt.
De scheidende minister van Transport, Communicatie en Toerisme, Albert Jubithana, die naar alle waarschijnlijkheid zijn laatste publieke optreden had, gaf aan dat de toerismesector de meest eerlijke en transparante is. "Er is genoeg te verdienen voor eenieder. Laat het streven zijn om 1 miljoen en meer toeristen te trekken naar Suriname, zodat de koek groter wordt,” zegt de bewindsman. Hij riep de sector op om de cohesie te bevorderen en niet ad hoc zaken te bewerkstelligen.
Vandaag
-
12:50
Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname
-
10:48
Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen
-
08:46
Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus
-
06:51
De Twa-Twa in de Kolenmijn
-
04:53
Bewolking, regen en onweer
-
02:55
Vandaag en morgen nationale rouwdagen
-
00:57
Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre
-
00:00
Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-ondersteuning
Gisteren
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het leven
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (15)
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken
- Onderwijs op de rand van ondergang
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus
- Schoolvervoer per direct hervat
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijnse Kapel
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject acties inzetten
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in conclaaf
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president
- Column: Positieve mindset
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar
Eergisteren
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsdenken
- Carney bot tegen Trump: 'Canada is niet te koop'
- Man neergeschoten bij gewapende woningoverval
- Kantoor Carvision aan Nieuw Weergevondenweg afgebrand
- OKB roept op tot fatsoenlijke campagnevoering
- Verdachte milieustrafzaak vrij; OM gaat door met onderzoek
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problemen onhoudbaar
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verankering
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werknemers
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en heersbeleid
- Column: Discutabele discussie
- ABOP voor eenheid: We zijn allemaal Surinamers