VHP bij 3 jaar verkiezing: No las' bribi
De verwachtingen waren hoog gespannen, terwijl de nieuwe regering onder aanvoering van de VHP voor een enorme klus stond. De Covid-19 pandemie was net begonnen, de wereld ging op slot en langzaam ontstond er een wereldwijde economische crisis. De inkomsten uit de toerisme sector kwamen compleet weg te vallen.
Vele bedrijven moesten sluiten vanwege de Lockdowns en tot overmaat van ramp waren de reserves van ons land bij de Centrale Bank van Suriname gereduceerd tot negatief US$ 140 miljoen. De zittende NDP regering had vanwege haar verkwistend beleid en onverzadigbare leenzucht, geen geld meer om de meest basale uitgaven te doen, zoals onder meer het betalen van ambtenaren salarissen.
Te midden van deze onzekerheden werd de macht aan regering Santokhi/Brunswijk op 16 juli 2020, een maand eerder overgedragen. Om de staatsfinanciën op orde te krijgen startte de nieuwe regering aan een eigen herstelprogramma dat tijdens de verkiezingen beloofd was. Gaandeweg was de noodzaak aanwezig om het traject van het herstelprogramma af te leggen met het IMF.
Een van grootste uitdagingen was de enorme buitenlandse schuld van bijkans US$ 4 miljard, die vanwege de ongunstige rente van enkele van de leningen, steeds verder dreigde op te lopen. Ook de subsidies op alle nutsvoorzieningen, de brandstof en vele andere producten en diensten, drukten enorm op de uitgaven van de overheid.
De onderhandelingen met de vele schuldeisers in verband met de herschikking van onze binnen- en buitenlandse schulden, zijn zo goed als allen afgewikkeld. Ook zijn de meeste subsidies reeds afgebouwd en kunnen we nu spreken van een reële economie. Binnenkort kunnen we na een stilstand van een jaar waarschijnlijk de 2e tranche van de IMF-lening onder gunstige aflossingsvoorwaarden, tegemoet zien.
In de tweede helft van het regeertraject zal de regering verder gaan trekken aan het herstellen van de economie en de monetaire situatie. Tegelijkertijd zullen de negatieve effecten bij het herstellen van de economie opgevangen worden door een sociaal programma, zoals koopkrachtversterking. De regering doet er alles aan om de sociaal zwakkeren tegemoet te komen met financiële injecties. Het sociaal programma zal voortgezet worden net zolang als dat nodig geacht wordt.
We moeten er samen de schouders onder zetten om de economie te herstellen, we moeten hard werken om de economie weer te herstellen. Niet alleen de regering, niet alleen de president, niet alleen de coalitie maar de gehele bevolking. De economie moet weer gaan groeien en bloeien waardoor de bevolking verzekerd kan zijn veiligheid, welvaart en welzijn. Suriname is van ons allemaal.
Vandaag
-
12:50
Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname
-
10:48
Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen
-
08:46
Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus
-
06:51
De Twa-Twa in de Kolenmijn
-
04:53
Bewolking, regen en onweer
-
02:55
Vandaag en morgen nationale rouwdagen
-
00:57
Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre
-
00:00
Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-ondersteuning
Gisteren
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het leven
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (15)
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken
- Onderwijs op de rand van ondergang
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus
- Schoolvervoer per direct hervat
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijnse Kapel
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject acties inzetten
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in conclaaf
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president
- Column: Positieve mindset
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar
Eergisteren
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsdenken
- Carney bot tegen Trump: 'Canada is niet te koop'
- Man neergeschoten bij gewapende woningoverval
- Kantoor Carvision aan Nieuw Weergevondenweg afgebrand
- OKB roept op tot fatsoenlijke campagnevoering
- Verdachte milieustrafzaak vrij; OM gaat door met onderzoek
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problemen onhoudbaar
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verankering
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werknemers
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en heersbeleid
- Column: Discutabele discussie
- ABOP voor eenheid: We zijn allemaal Surinamers