Raghoebarsing: Staatsapparaat kan subsidies niet meer trekken
Ondertussen kan weer normaal getankt worden bij alle pompstations. In het weekend is er een grote toeloop geweest op de GOw2 pompstations. Sol en Rubis hebben beperkt geleverd omdat er nu eerst betaald moet worden aan de leveranciers, voordat brandstof kan worden betrokken. De gesprekken met de oliemaatschappijen worden voortgezet over betalingen en de details van de prijzen aan de pomp. Minister Stanley Raghoebarsing deelt mee dat de regering elke week SRD 50 miljoen aan SOL en Rubis uitbetaalt. Er is geen reden voor lange rijen en hamsteren, zegt de minister.
De subsidie bij EBS gaat de Staat dit jaar SRD 3,2 miljard kosten delen Raghoebarsing en collega-minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen mee. Raghoebarsing over het afbouwen van subsidie bij stroomgebruik: "Iedereen die aangesloten is bij EBS, rijk of arm, krijgt per maand SRD 260 aan subsidie. Dat kost per maand SRD 42.5 miljoen, per jaar meer dan een half miljard. En niet iedereen heeft dat (subsidie) nodig. Geef het aan de arme mensen, niet aan de rijke."
Abiamofo: "Het IMF wil dat we in een aantal termijnen de stroomprijs verhogen, 4 maal 20 procent," deelt hij mee. "Maar kijken we naar de sociale- en politieke barometer, dan moeten we het even aanhouden en nagaan of we andere instrumenten kunnen inzetten. Het gaat erom dat de subsidie terug gebracht moet worden."
"We hebben naar andere instrumenten gekeken," vervolgt hij. "Neem nou de gassubsidie. Die 28 lbs kost SRD 48,50 terwijl je tussen SRD 530 en SRD 535 moet betalen. Op jaarbasis een flinke subsidie. Dat kan zo niet verder." De overheid gaat na hoe ze dat gaat doen, geeft hij aan. Een voorstel is om per gezin 4 'gasbommen' van 28 lbs per jaar, te subsidiëren. Commerciële gebruikers betalen de volle prijs.
Raghoebarsing over de gascylinders: "De meeste van ons kopen een gasbom van 28 lbs. In Guyana kost zo een gasbom tussen US$ 15 en US$ 20. Dat is ook de kostprijs in Suriname. Die gasbom kost de Staat SRD 535. We betalen SRD 48,50. Dit jaar gaat dat ons tussen de SRD 800 en 900 miljoen kosten als je dat zo laat staan. Dat zijn subsidies die niet te trekken zijn."
Vandaag
Gisteren
- 750 jongeren actief met Krin Kondre – president steekt handen uit de mouwen
- Biza belooft versterkt genderbeleid en samenwerking met maatschappelijke organisaties
- Sieraden en grote sommen contant geld buitgemaakt
- Man ingesloten voor stalking, bedreiging en verspreiding intiem materiaal
- In herinnering aan Marijke Indradebie Djwalapersad
- Twee woningen verwoest door brand aan de Oseisistraat
- Veerdienst Albina-St.Laurent opnieuw stilgelegd: reizigers en handelaren gedupeerd
- VS plaatst Colombia op lijst van drugsfalen, Petro reageert fel
- Suzhou: een reis door tijd, tuin en traditie
- Prewien Ramadhin draagt taken over aan nieuwe directeur e-Government
- NDP: Regering bereikt mijlpaal van 2 maanden: 60 dagen zonder corruptie
- Afwisselend weer met verspreide buien
- Afscheid met staatseer van eerste vrouwelijke DNA-voorzitter Djwalapersad
- Trump: VS heeft tweede Venezolaanse drugsboot aangevallen, drie doden
- Column: Twee maanden aan de macht – geen toverstok, wel oude patronen
- VHP-fractieleider Gajadien: Schijn van stabiliteit, realiteit van onzekerheid
Eergisteren
- Bijna tien ongevallen per dag in augustus
- Ex-president Santokhi legde de fundamenten; Simons plukt de vruchten
- Workshop legt basis voor herstel luchtvaart
- Newmont vloeit personeel gefaseerd af; presenteert plannen aan VWA
- Ministerie GBB wint rechtszaak tegen landmeter Winter
- Snel, stil en indrukwekkend: onze eerste hogesnelheidstreinreis in China
- Santokhi’s PR-unit: Royalties-programma is geen politieke stunt
- Een sociologisch pleidooi voor proportionele diversiteit rechterlijke macht
- Universiteit vernoemd naar Claudetta Toney officieel geopend
- Warme dag met bewolkte lucht
- Fed zet stap naar renteverlaging: markten kijken gespannen mee
- Column: Wonden, littekens en de verloren kracht van eenheid
- Acteur Daniël Kolf wint prestigieuze toneelprijs Theo d’Or