Santokhi: Definitie verlies en schade voor klimaatfinanciering nodig
Meer dan 120 wereldleiders nemen deel aan de klimaatconferentie waar er gedurende twee weken zal worden onderhandeld over de acties die moeten worden genomen om het tij van de klimaatverandering te keren.
President Santokhi zei dat hij blij was dat het punt van AOSIS op de agenda was geplaatst, maar hij had daar wat kanttekeningen over. AOSIS moet de definitie van verlies en schade presenteren met een visie en en criteria. Hij vroeg zich af hoe "we ons gaan organiseren als AOSIS om een gemeenschappelijk standpunt voor te bereiden." Suriname heeft ook een lage kust en is daardoor heel kwetsbaar voor zeespiegelstijging als gevolg van klimaatverandering.
"Welke mechanismen gaan we opzetten om dit te bespreken.?" Het staatshoofd stelt een subregionale aanpak voor op technisch en politiek niveau. "Hoe benaderen we de 'ontwikkelde wereld' om hun opvattingen te beïnvloeden?" Hij vraagt zich ook af "hoe kunnen we een financieel instrument voor 'verlies en schade' ontwerpen als een voorstel om de impact van klimaatverandering te dekken?"
Santokhi zegt dat we tegelijkertijd moeten doorgaan met mitigatie- en adaptatiebeleid, technische en financiële instrumenten om transitie en beheer te ondersteunen. "Instrumenten voor verlies en schade moeten worden gezien als ondersteuning van aanpassingsbeleid als een onmiddellijke en dringende actie om levens te redden en te herstellen."
Hij vindt dat er een 'fit for purpose'-benadering moet zijn, transparant en verantwoord. De toegang moet gemakkelijk zijn en via vereenvoudigde procedures, gezien de urgentie van de vereiste ondersteuning. Bij zijn opmerkingen vraagt Santokhi zich ook af hoe een "verlies- en schadefonds" moet worden opgericht en wie "het fonds" zal financieren en beheren.
Vandaag
Gisteren
- ABOP over bootramp: Het verdriet is niet te meten
- VHP spreekt medeleven uit na tragisch bootongeval
- Illegale sloop monumentaal pand Dr. J.F. Nassylaan stilgelegd
- Snik of Zegen voor El Dorado?
- Irak onderzoekt vissterfte in zuidelijke moerassen
- Bootongeval: 5 overlevenden, 3 lichamen geborgen, 4 vermist
- TotalEnergies bereidt nieuw olieonderzoek voor in Suriname
- NDP en NPS betuigen medeleven dodelijke bootramp bij Albina
- Nieuwe regeercoalitie zet koers uit met ondertekenen akkoord
- Bootramp Marowijnerivier: drie doden, vier vermisten, vier overlevenden
- Bijna 50 jaar onafhankelijkheid - Tijd voor een ander Suriname
- Tropenbos Suriname opent Agroforestry-trainingscentrum in Djanka Kondre
- Overwegend regenachtig op deze maandag
- Olieprijs herstelt door OPEC+-beleid
- Column: Het feestje van de bontgekleurde democratie
- Simons: Alle kracht en liefde in dienst van het volk stellen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 874
- Doden bij bootongeluk in Albina
- Tien jaar Royal Fiiman Paansu: inzet voor Marron-eenheid en ontwikkeling
- Hoogste orgaan NDP akkoord met posities partij en samenwerking
- A20, DOE en PRO krijgen mandaat voor coalitiedeelname
- Waarom sommige mensen de pijn van anderen bespotten
- Rechtszaak SPSB wordt eind juni vervolgd met getuigenverhoor
- Spoedcongres NPS geeft unaniem mandaat voor coalitiedeelname
- Brunswijk: Ik ga vanavond honderd procent tekenen
- Partijraad PL staat massaal achter gegeven woord aan NDP
- Guatemala: Ex-paramilitairen krijgen elk 40 jaar voor oorlogsmisdaden
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp
- Structuren BEP geven groen licht voor deelname aan nieuwe coalitie
- Tankstation Derde Rijweg doelwit van gewapende overval
- Coalitie tegen continuïteit
- Wat zon, maar meer regen en onweer op deze 1 juni
- NPS-voorzitter Rusland: Werken met de NDP is voor groter belang
- Geen fraude in Wanica, wel veel slordigheden pv's
- 'Koek' verdeeld in zes delen; wachten op goedkeuring achterban