Gedeeld goud, mooiste moment Tokyo 2021
Ze misten elk drie keer en in plaats van naar een barrage te gaan, besloten ze het goud te delen.
"Ik weet zeker dat ik dat goud verdien voor de prestatie die ik heb geleverd. Hij deed hetzelfde, dus ik weet dat hij dat goud verdiende", zei Barshim. "Dit gaat verder dan sport. Dit is de boodschap die we overbrengen aan de jonge generatie."
New York Times-sportschrijver Jeff Pearlman merkte op: "Ik ben absoluut verliefd op dit moment. Kunnen we dit AUB bottelen en overal verspreiden? De goedheid. De liefde. De mensheid. Alsjeblieft", schreef hij op Twitter.
"Mijn twee nieuwe favoriete atleten: @mutazbarshim en @gianmarcotamber #Olympics2021", schreef hij in een ander Twitter-bericht.
Nadat ze besloten hadden, sloeg Tamberi Barshims hand en sprong om hem te omhelzen. "Delen met een vriend is nog mooier", zei Tamberi. "Het was gewoon magisch."
Na de overwinning ging Barshim naar zijn Twitter-account en schreef: "Wat is beter dan één goud? TWEE !! #tokio2020”.
Het iconische moment werd vastgelegd op video en werd op grote schaal gedeeld op sociale media, waarbij sommigen het beschreven als het "beste moment van Tokyo 2020".
Sportverslaggever Ben Steiner schreef op Twitter: "Tranen, knuffels en vreugde bij het hoogspringen bij de mannen. Dat is het mooiste moment van Tokyo 2020.”
Auteur Andrew Fidel Fernando zei dat dit tot nu toe zijn favoriete moment van de Olympische Spelen was. "Eén blik, geen woorden uitgewisseld, ze weten dat ze het delen", schreef hij op Twitter.
Een andere Twitter-gebruiker zei dat het "glorieuze en gouden moment" een "geweldig voorbeeld van sportiviteit" was. Anderen zeiden dat het besluit niet kan worden overtroffen door een "hogere" sprong.
"Accepteren om het goud te delen en elkaar aan te moedigen tijdens het concurreren. Je kunt dat niet verslaan, meer winnen of hoger springen. Goed gedaan allebei", schreef Khaled Mughesib.
Sommigen noemden Barshim een 'echte Olympiër' omdat hij aanbood de gouden medaille te delen.
"Grote mate van #vriendschap en #respect getoond van #Barshim. Geweldig gebaar en een echte #Olympiër”, schreef een gebruiker.
Een ander zei dat hij dacht dat Barshim een kanshebber zou moeten zijn voor de Nobelprijs voor de Vrede omdat hij aanbood om de gouden medaille met Tamberi te delen.
Vandaag
-
11:13
Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
-
10:11
Gezin gekneveld bij brute overval
-
09:27
Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
-
07:31
Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
-
05:33
Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
-
03:47
China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
-
02:45
Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
-
00:48
Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
-
00:00
Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Gisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden
Eergisteren
- Santokhi en Simons voeren overleg over soepele machtsoverdracht
- Ex-man valt vrouw aan met houwer en pleegt daarna suïcide
- Petronas voegt Roystonea-2 toe aan offshore boorcampagne in Suriname
- Brics-landen wijzen 'anti-Amerikaanse' beschuldiging van Trump af
- Man brengt vrouw levensbedreigende kapverwondingen toe
- Politie zoekt Furjel Leandro Simons voor betrokkenheid drugshandel
- Na verkiezing van met inheemse kalmte licht uitstralende ‘Tante Jenny’:
- VHP zal nieuwe regering opbouwend maar kritisch ondersteunen
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire steun
- Ook vandaag regen en onweersbuien
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor Suriname
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk