Atompai: Niks aan de hand; er wordt met vuil gesmeten
Secretaris van de Surinaamse Politiebond (SPB) tevens kandidaat-voorzitter Mielando Atompai zegt in gesprek met Starnieuws dat er niks aan de hand is met het perceel van bijkans 5 ha dat gekocht is bij het bedrijf Eastgate International NV. Volgens hem wordt er met vuil gesmeten met het oog op de bestuursverkiezing die op 16 juli wordt gehouden. Er zijn vijf kandidaat-besturen voor de SPB en de Sportcentrale.
Atompai legt uit dat het perceel is gekocht voor SRD 4 miljoen. Er is een lening genomen bij het Algemeen Pensioenfonds voor SRD 6 miljoen. De 2 miljoen extra is gebruikt om het terrein te ontwikkelen. De wegen zijn bestraat en er is al water. Een deelbetaling voor stroomaansluiting is ook al gedaan. 80 percelen zijn verkocht aan leden van de bond. De koop van het perceel is volgens Atompai gebeurd na schriftelijke toestemming door de algemene ledenvergadering. Verder heeft het gehele bestuur toestemming gegeven voor de koop.
Bondsleden hebben SRD 97.000 betaald voor een perceel. "Waar kan je tegenwoordig een perceel voor dat bedrag kopen?" stelt Atompai. De mensen zijn allemaal door de bank gescreend, voordat ze de lening konden nemen. De verkoper had een hypotheek van 150 duizend euro op het perceel, maar die is afgelost. Het terrein is schuldvrij opgeleverd. Atompai zegt dat het niet gaat om SRD 9 miljoen maar SRD 6 miljoen. De inschrijving is altijd hoger. De lening is intussen al terugbetaald, nadat de percelen waren verkocht.
Atompai merkt op dat als mensen vinden dat er frauduleuze handelingen zijn gepleegd, waarom sturen zij het dossier niet op naar de procureur-generaal of de afdeling Onderzoek Politiezaken. "Men is gewoon bezig het bestuur zwart te maken," benadrukt de secretaris. "Het zijn allemaal ongefundeerde uitspraken. Het bestuur draagt zeker SRD 5 miljoen over, terwijl meer dan SRD 1 miljoen aan schuld overgenomen was", zegt Atompai.
Het SPB-bestuur is zonder meer van plan om een algemene ledenvergadering te beleggen voordat de bestuursverkiezing gehouden wordt. Er moet nog verslag worden uitgebracht van de besprekingen die gevoerd zijn met de regering. Tot nu toe is er geen vergadering aangevraagd door mensen die met een hetze bezig zijn, zegt Atompai.
Vandaag
-
10:34
Cultuurdrager en ondernemer Claudetta Toney (88) overleden
-
08:48
Vermiste Amerikaanse piloot gered in Iran na hevige vuurgevechten
-
06:51
NDP: Pasen als moment van heroriëntatie, kracht en nationale verantwoordelijkheid
-
04:53
Licht wisselvallig weer op Eerste Paasdag
-
02:56
Paus Leo roept op tot vrede te midden van oorlogen in de wereld
-
00:58
NPS roept op tot eenheid: Maak van Pasen een leidraad voor dagelijks handelen
-
00:01
CCK bij Pasen 2026: Hoop sterker dan duisternis in een verdeelde wereld
Gisteren
- Goodbye brother Chan
- PRO prijst Santokhi als verdediger van rechtsstaat
- Minister Huur verkent internationale samenwerking voor landbouw en local content
- VSB over Santokhi: bruggenbouwer tussen overheid en bedrijfsleven
- Suriname: Tussen macht en menselijkheid
- Brute supermarktroof: daders gaan ervandoor met geld en camerabeelden
- Iran zoekt vermiste VS-piloot, Israëlisch schip geraakt in Straat van Hormuz
- Artikel 140 Grondwet: bescherming of politieke blokkade?
- Aankomend korpschef wil complexer wordende criminaliteit effectief aanpakken
- Wisselvallig met buien, lokaal onweer mogelijk
- Omanese, Franse en Japanse schepen passeren Straat van Hormuz ondanks spanningen
- Bisschop Choennie waarschuwt op Goede Vrijdag voor ‘alledaags kwaad’ van roddel
Eergisteren
- Mijn loyaliteit voor Chan
- VS-vliegtuig neergeschoten boven Iran; oorlog dreigt verder te escaleren
- Kerpens officieel VN-ambassadeur: Suriname voor sterkere multilaterale rol
- Goede Vrijdag: Een boodschap van liefde, vergeving en dienend leiderschap
- Surinaamse ambassade in Den Haag opent condoleanceregister voor Santokhi
- Zonder wetgeving geen samenhangend local contentbeleid
- Herbenoeming Wolf bij CASAS leidt tot onrust: installatie en kritiek van personeel
- Hoe Trumps droom om verrijkt uranium uit Iran te grijpen kan eindigen in een ramp
- Herinneringen aan Chan Santokhi, Crimefighter en hoeder van de rechtsstaat
- Vochtig weer vandaag; buien in de loop van de dag
- Kabinet en diplomaten en anderen tekenen condoleanceregister op Paleis
- Column: Herstel begint met liefde en vergeving
- Emotioneel afscheid bij 'De Olifant': Brunswijk zichtbaar aangedaan