Zilver en brons voor Surinaamse judoka's op US Open
Judoclub Sonkei heeft met 12 vechters meegedaan aan de 31e editie van het US Open Judo toernooi in Fort Lauderdale. De oogst werd binnengehaald door Quin Kromodihardjo (1 zilver en 1 brons), Alwin Ten Jet Foei (zilver) en Stevan Rudge (zilver).
De wedstrijden
De 1e zilveren medaille werd door Kromodihardjo in de wacht gesleept op vrijdag 26 juli in de categorie onder 18 jaar Cadets +90 kg. Van de 2 gevochten wedstrijden won hij er 1 en verloor hij de andere. Kromodihardjo was met zijn 97 kg de lichtste in zijn divisie, terwijl zijn tegenstanders 135 om 122 kg waren. Echter zou hij op de 2e toernooidag uit een ander vaatje moeten tappen toen hij in de onder 21 jaar IJF Juniors in de gewichtsklasse -100kg uitkwam. Tegen beide tegenstanders bleek dat door gebrek aan wedstrijdervaring en –ritme, Kromodihardjo genoegen moest nemen met brons.
Dag 2, zaterdag 27 juli, vocht Ten Jet Foei in de categorie U21 IJF Juniors in de gewichtsklasse +100. Tegen de kampioen Christian Konoval, die ook Nationaal Amerikaans kampioen is, lukte het Ten Joet Foei langer dan 1 minuut strijd te leveren, terwijl Konoval tijdens de Amerikaanse Nationale Kampioenschappen al zijn concurrenten binnen een mum van tijd verschalkte. De Sonkei judoka verloor uiteindelijk op strafpunten, maar won zijn 2e wedstrijd overtuigend met een Ippon door het uitvoeren van een combinatie Uki Goshi naar een O Soto Gari.
Stevan Rudge won de laatste zilveren medaille in de categorie U11, gewichtsklasse +42kg. Hij bereikte de finale door al zijn 5 tegenstanders binnen 1 minuut met Ippon te verslaan. Hij kon echter zijn winning streak in de finale niet voortzetten.
Judoclub Sonkei wilde met de deelname de vechters de kans geven een kijkje te nemen in de keuken van internationaal judo, waarbij tegen Amerikaanse kampioenen gevochten kan worden, of iemand uit het Panam circuit. Jamara Kasanwidjojo, Yomaira Sital, Megumi Kent en Joel Soemo vochten allemaal in de U15 klasse waarbij verwurgingen zijn toegestaan. Dit viertal heeft wedstrijden kunnen winnen ook middels Ippon, maar niet voldoende om een brons te kunnen bemachtigen. Dit toernooi was een ervarings- en leermoment, omdat ze in Suriname soms 1 of geen tegenstanders hebben, maar bij dit toernooi hadden ze allen 7 of meer.
Ethan Gretna en Dylan van Keeken, beiden Cadets U18 -50kg, hadden als doel maximaal 4 wedstrijden te vechten. Gretna vocht er 3, won 1 met Ippon en verloor de overige, terwijl Van Keeken 2 wedstrijden eveneens met Ippon won en 2 verloor.
Voor de jonge Gian Oudsten (-38kg) en Marric Redjodikromo -34kg) beiden U13, was het een zware en moeilijke vuurdoop. Beiden hadden 13 om 12 tegenstaanders in hun poule en kwamen direct in de verliezersronde terecht en bleven daar stranden.
Garvano Toney in de klasse IJF Juniors -66kg, had niet zijn dag en kwam gediskwalificeerd uit dit toernooi, vanwege het toepassen van een discutabele verboden handeling. Het positieve dat Toney aan dit toernooi heeft overgehouden is dat hij aangesproken is door Israel Hernandez OLY, die hem even gadesloeg tijdens de warming up. “Ik zie dat je talent hebt en gevoel voor judo, doe je best, train optimaal. Want, je kan een goede judoka worden.” Hernandes heeft 2x brons gewonnen op de Olympische Spelen van 1992 en 1996 namens Cuba.
Voor de 32e editie van US Open Judo die in het weekeind van 24 – 26 juli 2020 wordt gehouden is Judoclub Sonkei alvast op de hoogte gesteld en uitgenodigd. Ondanks de schrale oogst, zijn er veel leermomenten uit dit toernooi voortgekomen, zegt de club. De ouders en de judoka’s hebben al aangegeven, dat ze er volgend jaar weer bij zullen zijn.
Vandaag
-
22:48
Vijfjarig UNIDO-programma om economie minder afhankelijk te maken van olie en goud
-
20:50
250 werkzoekenden starten met vaktrainingen via Leri Fu Feni Wroko
-
18:52
Illegale chemicaliën onderschept bij controle in Nickerie
-
16:54
Suriname en Finland verkennen samenwerking op onderwijs en bosbeheer
-
14:58
Duurzame jaarafsluiting per ministerie
-
13:03
Diplomatiek paspoort Xaviera Jessurun ingetrokken; verdachte SLM-strafzaak
-
12:57
Breed overleg op kabinet president moet luchtvaart Suriname structureel versterken
-
11:16
Jeugdige bromfietser overleden na botsing met aanhangwagen
-
10:59
Taxirit eindigt bij politiecontrole: bestuurder vast na vlucht passagiers
-
09:20
Terreur tijdens Chanukah-viering: rouw, heldendom en zorgen over antisemitisme
-
07:22
India en Suriname versterken samenwerking in traditionele geneeskunde
-
05:25
Wisselvallig weer met bewolking, zon en regen
-
03:38
Vader en dochter tijdens vakantie overvallen bij Palmentuin
-
01:47
OM handhaaft strafeis van negen jaar tegen voormalig DNV-hoofd Danielle Veira
-
00:59
Column: Waarom Suriname een échte korpschef nodig heeft
-
00:00
SZF-verzekerden voortaan verlost van bijbetalingen operaties en medicijnen
Gisteren
- PAHO presenteert routekaart tegen ‘stille moordenaar’ hoge bloeddruk
- IPSC sluit sportjaar af met succesvolle Tanfoglio Exhibition Match
- Overheid scherpt aanpak illegale goudwinning in Brownsberg aan
- Politie-update: Drie gewonden bij gewapende beroving te Teling Pasi
- Vernietiging Brownsberg betekent dood van ecotoerisme
- PMAC vestigt hoofdkantoor in Suriname
- Erkend door de Staat, en dan?
- Vrouwen betrapt op reeks winkeldiefstallen bij supermarkt
- Extreemrechtse José Antonio Kast gekozen tot president Chili
- Bewolkt weer met pittige buien in de middag
- Zestien doden en tientallen gewonden bij schietpartij in Sydney
- Man beschoten bij gewapende roofoverval
- Column: Vreemdelingen, vrienden, brothers & sisters
- Schotenwisseling te Telling Pasie; agent gewond geraakt
- Guyana: een economie die explodeert, terwijl dagelijks leven onbetaalbaar wordt
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 902
- Tweede Huisartsen Spoedpost geopend aan Nieuwweergevondenweg
- Gewapende overval op NV Graniet: bewakers gekneveld achtergelaten
- De noodzaak voor goed bestuur aan de top
- Chili staat voor scherpe ruk naar rechts bij presidentsverkiezingen
- Jonge ondernemers krijgen structurele steun
- Meer wetten, minder overzicht: Suriname bouwt zonder fundament
- DNA: Maandag benoeming commissies van rapporteurs 8 wetten
- Contract met Lazard opgezegd; nog US$ 3 miljoen schuld
- Wisselvallig weer op deze zondag
- Soroptimistclub doneert kookvoorzieningen aan vrouwenafdeling Santo Boma
- SOVA vraagt zorgvuldige afweging bij inrichting derde rechterlijke instantie
- Hofpresident Rasoelbaks geïnformeerd over opname derde instantie in Grondwet