Koning blij met opzetten leerstoel Suriname en Ghana
De koning heeft vrijdag een publieke lezing met als titel: the Role of a traditional paramount King in a Contemporary Modern Nation State gehouden op de universiteit. Het auditorium was tot de laatste stoel gevuld met belangstellenden en zaten buiten nog velen via een live scherm het geheel aandachtig te volgen. De Asanti koning werd ontvangen door afgevaardigden van de regering, onder leiding van vicepresident Ashwin Adhin en het bestuur van de Anton de Kom Universiteit van Suriname.
Er zijn reeds afspraken gemaakt voor de volgende stappen voor de gezamenlijke leerstoel African-Surinamese Cultural and Phylosophie studies, zegt Nailah van Dijk, die optrad als vertegenwoordiger van het universiteitsbestuur. Zij gaf in haar toespraak aan dat de Akan karakteristieken en invloeden anno 2018 nog steeds zichtbaar zijn en dat de Afrikaanse diaspora terecht opgenomen is als 6e regio van Afrika.
Van Dijk stelde dat hoewel 400 jaren van verwijdering van het Afrikaans grondgebied en nog niet uitgesproken en verwerkte voorouderlijke erfenissen, uitdagend kunnen lijken, er nu nog meer dan voldoende fundament en ruimte zijn voor duurzame verbinding ten bate van heling en bevrijding voor alle Afrikaanse nazaten. De universiteit heeft de visie dat het uitwisselen van kennis tussen Suriname en Ghana de sleutel is om tot duurzame verbinding te komen.
Van Dijk zegt in gesprek met Starnieuws dat aan dat de leerstoel een bijzondere mijlpaal is voor de universiteit én het land. De datum van de start van het leerstoel-programma is mede afhankelijk van de noodzakelijke wederzijdse voorbereidingen, welke hieraan vooraf gaan en de benodigde middelen en het vereiste kader.
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 887
- OBBS dringt aan op structurele hervorming schoolvervoer
- China’s SCO-top toont Global South-eenheid met Putin en Modi
- RBTP arresteert ontvluchte gedetineerde Gianni Utterberg
- Minister Misiekaba bij Zorgraad: dialoog met burgers centraal
- Chinese president laat Trump zien wie de kaarten in handen heeft
- HAVO! Ook daar kan het hoger
- Xi tegen Guterres: China steunt de wereldwijde rol van de VN
- Ontwikkelingsdoelen halen middels consensus en efficiëntie
- President Simons en Japanse ambassadeur verdiepen bilaterale samenwerking
- Licht wisselvallig met warme temperaturen
- China’s SCO-top: Nieuwe allianties in een veranderende wereldorde
- SLM herdacht 63-jarig bestaan in onzekere tijden
- Maandag beëdiging nieuwe dc’s; ressort uitbreiding Paramaribo en Wanica
Eergisteren
- Verdachte 'Menny' ingerekend voor poging moord en bedreiging
- Wie betaalt de prijs van het begrotingstekort?
- Suriname en Japan intensiveren samenwerking ter voorkoming EU-blacklisting
- Man (72) met geweld beroofd van halsketting op erf
- Demissionaire regering in Suriname
- Schoten gelost na vechtpartij bij club aan Zwartenhovenbrugstraat
- OM: vonnissen nu te controleren via WhatsApp
- De rol van de landmeter bij de gronduitgifte
- Japan steunt Suriname in aanpak kwikvervuiling goudsector
- Warm met kans op regen en onweer
- Putin brengt staatsbezoek aan China: SCO-top, militaire parade en handelskracht centraal
- Suriname schenkt schilderij aan premier Mottley tijdens Carifesta XV
- Ravaksur Plus presenteert manifest aan Simons: bijdrage aan regeerprogramma