Eerste Perisur-award gaat naar Griselda Vliet
Bij dit model worden 10-14 zwangere vrouwen per groep op een interactieve manier begeleid gedurende hun zwangerschap. Vaak doen ook hun partners mee met de zwangerschapssessies. Er ontstaat op den duur een hechte band tussen de zwangere vrouwen; ze leren veel van elkaar en ondersteunen elkaar tijdens de zwangerschap. Ook na de bevallingen heeft Vliet de groepen bijeen gehouden. Zo heeft ze in september, toen de eerste Samen Zwanger baby’s 6 maanden oud waren, een Babies Day Out georganiseerd in de Paramaribo Zoo. Ze is van plan om ook een Christmas Party voor de baby’s van de Samen Zwanger groep te organiseren. Door haar bevlogenheid is het werk van Griselda Vliet opgevallen bij Stichting Perisur, zegt Hindori.
Stichting Perisur heeft de award in het leven geroepen bij haar eenjarig bestaan op 23 november jongstleden. De award is bedoeld voor de persoon die zich het afgelopen jaar het meest verdienstelijk heeft gemaakt bij het verbeteren van de zorg rondom zwangerschap en geboorte. “Hoewel er meerdere personen waren opgevallen om in aanmerking te komen voor de award is Vliet een echte Perisur kampioen”, stelt Hindori.
Vliet had niet verwacht in aanmerking te komen voor de eerste Perisur award. Ze doet haar werk met liefde en overtuiging. Omdat ze van haar werk houdt ervaart ze het werk van Samen Zwanger helemaal niet als een last.
De Perisur award werd tijdens het Perisur eindsymposium in het Marriott hotel. Aan de prijs zijn een trofee en een geldbedrag van SRD 1.000 gekoppeld.
Vandaag
Gisteren
- Santokhi en Simons voeren overleg over soepele machtsoverdracht
- Ex-man valt vrouw aan met houwer en pleegt daarna suïcide
- Petronas voegt Roystonea-2 toe aan offshore boorcampagne in Suriname
- Brics-landen wijzen 'anti-Amerikaanse' beschuldiging van Trump af
- Man brengt vrouw levensbedreigende kapverwondingen toe
- Politie zoekt Furjel Leandro Simons voor betrokkenheid drugshandel
- Na verkiezing van met inheemse kalmte licht uitstralende ‘Tante Jenny’:
- VHP zal nieuwe regering opbouwend maar kritisch ondersteunen
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire steun
- Ook vandaag regen en onweersbuien
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor Suriname
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 879
- Jennifer Simons, eerste vrouwelijke president van Suriname
- Opvallende afwezigheden overschaduwen BRICS-top in Rio de Janeiro
- HVB: Vrouwelijk leiderschap opent nieuwe weg
- Fractieleiders spreken hoge verwachtingen uit bij felicitatie
- President neemt afscheid: 'Leiders dienen, het volk regeert'
- Schietincident beëindigt feest aan de Ephraimzegenweg
- DNA kiest Simons tot president en Rusland tot vp
- Korte Assembleevergadering verwacht; 34 stemmen nodig
- Suriname: Wachten op het busje,… het komt maar niet!
- Delegatie Israël naar Qatar ondanks geschil over staakt-het-vuren
- Champions League of hulpbronnenvloek?
- Onweer dient zich al vroeg aan op deze zondag
- BRICS bereikt akkoord over gezamenlijke verklaring voor top in Rio
- CV Rusland: Man van beleid, integriteit en bruggenbouwer
- Simons schrijft geschiedenis als eerste vrouwelijke Surinaamse president