‘IS-soldaten’ doden priester in Frankrijk
De politie die later de kerk heeft omsingeld en de Franse meldt dat er schoten zijn afgevuurd. Beide gijzelnemers zijn nu dood. Het persbureau Amaq dat gekoppeld wordt aan de Islamitische Staat heeft gezegd dat “twee IS-soldaten” de aanval hebben uitgevoerd. Volgens de Franse president François Hollande beweerden de mannen dat ze van IS waren.
Spreken in Saint-Etienne-du-Rouvray, zei Hollande dat de aanvallers een "laffe moord" hadden begaan en Frankrijk IS “met alle middelen” zou bevechten. Paus Franciscus heeft de "pijn en de gruwel van dit absurd geweld" afgekeurd.
Woordvoerder Pierre-Henri Brandet van het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken zegt dat één van de gijzelaars ernstig was gewond. Hij vertelt dat de gijzelnemers waren "geneutraliseerd" nadat ze uit de kerk kwamen. Volgens Franse aanklagers is één persoon sindsdien aangehouden in verband met de aanval.
Politiebronnen zeggen dat het erop leek dat de aanvallers de keel van de priester hebben doorgesneden met een mes. Het gebied is afgezet, terwijl de kerk is onderzocht op explosieven. De politie heeft de mensen geadviseerd weg te blijven uit de buurt. Brandet heeft meegedeeld dat het onderzoek naar het incident zal worden geleid door anti-terrorisme-aanklagers. Volgens de Franse tv-zender M6 was één van de mannen bekend bij de Franse inlichtingendiensten.
De Franse premier Manuel Valls heeft zijn afschuw over de "barbaarse aanval" uitgedrukt. "Heel Frankrijk en alle katholieken zijn gewond. We zullen samen staan", schreef hij op Twitter. De aartsbisschop van Rouen, Dominique Lebrun, die een katholieke bijeenkomst in Polen bijwoont, zei: "Ik huil tot God met alle mensen van goede wil. Ik zou niet-gelovigen willen uitnodigen om mee te huilen. De katholieke Kerk kan geen andere wapens opnemen dan die van gebed en broederschap onder de mensen."
Vandaag
Gisteren
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan
- SAB NV introduceert PalmX handsanitizer
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontract voor Blok 66
- Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale regimes in Zuid-Amerika
- Voertuigen in beslag genomen in zaak gewapende overval Sun Parklaan
- SIPRI waarschuwt: wereld op rand van nieuwe nucleaire wapenwedloop
- Oliekoorts legt onze zwakke plekken bloot
- Aanhoudende onweersbuien vandaag
- Santokhi blijft langer in functie als VVV president moet kiezen
- Column: A ten doro... fu lusu den privilege
- SEOGS 2025: Surinames grootste energie-evenement maakt sprong voorwaarts
Eergisteren
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfietsoverlast
- OKB beslist op 20 juni over geldigheid verkiezingsuitslag
- Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni
- Oekraïne: Repatriëring van oorlogsdoden is afgerond
- CBvS: Koersdruk gevolg van sentiment en onzekerheid
- De koers van het wantrouwen
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeugdcentrum
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaamse rechtsfamilie
- Regenachtig begin van de week
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninstallaties en energie-infrastructuur zwaar beschadigd
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd
- Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voeden valutapaniek