Bouterse in Coronie: 'Het gaat goed met het land'
Bouterse merkte op dat er veel jongeren zijn in de NDP die naar voren zijn geschoven en heel goede boodschappen hebben. Ondervoorzitter André Misiekaba, die Bouterse vaak vertegenwoordigd op de vergaderingen, kon niet in Coronie aanwezig zijn. Zijn echtgenote is terwijl de massameeting gaande was, bevallen. Afonsoewa legde het publiek uit dat deze regering veel heeft gedaan. Zij verwees naar Assembleelid Remi Tarnadi die lijsttrekker is en opgesomd heeft hoeveel zaken gerealiseerd zijn voor Coronie alleen. Gisteren zijn ook grondpapieren uitgereikt, onder andere ook aan jongeren, door minister Steven Relyveld. Een mini kunstgrasveld is in gebruik genomen. Afonsoewa legde de Coronianen uit dat NDP de ruggensteun zal zijn voor de lokale bevolking om de ontwikkeling van het district ter hand te nemen. Zij is ervan overtuigd dat Tarnadi en Joan Wielzen beiden gekozen worden maandag. "Ik zie u beiden op 30 juni in De Nationale Assemblee", zei Afonsoewa die op de negende plek gekandideerd is in Paramaribo.
De ministers Rabin Parmessar (Openbare Werken) en Relyveld (Ruimtelijke Ordening, Grond- en Bosbeheer) haalden aan dat er continu gewerkt is in de afgelopen vijf jaar om de noden van de bevolking te verlichten. Relyveld zei dat hij zich enorm aan ergert dat mensen die vijftien jaar de kans hadden om te werken voor de bevolking, nu komen zeggen dat de regering niks heeft gedaan. Hij keek tegen een achterstand van 40.000 grondaanvragen aan. De bewindsman stelde dat het volk voor de gek wordt gehouden. Parmessar deelde mee dat er flink gesaboteerd wordt. Een pompgemaal in Albina is onklaar gemaakt, waardoor de omgeving onder water is gelopen. Hij verwacht de komende dagen nog meer sabotage en er zullen leugens worden verteld om NDP'ers in een kwaad daglicht te stellen.
Bouterse vroeg zich af van waar de mensen die vijftien jaar aan de macht waren, de durf opbrengen om te zeggen dat ze weer willen komen. De president noemde tal van projecten op dat gerealiseerd is en investeringen die gedaan zijn in onder andere de goud- en olie-industrie. De sociale projecten zijn uitgevoerd om het volk tegemoet te komen. Er is geïnvesteerd in het onderwijs. Volgens de NDP-voorzitter zijn het kwaadwilligen die vertellen dat het niet goed gaat met het land omdat ze geen issues hebben. "Het is kwaadsprekerij om mensen zand in de ogen te strooien", stelde hij. Bouterse voerde aan dat ruim US$ 100 miljoen is toegevoegd aan de monetaire reserve. Hij is benieuwd naar de reacties van critici die zullen vragen van waar het geld komt. Bouterse merkte op dat de NDP de enige partij is die een programma heeft waarbij duidelijk aangegeven is wat de economische doelen zijn en hoe het programma gefinancierd zal worden. Bouterse gaat optimistisch de verkiezingen in en vroeg zijn gehoor om vertrouwen te hebben in het land.
Vandaag
-
06:38
Verkeersmaatregelen en afsluitingen rond uitvaart en crematie Santokhi
-
04:41
Overwegend warme dag met bewolking en lokale buien
-
02:43
VES: Santokhi leidde Suriname door zware economische crisis
-
00:59
Column: Na Chan; strijd om de hamer of kracht van de partij?
-
00:00
Internationale delegaties en prominente toespraken bij staatsuitvaart Santokhi
Gisteren
- Rekenkamer onderzoekt sociale bijstand: tekortkomingen in rechtmatigheid vastgesteld
- Olmberg: Zonder bundeling mist private sector kansen in olie-economie
- Politie zoekt Pearl Morgenstond in meerdere zware strafzaken
- Grimmige ontdekking: lichaam half begraven aangetroffen langs Brownsweg
- Iran dreigt met sluiting van Bab al-Mandeb: wat betekent dat voor de wereldhandel?
- Vierkinderenweg: Man beschoten en beroofd
- Politie vraagt hulp bij opsporing vermiste Natasha Nanaa
- Bangladesh start noodvaccinatiecampagne na snelle verspreiding mazelen
- AKMOS: Santokhi gaf ondernemerschap een stem in moeilijke tijden
- DIN: Zijn lichaam is ons ontvallen, maar zijn missie leeft voort
- Overwegend warm weer met kans op verspreide buien
- OPEC+ gaat olieproductie licht verhogen ondanks risico voor trage marktgroei
- De zonsondergang als spiegel van ons leven
- Rekenkamer: Structurele knelpunten in financieel beheer overheid blijven bestaan
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 918
- Braziliaanse arbeider omgekomen bij goudwinning op Stoelsmanseiland
- Lichaam in vergevorderde staat van ontbinding aangetroffen; vermoedelijk misdrijf
- VSB: Ondernemingsklimaat onder druk, bedrijfsleven pleit voor efficiëntere processen
- Een bijzonder mens, staatsman Chan Santokhi
- Alternatief 2020: Echt leiderschap vraagt offers vóór het volk, niet van het volk
- De erfenis van Santokhi: Herstel zonder zekerheid?
- ABOP roept op tot eenheid en hoop: Pasen als moment van vernieuwing voor Suriname
- VHP benadrukt hoop, eenheid en voortzetting van Santokhi’s nalatenschap
- Cultuurdrager en ondernemer Claudetta Toney (88) overleden
- Vermiste Amerikaanse piloot gered in Iran na hevige vuurgevechten
- NDP: Pasen als moment van heroriëntatie, kracht en nationale verantwoordelijkheid
- Licht wisselvallig weer op Eerste Paasdag
- Paus Leo roept op tot vrede te midden van oorlogen in de wereld
- NPS roept op tot eenheid: Maak van Pasen een leidraad voor dagelijks handelen
- CCK bij Pasen 2026: Hoop sterker dan duisternis in een verdeelde wereld