EK 2024: Engeland in verlengingen naar kwartfinales
Engeland heeft een team vol uitzonderlijk talent ter waarde van honderden miljoenen ponden. Dit team heeft in Duitsland gewoon niet op het vereiste niveau gepresteerd, maar ze zijn in de kwartfinales en spelen zaterdag tegen Zwitserland.
De Engelsen gaan in het duel tegen Slowakije met een achterstand de rust in. Het is opnieuw Ivan Schranz die scoort voor de Slowaken. Schranz produceert een laag gecomponeerde finish voorbij Jordan Pickford nadat David Streelec de Engelse verdediging ontgrendelt met een heerlijke pass. De Engelsen staan voor het eerst op dit toernooi achter.
Slechts zes balcontacten heeft Ivan Schranz tot nu toe gehad, maar één daarvan was een doelpunt.
Slowakije ziet er echt scherp uit in de eerste helft. Een paar kansen worden geblokkeerd. De ijver van de Slowaken blijkt nu al een grote test voor Engeland te zijn.
De Engelsen zijn achterin veel te open en Kyle Walker wordt verslagen waardoor Lukas Haraslín een kans krijgt. De Three Lions krijgen de bal nog eruit voordat er ernstige schade kan worden aangericht. Engeland zag er achterin zo ongemakkelijk uit en ze zijn ongedaan gemaakt na een geweldige actie.
Slowakije verdient zijn voorsprong volledig.
Direct na de rust vindt Harry Kane Kieran Trippier in het strafschopgebied, die Phil Foden aanspeelt en die van dichtbij kan binnentikken. De gelijkmaker? De VAR komt er tussen en beslist buitenspel van Foden, geen goal dus.
David Strelec, die in de middencirkel staat, ziet de Engelse doelman in de 55e minuut ver van zijn lijn staan en gaat voor doel. De bal valt tergend breed. Het is geen moeilijke kans om vanuit dat bereik te scoren. Strelec zou het doel moeten raken. Wat een ramp zou dat zijn geweest voor de Engelsen.
De Slowaakse goalie Martin Dubravka heeft tot nog toe, 75 minuten spelen, geen enkele redding hoeven te verrichten.
Engeland was zwak in termen van aanvalsdreiging. Eigenlijk zijn ze overal zwak geweest.
Aanvoerder Harry Kane krijgt nog een geweldige kans om de gelijkmaker te scoren. Hij staat vrij. De bal valt een beetje en hij is niet echt in de positie om hem binnen de paal te leiden. Bij het koppen kan hij niet het juiste contact krijgen met de bal.
Vervolgens gaat Declan Rice voor doel vanaf ongeveer 20 meter en ramt hij de bal tegen een paal voordat deze stuitert naar Harry Kane die niet kan finishen.
Engeland heeft bijna geen tijd en kansen meer. In de toegevoegde zes minuten proberen de Engelsen met de moed der wanhoop, maar ze geraken niet voorbij de Slowaken.

Jude Bellingham sleept met een acrobatische finish de Engelsen naar de verlengingen. (Foto: Reuters)
Het duel gaat dus in de verlengingen. Het zijn de eerste verlengingen in dit toernooi.
Harry Kane toont waarom hij de aanvoerder is. In de 91e minuut kopt hij zijn ploeg vanuit het zesmetergebied naar voorsprong na een assist van Ivan Toney.
Een paar ogenblikken geleden zag het er allesbehalve uit. Nu leiden de Engelsen.
Slowakije komt dichtbij de gelijkmaker als de Engelsen de druk opvoeren. Er komt een voorzet waar Peter Pekarík goed mee kan aansluiten. Jammer voor de Slowaken vliegt de bal voorbij.
Dus gaan de Engelsen naar de kwartfinales.
Vandaag
-
16:56
Arbeid: van ministerie naar directoraat; nog ruimte tot heroverweging
-
14:58
Streng inreisverbod VS treft Afrika, Midden-Oosten en Azië
-
13:01
VHP: Omkooppraktijken tasten fundament van democratie aan
-
11:11
Chris Polanen presenteert zijn derde roman: De Handlezer
-
09:13
De kwetsbaarheid van deze coalitievorming
-
07:15
Latijns-Caribische ontwikkelingsbank verdubbelt financiering voor oceanen
-
05:17
SLM-vlucht naar Georgetown en Miami vertrekt vanmiddag (update)
-
04:02
Een natte zondag in juni
-
02:54
NDP behoudt ijzeren greep op Para met grote voorsprong op alle niveaus
-
00:56
Dominatie ABOP in Marowijne: ruime winst op alle niveaus
-
00:00
Rumoerige zitting Wanica: NDP protesteert tegen RR-resultaten
Gisteren
- Finabank sluit eerste Small Business Academy succesvol
- Suriname strijdt zich langs Puerto Rico richting groepsfase
- Reactie op: ‘tralala’ naar ‘dadaa’ verandering?
- Hooglandrijst: Van cultureel erfgoed tot gezond alternatief
- Drukte en toewijding bij offerfeest: Iedereen moest ten minste 2 kilo krijgen
- Golf van berovingen dwingt tot heroriëntatie op veiligheid
- SLM-vlucht geannuleerd: passagiers en Natio gestrand
- Stop de uitbuiting en oplichting van ons volk door de banken
- PY764: 36 jaar later blijft luchtvaartveiligheid Suriname zorgelijk
- De verkiezingen voorbij, hoe verder?
- Nog meer regen op deze zaterdag
- Een gestolen toekomst; een manifest voor politieke integriteit
- VHP houdt grip op Nickerie, NDP 2 en PL consolideert 3e plek (update)
- Korpschef kondigt harde aanpak aan na golf van overvallen
- Joyce Williams treedt af als SPA-voorzitter
Eergisteren
- VHP heeft de NPS vaak geholpen
- Suriname verslaat Puerto Rico met 1-0; naar 3e ronde WK-kwalificatie
- Miljoenen Guyanees oliegeld voor doop olieschip
- Inhoud enveloppe bij huwelijksjubileum verhoogd
- Gowricharn ontvangt internationale erkenning voor diasporaonderzoek
- Suriname vanuit de kappersstoel belicht
- ABOP spreekt waardering uit voor moslimgemeenschap
- Man verwond bij woninginbraak Sir Winston Churchillweg
- Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest
- NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel
- Verkeersveiligheid krijgt stem in afstudeeronderzoek
- De democratie ondermijnd; van 'tralala' naar 'dadaa' verandering?
- Zelfde weerpatroon van de week blijft aanhouden
- Hassankhan erkent fouten bij verkiezingen, maar fraude uitgesloten
- VHP en NDP nek-aan-nek regionale zetels in Saramacca
- Herdenking immigratie in teken van eerbetoon en toekomstvisie
- Santokhi: Regeren is blijven werken, ook tijdens wachten op uitslag