PL ziet grotere rol vrouwen na 25 mei 2025
Pertjajah Luhur (PL) trekt na vijf ressortvergaderingen de conclusie dat vrouwen een prominentere rol zullen vervullen binnen de politiek na de komende verkiezingen. Bij de afsluiting van deze eerste ronde ressortmeetings te Koewarasan serie C, zaterdag in het PL-centrum is duidelijk gemaakt dat de partij nog meer invulling wil geven aan het sociaal beleid, waarbij de rol van de vrouw in de politiek niet te onderschatten zal zijn. Daarom wil de partij vrouwen meer inspraak geven in het beleidsvormingsproces van het land. PL zegt een breed georiënteerde visie te hebben en dus geen onderscheid te maken tussen man en vrouw of ras of religie.
Ondervoorzitter tevens minister van Binnenlandse Zaken, Bronto Somohardjo, zegt dat gelet op de aanwezigheid en participatie van zovele vrouwen in de PL, hij het gevoel heeft dat de eerstvolgende functies van voorzitter, ondervoorzitter en parlementariër, zullen worden bekleed door de vrouwen. Om die doelen te bereiken zal harder gewerkt moeten worden, waarbij er harde woorden kunnen vallen. “De politiek is geen mini playback show, maar is heartfelt, met als doel meer inspraak hebben voor je volk.”
De districten Wanica en Paramaribo, zullen volgens de PL-ondervoorzitter, het politieke slagveld zijn tijdens de verkiezingen van 2025. Veel politieke partijen zullen huis aan huis komen om vele beloftes te doen, te prediken over sociaal zijn en gelijkwaardigheid, maar Somohardjo jr. waarschuwt de samenleving om zich hierdoor niet te laten misleiden. “Het is alleen de PL die sinds haar oprichting sociaal is, en niet omdat ‘sociaal’ nu in de mode is.” De politicus roept de misleide PL’ers op om terug te komen naar hun politiek huis voor een sociaal Suriname.
PL-hoofdbestuurslid Joan Salamin-Tajib heeft als jonge vrouw gekozen om deel uit te maken van de PL, omdat de jongeren ook verschillende doelen en veranderingen nastreven. Enkele hiervan zijn vertegenwoordigen van een jongeren stem, beïnvloeding van beleid en maatschappelijke verandering. Salamin roept de jongeren op om ook te participeren in de politiek.
De PL-voorzitter, Paul Somohardjo geeft aan dat in verband met de heilige maand Ramadan er geen ressortvergaderingen zullen worden gehouden. “Omdat de mens niet alleen water en brood nodig heeft om te leven, maar zich ook spiritueel moet versterken middels vasten en bezinning.”
Op Paramaribo na is het district Wanica het grootste kiesdistrict, waar de politieke battle in 2025 zal plaatsvinden. Met het huidige kiesstelsel van evenredigheid, is dit district nu goed voor zeker 12 of 13 zetels. De PL-voorzitter heeft alle geloof en vertrouwen in de kiezers en weet dat de samenwerking met de ABOP ervoor zal zorgen dat meer dan de helft van deze zetels zullen worden behaald. De PL heeft zich ten doel gesteld om een rechtvaardiger en beter sociaal beleid uit te voeren voor alle Surinamers, maar dan alleen als de PL aan de macht komt.
Vandaag
Gisteren
- Het ongemakkelijke nationalisme van Gregory Rusland
- Tiener neergestoken na ruzie over voetbal op erf buurtbewoners
- Trump vervangt nationale veiligheidsadviseur Waltz met Rubio
- Suriname daalt op persvrijheidsindex van plek 28 naar plek 32
- DNA plant openbare vergadering over actuele kwesties
- CBvS en Bankiersvereniging verwerpen uitspraken Gajadien
- PCS-personeel in actie: 'Geen loon, geen werk'
- Man vermoordt vrouw en pleegt suicide in dorp Gakaba
- TotalEnergies boort nieuwe put in Blok 64
- Kortgedingrechter schorst SVB-verkiezing
- Inflatie in maart 2025: lichte stijging, voedselprijzen wisselend
- Open Brief aan de president en de Staatsraad
- Weinig wind, grote kans op regen
- Ter nagedachtenis aan 'Jules Albert Wijdenbosch'
- President: Oproepingskaart symbool democratie
- Na vertrek PL: VHP bevestigt toewijding aan regeerakkoord
Eergisteren
- Santokhi presenteert plannen voor tweede regeertermijn
- HVB: Leegstandsheffing om verval Paramaribo tegen te gaan
- FIFA: Rechterlijke inmenging in SVB-verkiezing leidt tot directe schorsing
- PL uit regering: Ramsaran en Somohardjo stappen op
- Rechtbank heeft VLS doelbewust gesaboteerd
- ABOP eert de arbeider op Wrokoman Dey
- SOVA: Advies over gefaseerde invoering NBW is genegeerd
- SWOS wil rechtvaardiger beleid voor Surinaamse werkenden
- Jachtincident loopt fataal af in Casipora-gebied
- Verwerking stembiljetten officieel gestart
- NDP: Strijd arbeidsvoorwaarden urgenter dan ooit
- President benadrukt inzet werkende mens op Dag van de Arbeid
- Chaos bij uitbetaling sociale uitkering Brokopondo
- Wake voor Adrianna Young gehouden te Waka Pasi
- VHP eert arbeiders als stille kracht economie
- Bond OW eert Anton de Kom met kranslegging en opruimactie
- Dag van de Arbeid: Surinaams Erfgoed van strijd en solidariteit
- Afwisselend bewolking en regen
- DNA-kandidaat Jamiro Pink beschuldigd van verkrachting
- Vakcentrale C-47 wijst vervolg IMF-programma af
- Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verkiezingen in gevaar brengen
- Column: Geen zuivere koffie
- Mathoera voor presidentschap: Geen één-twee met Santokhi