IMF ziet graag sterkere inspanningen sociaal programma
Okamura die Suriname volgende week aandoet, wijst erop dat de terugkeer van de regering naar begrotingsdiscipline in het kader van het programma feitelijk ruimte heeft gecreëerd voor hogere sociale uitgaven door andere inefficiënte uitgaven terug te dringen. "De regering heeft de uitgaven voor sociale zekerheid de afgelopen twee jaar aanzienlijk verhoogd, van 1,5 procent van het bbp in 2021 naar 2 procent van het bbp in 2022 en vervolgens naar 2,6 procent van het bbp in 2023." Volgens de overeengekomen doelstellingen, zegt Okamura, had deze moeten stijgen naar 2,9 procent van het bbp. In 2024 is het doel 3,1 procent van het bbp – een verdere uitbreiding van de sociale uitgaven met 0,5 procent van het bbp.
"Hoewel de regering een krachtige impuls heeft gegeven om de uitgaven voor sociale bescherming te verhogen, zouden we dit jaar graag nog sterkere inspanningen zien om arme en kwetsbare Surinaamse huishoudens te beschermen," zegt de IMF-topfunctionaris. Dit betekent volgens hem niet alleen een krachtig engagement om de doelstelling voor sociale uitgaven te bereiken, maar ook een engagement om de reikwijdte van de programma's uit te breiden, ervoor te zorgen dat de programma's in aanmerking komende huishoudens niet uitsluiten, en zeer transparant te zijn over wie welk geld krijgt.
Er is een structurele benchmark in het kader van het programma om de transparantie van deze uitgaven te vergroten, merkt Okamura op. In dit verband is de regering begonnen met het publiceren van het aantal begunstigden en het geld dat door elk sociale bijstand programma in elk district is uitgegeven. In het kader van het programma zal de regering ook een strategie voor sociale bescherming publiceren die als leidraad zal dienen voor de hervormingen van de sociale bescherming. De internationale gemeenschap heeft Suriname geholpen met advies over hoe sociale programma's kunnen worden gestructureerd en hoe de effectiviteit ervan kan worden vergroot.
Vandaag
Gisteren
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfietsoverlast
- OKB beslist op 20 juni over geldigheid verkiezingsuitslag
- Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni
- Oekraïne: Repatriëring van oorlogsdoden is afgerond
- CBvS: Koersdruk gevolg van sentiment en onzekerheid
- De koers van het wantrouwen
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeugdcentrum
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaamse rechtsfamilie
- Regenachtig begin van de week
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninstallaties en energie-infrastructuur zwaar beschadigd
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd
- Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voeden valutapaniek
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 876
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts in Brazilië
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activiteit Stichting Rumas
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president Nicaragua overleden
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan Sun Parklaan
- Trump-regering overweegt nieuw inreisverbod voor 36 landen
- Eer aan de vaders – het fundament van gezin en natie
- Van klungelig beleid naar een geoliede toekomst voor elke Surinamer
- Jongeren in detentie vinden stem via muziekproject
- Surinames unieke troef in de wereldwijde klimaatstrategie
- Ook regen en onweer op deze vaderdag
- Dodelijke aanvallen tussen Israël en Iran, nucleair overleg stilgelegd
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met CHS-uitslagen
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuwe uitdager
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en SSX