PL wil vanwege Ramadan verkiezingen in maart 2020
PL-voorzitter Paul Somohardjo benadrukt dat Suriname een multi-etnische, multiculturele en multireligieuze samenleving is. Hij wijst er op dat het er tijdens de verkiezingscampagnes niet stilletjes aan toe gaat. Soms gaat het er hard aan toe en met veel tamtam. Tijdens Ramadan is het echter niet correct dat mensen in het kader van de verkiezingscampagnes op het podium zullen staan en anderen bespreken.
“We zijn in een multireligieuze samenleving. We pleiten niet voor de moslims alleen, maar in dit geval gaat het erom dat de verkiezingen tijdens Ramadan zullen plaatsvinden. Als we verkiezingen zouden houden tijdens de Lijdensweek of als de verkiezingsdag zou vallen op Phagwa, dan zou dat ook niet juist zijn. We moeten respect kunnen opbrengen voor elkaars geloof. In een schrijven aan de regering doen we daarom een beroep om hiermee rekening te houden”, zegt Somohardjo.
De verkiezingen later dan 25 mei houden is geen optie, omdat de wetgeving dat niet toelaat. De PL-voorman geeft dan ook als optie om de verkiezingen twee maanden eerder te houden. Hij wijst er wel op dat de regering zo een besluit niet in haar eentje kan nemen. Daarvoor heeft ze de medewerking van het parlement nodig.
De politicus zegt verder dat volgens de grondwet de regering niet in haar eentje het parlement kan ontbinden. Omgekeerd kan De Nationale Assemblee de regering ook niet naar huis sturen. Het moet een samenspel zijn. Als voorbeeld geeft Somohardjo de situatie in 2000, toen de regering-Wijdenbosh aanzat en ze in overeenstemming met het parlement ertoe was overgegaan om dit hoogste college van Staat te ontbinden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven.
De conceptbrief is af. Eén is voor de regering en een exemplaar gaat naar het parlement. De regering krijgt nu dus een jaar de tijd om zodanig beleid te maken dat er geen verkiezingen worden gehouden tijdens Ramadan, stelt Somohardjo.
Eerder heeft NDP-ondervoorzitter Ramon Abrahams ook op gewezen dat de verkiezing tijdens Ramadan valt. Hij zinspeelde ook op vervroeging van de verkiezing.
Vandaag
-
10:45
Goud staat op het punt nieuwe records te bereiken nu kopers terugkeren
-
08:47
Duurzaam ontwikkelingsprogramma West-Suriname gestart
-
06:51
Suriname: crisis in slow motion
-
04:53
Zon en lokale buien
-
02:55
Bangladesh nadert verkiezingen: India, Pakistan en China volgen nauwlettend
-
00:59
Column: Hervormen, ja, maar niet blind
-
00:33
Brunswijk: Jones is handlanger van de regering
-
00:00
Pawiroredjo: Begin bij politie en capaciteit; meerdere pg’s lossen kernproblemen niet op
Gisteren
- MCP heropent winkel en breidt assortiment verder uit
- Buitenlandse arbeid in Suriname: Tijd voor eerlijke zelfreflectie
- Projecten tot US$ 150.000 mogelijk voor Surinaamse landbouwers
- Fernandez wint presidentschap Costa Rica, partij boekt ruime parlementaire meerderheid
- Brunswijk: onafhankelijkheid pg mag niet worden uitgehold
- Stichting 8 December 1982: Vertrouwen in pg blijft
- Goud en edelmetalen populair ondanks recente koersdaling
- 42 militairen bevorderd; uitvoering defensiebeleid
- Heftig interruptie debat hervorming OM: ‘Er is geen vertrouwen in de pg’
- Warm weer met in de middag verspreide buien
- Mexicaanse president Sheinbaum belooft humanitaire hulp naar Cuba te sturen
- Column: Onze gezondheid begint bij onszelf: de strijd tegen chikungunya
- BLTO blijft in actie: eerst daden, dan pas normalisatie
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 909
- 'Iedereen hier is corrupt': Wat voedt het separatistische geweld in Balochistan?
- Safe City-camera’s doorslaggevend bij aanhouding straatrovers in centrum Paramaribo
- Paus Leo dringt aan op oprechte dialoog tussen VS en Cuba
- Fransen met zoekactie bezig na bootongeluk Marowijnerivier
- De ruggengraat van de samenleving
- Costa Ricanen naar de stembus
- Bestuurder meldt zich na dodelijke aanrijding bij politie
- De DIPLOMATENKLAS 2026: met de koffers op stap
- Rustig weer met zon en bewolking; verspreide buien
- Maersk neemt tijdelijk beheer Panama-kanaalhavens over na rechterlijke uitspraak
- Van binnenuit bekeken: waarom onze hoorzittingen de olie-dollars niet zullen overleven
- Onderwijsbonden slaan alarm: leerkrachten kunnen niet langer rondkomen