Cevihas-directeur zonder toestemming uitlandig
Perdiepkoemar Khedoe, president-commissaris van de rvc bij Cevihas, zegt dat Boetoe hem niet heeft gemeld dat hij uitlandig zou zijn. In geval van uitlandigheid van de directeur, neemt de president-commissaris waar bij het bedrijf. “Als er iemand moet afreizen worden voorstellen gedaan aan de raad, die op zijn beurt deze voorlegt aan de aandeelhouder. Het is de aandeelhouder die beslist,” zegt hij desgevraagd aan Starnieuws.
Khedoe stelt dat hij maandag nog met de raad heeft vergaderd over een rekening bij de Bank of Amerika. Er was afgesproken dat er een delegatie zou afreizen om de bankzaken af te handelen. Een datum was echter nog niet genoemd of vastgesteld. Sinds de aanstelling van de vorige directeur in 2010/2011 is er een rekening geopend van Cevihas. Nu er een nieuwe directeur is aangetreden, moet de rekening worden overgedragen. “Daarover zijn er afspraken gemaakt.” Hoeveel er op de US-dollar rekening zit en waar de gelden vandaan komen, weet Khedoe niet. Al die jaren heeft de voormalige directeur Abbas die rekening beheerd. De raad had en heeft daar geen inzage in. Khedoe onderkent dat er hier veel onduidelijkheden over zijn en dat er een diepgaand onderzoek moet komen.
De rekening is volgens Khedoe geopend om het voor de visbedrijven makkelijker te maken, materiaal voor hun activiteiten aan te kopen. Boetoe is samen met raadslid Caroline Heilbron naar Miami vertrokken. Khedoe kon niet met zekerheid zeggen of Abbas is meegereisd. De aanwezigheid van Abbas is noodzakelijk bij de overdracht. De president-commissaris benadrukt dat de aandeelhouder bepaalt wie mag afreizen als het om een dienstreis gaat.
Hij zal een onderzoek instellen naar de gang van zaken. “Zo gaat het niet, je kunt het bedrijf niet onbeheerd achterlaten.” Khedoe zal nagaan of het om een dienstreis gaat en wie heeft betaald voor de reis- en verblijfskosten. Hij vindt dat privé-reizen niet mogen worden verhaald op het bedrijf. Ook niet nu blijkt dat de directeur zonder toestemming is vertrokken. De raadsvoorzitter stelt maatregelen in het vooruitzicht.
Boetoe is ex-voorzitter van het Nationaal Jeugdparlement en heeft bij de afgelopen verkiezingen op nummer 15 op de kandidatenlijst van de NDP in Paramaribo gestaan. Hij heeft 1.040 stemmen behaald.
Vandaag
Gisteren
- Washington zal het Caribisch gebied blijven domineren
- Zestien nieuwe sergeant-majoors versterken Nationaal Leger
- Diakonessenhuis start integraal programma voor moeder- en kindzorg
- Condoleanceregister geopend, nationale rouwdagen afgekondigd voor Santokhi
- Trump kondigt mogelijk einde van oorlog met Iran aan
- Politiebericht over tragisch ongeval in Coesewijnestraat
- VRTS eert rol Santokhi en spreekt waardering uit voor samenwerking met mediasector
- Artikel 140 GW en WIPA en het gelijkheidsbeginsel en het vervolgingsmonopolie
- Dodelijke aanrijding tussen auto en bromfiets op Coesewijnestraat
- Minister Huur ontvangt districtsplannen 2027
- Warme en vochtige 1 april
- Conflict tussen VS en Iran bereikt beslissend moment
- Man ontkent beschuldiging van seksueel misbruik van dochter
- Bouva: Energie moet motor zijn voor brede economische groei Suriname
Eergisteren
- Reactie op vervolging politieke ambtsdragers
- Sri Sri Ravi Shankar: 'Santokhi heeft Suriname met oprecht hart gediend'
- Chan Santokhi: een leven in dienst van gerechtigheid
- Verdachten in Vaco-brandstichtingszaak in hoger beroep
- Santokhi, de gedreven en ambitieuze politieke leider
- DOE herdenkt Santokhi en roept op tot bezinning in samenleving
- Guyanese ambassadeur ontboden door minister Bouva
- Herinneringen aan Santokhi: Toewijding aan democratie en regionale samenwerking
- NPS eert Santokhi als toegewijde leider en bouwmeester van Surinames democratie
- VHP-Nederland prijst Santokhi als bruggenbouwer en toegewijd leider
- Wisselvallig weer met kans op buien in de middaguren
- 'Gevaarlijke escalatie': Wereld veroordeelt Israëlische doodstrafwet voor Palestijnen
- Column: De les van een onverwacht afscheid
- E-biker komt om bij fatale aanrijding
- Chandrikapersad Santokhi: Van 'The Sheriff' tot Staatsman