Stormen Imelda en Humberto bedreigen Caribisch gebied en zuidoostkust VS
Imelda bevond zich ongeveer 145 kilometer ten noorden van Great Abaco Island, dat nog herstellende is van orkaan Dorian, een verwoestende categorie 5-orkaan uit 2019. De storm had windsnelheden tot 100 km/u en bewoog zich noordwaarts met 15 km/u. Volgens het National Hurricane Center in Miami werd verwacht dat Imelda dinsdag zou uitgroeien tot een orkaan en daarna de open oceaan zou opzoeken.
Een waarschuwingssignaal voor een tropische storm gold voor het noordwestelijke deel van de Bahama’s, waaronder Great Abaco, Grand Bahama en omliggende eilanden. Stroomstoringen werden gemeld, overheidskantoren werden gesloten en evacuatiebevelen werden uitgevaardigd.
In Cuba veroorzaakte Imelda zware regenval (5 tot 10 cm) en leidde tot aardverschuivingen in Santiago de Cuba, waarbij een 60-jarige man omkwam. Ongeveer 1.300 mensen werden geëvacueerd, van wie 158 in opvangcentra verbleven. Lokale autoriteiten leverden voedsel en drinkwater in de zwaarst getroffen gebieden.
Tegelijkertijd draaide orkaan Humberto, een storm van categorie 4 met windsnelheden tot 220 km/u, in de buurt van Bermuda. Humberto bevindt zich circa 475 kilometer ten zuidwesten van Bermuda en beweegt noordwestwaarts. Voor Bermuda geldt een orkaanwaarschuwing.
Weerspecialisten verwachten dat Humberto Imelda zal beïnvloeden, waardoor Imelda abrupt naar het oostnoordoosten zal draaien, weg van de zuidoostkust van de Verenigde Staten. Dit fenomeen, het Fujiwhara-effect, is zeldzaam in de Atlantische Oceaan.
De Amerikaanse staten North en South Carolina bereiden zich voor op zware regenval en windstoten langs de kust, veroorzaakt door de vochtige lucht van Imelda. Gouverneurs hebben noodtoestanden uitgeroepen en zoek- en reddingsteams paraat gezet. Ook in Georgia worden inwoners voorzien van zandzakken.
Hoewel Imelda Florida niet rechtstreeks zal raken, veroorzaakte de storm ruwe zeeën waardoor schildpaddenbaby’s aanspoelden op stranden in Juno Beach. In Fort Lauderdale genieten bewoners van de zon, terwijl ze bezorgd zijn over de Bahama’s.
Voor Bermuda betekent de komst van de twee stormen een dubbele dreiging. De autoriteiten roepen inwoners op zich voor te bereiden op mogelijke zware weersomstandigheden, terwijl afgelaste vluchten het luchtverkeer verstoren.
Vandaag
Gisteren
- Politie waarschuwt: investeer niet in crypto-aanbiedingen via social media
- Taxichauffeur opgepakt voor mensensmokkel in Nickerie
- Met aansteker spelende kinderen veroorzaken woningbrand
- Passagier KLM-vlucht van Amsterdam naar Zanderij overleden
- Hanisha Jairam nieuwe Surinaamse ambassadeur in New Delhi
- Aanhouding Derrick Veira rechtmatig verklaard na reconstructie
- VS neemt Russische tanker met Venezolaanse banden in beslag
- Achter elk uniform schuilt een mens
- VS grijpt Venezolaanse olie, wereld reageert scherp
- Toename griepgevallen: ministerie roept op tot extra waakzaamheid
- President naar Colombia voor versterking medische samenwerking
- Veel uitdagingen voor nieuwe rvc van de SMS
- Zonnig weer met af en toe een bui
- Machado belooft snelle terugkeer en prijst Trump na val Maduro
- Negen illegale Cubanen opgepakt in Nickerie
- Ja meneer, dat zijn de regels!
- OAS-topman Ramdin roept lidstaten op tot gezamenlijke actie rond Venezuela
Eergisteren
- De zaak-Maduro is geen drugszaak — het is een aanval op staatsimmuniteit
- Veertien jongeren ronden Wanica Heroes succesvol af
- Colombia bereidt zich voor op vluchtelingeninstroom
- Cognitieve dissonantie als politieke infrastructuur
- Alberg nieuwe directeur van SAIL: Focus op herstel visverwerking en export
- Parlementaire commissie volgt Caricom-standpunt over Venezuela
- Nederland stopt gezamenlijke anti-drugsacties met VS in Caribisch gebied
- BBS-topman doet aangifte tegen bondsvoorzitter om vermeende beschuldigingen
- LVV: Geen algemeen exportverbod: Suriname mag vis blijven exporteren naar de VS
- Internationale kritiek op ontvoering Maduro tijdens spoedbijeenkomst VN-Veiligheidsraad
- Bewolkt, zonnige perioden en buien
- Galibi al twee weken zonder water en stroom: Alles staat stil, dit is een ramp
- Column: Wie mag een president uit bed lichten?
- Wereldwijde machtsstrijd: Venezuela en Groenland centraal