Militairen bereiden dialoog voor om rechtspositie te verbeteren
Manschappen van het Nationaal Leger (NL) zijn vrijdag gestart met het opzetten van een dialoogproces met het ministerie van Defensie en de legerleiding. Volgens vakbondsleider Jonathan Wolf is het uiteindelijke doel om de rechtspositie van militairen te bespreken en te verbeteren. In het gebouw van de Vereniging Officiers Sociëteit werd een bijeenkomst gehouden die bedoeld was om eenheid te creëren in de aanloop naar deze dialoog. Het uitgangspunt: eensgezind opkomen voor de belangen van militairen.
Het belangrijkste resultaat van de bijeenkomst was de samenvoeging van twee groepen die zich afzonderlijk hadden ingezet voor de belangen van militairen. Het gaat om de groep onder leiding van Jonathan Wolf en die onder leiding van Rodney Cairo. Beide leiders erkenden dat verdeeldheid geen resultaten oplevert en dat gezamenlijke inzet effectiever is. Eventuele meningsverschillen tussen de groepen zijn inmiddels bijgelegd. De samensmelting tot één vakorganisatie wordt gezien als een belangrijk signaal naar buiten toe.
Aan de vergadering namen vertegenwoordigers deel uit diverse geledingen van het defensieapparaat, waaronder actieve militairen, burgerpersoneel, gepensioneerden en ex-militairen. Wolf toonde zich tevreden over het feit dat er tijdens de bijeenkomst ruimte was voor iedereen om zich vrij uit te spreken.
Tijdens de vergadering kwam ook het vraagstuk aan bod over de legitimiteit van een militaire vakbond. Hoewel hierover niet uitvoerig werd gesproken, werd benadrukt dat een vakbond altijd gebaseerd moet zijn op de geldende wet- en regelgeving. Er werd de vraag gesteld of deelname aan vakbondsactiviteiten of het lidmaatschap van een militaire vakbond kan leiden tot sancties door de legerleiding of het ministerie van Defensie. Volgens de vakbondsleiders laat de wet hierover geen onduidelijkheid bestaan en is er geen sprake van willekeurige bestraffing. Wel is afgesproken dat een juridisch team op een later moment een toelichting zal geven om eventuele twijfels weg te nemen.
Er is benadrukt dat de vakbond geen ruimte zal bieden voor het creëren van chaos. De eenheid zal juist worden ingezet om te strijden voor een rechtvaardig en menswaardig bestaan voor militairen en hun gezinnen. Volgens Wolf hebben inmiddels ook officieren zich aangesloten bij de vakbond. Met die versterking zal er een nieuwe koers worden ingezet, gericht op constructieve dialoog en het versterken van de rechtspositie van de manschappen.
Vandaag
-
07:13
Een ambassadeur met oog voor het kleine: Walter Oostelbos en zijn stille ode aan Suriname
-
05:19
Wetenschappelijk personeel AdeKUS in actie ondanks eerder overleg met vicepresident
-
04:25
Wisselvallig weer met kans op buien en lokaal onweer
-
02:27
Magyar’s overwinning markeert mogelijk einde van EU-Hongarije spanningen
-
00:59
Column: De laatste ontmoeting die misschien niet komt; kille visumprocedure
-
00:00
Hoger beroep tegen ex-accountmanager DSB: miljoenenclaim en getuigenverklaringen
Gisteren
- AdeKUS richt blik op kloof tussen beleid en uitvoering tijdens Bestuurskundeweek
- Republic Bank introduceert online rekening openen via RepublicOnboard
- SVB onderzoekt nationaliteitskwestie spelers en kiest voor lokale selectie tegen Belize
- Nalatenschap van Claudetta Toney: klein van gestalte, groot in daden
- OWOS schort beraad op na constructief overleg met EBS-directie
- Olieprijs stijgt bijna 8% boven $102 voorafgaand aan Amerikaanse blokkade van Iran
- Lijk aangetroffen langs Martin Luther Kingweg; mogelijk slachtoffer steekpartij
- OWOS legt werk neer bij EBS: Directie weigert structureel overleg
- Systeemonderhoud Finabank uitgelopen; diensten pas dinsdag volledig hersteld
- Peneux: Overheidsapparaat ontregeld door politiek ingrijpen en scheve beloningen
- Wisselvallig weer met kans op verspreide buien
- Lessen uit de oorlog tussen de VS en Iran
- Column: Leren van de vredesboodschap van Avurudu
- Belastingvrije kinderbijslag omhoog, uitkering blijft onveranderd
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 919
- Grote inbraak in woning: geld, goud en vuurwapens buitgemaakt
- President ziet groeipotentie AVD als toeristische trekpleister
- Assembleedelegatie naar Turkije voor internationale assemblee
- Tuberoos opnieuw winnaar culturele klasse bij Avondvierdaagse
- Guyana zoekt naar gecrashte piloot nabij Braziliaanse grens
- De politieke barometer, oftewel de kunst van het regeren!
- VS-Iran vredesgesprekken eindigen zonder akkoord, delegaties verlaten Pakistan
- Politiebericht over dood drie jonge kinderen na ziekteverschijnselen
- Bollywood-zangeres Asha Bhosle is niet meer
- Caribisch gebied groeit uit elkaar, regio met twee gezichten
- Wisselvallig weerbeeld met toenemende bewolking
- VS-Iran onderhandelingen voorlopig gepauzeerd: grote meningsverschillen blijven bestaan
- Suriname pleit voor eerlijke klimaatfinanciering tijdens Amazone overleg
- Analyse: Rekenkamer legt systeemfout bloot: probleem is geen geld, maar bestuur