Miskin: Afspraken met IMF bemoeilijkten loononderhandeling
Miskin heeft op de vergadering met diverse bondsbesturen in het SIVIS gebouw, vrijdag uitgebreid uitgelegd wat de stand van zaken is over de onderhandelingen en waarmee de onderhandelaars rekening moeten houden. Naast de IMF overeenkomst vormt het feit dat de regering met alle bonden praat in plaats van een enkele vertegenwoordiging (Ravaksur) zoals de International Labour Organization (ILO) voorschrijft, een grote uitdaging. Hierdoor is er geen eenduidig bod van de overheid, ontstaan er verschillende resultaten en verwarring bij de leden van de diverse bonden. Zo heeft Ravaksur 20 procent aan verhogingen kunnen afdwingen, de veiligheidsbonden willen 10 procent verhoging, na incorporatie van SRD 1.000 op het loon en de COL wil 50 procent.
Een van de eisen van de vakbonden is dat de koopkrachtversterking deel wordt van het salaris en onbelast moet zijn. Miskin heeft met enkele berekeningen aangetoond dat dit een dure oplossing is. Afhankelijk van de arbeidscategorie wordt van de lonen tussen de 18 procent en 56 procent afgedragen. Miskin illustreert: Als een directeur SRD 19.500 bruto verdient waarvan 56 procent wordt belast en de SRD 3.500 geïncorporeerd wil hebben, gaat de overheid een loonsverhoging van ruim SRD 8000 moeten geven. Miskin rekent uit: "In dit geval gaat 56 procent van elke SRD die hij verdiend terug naar de overheid. Hij houdt 44 % over. SRD 3.500 gedeeld door 44, maal 100 is SRD 7.954. Dus wil je die 3500 incorporeren moet je hem een loonsverhoging van bijna SRD 8.000 geven."
De vakbondsleider benadrukt wat er met Ravaksur plus is bereikt. "20 procent loonsverhoging, verdeeld over 1 juli 2024, 15% en 1 januari 2025, 5 procent. De incorporatie van de SRD 3.500 gebeurd in één keer op 1 januari 2025. Er komt een nieuwe loonreeks, per juli en januari weer. Op beide momenten worden de gepensioneerden geherwaardeerd."
Miskin heeft de aanwezigen aangetoond met presentaties over de begroting en uitgaven van de regering, dat er geen ruimte is voor meer verhogingen. De overeenkomst met IMF dicteert dat 6,7 % van de BBP aan lonen besteed mag worden. Overschrijden kan leiden tot stopzetten van het programma, geeft Miskin aan.
Miskin merkt tegenover Starnieuws op: "Die begroting loopt natuurlijk tot het eind van het jaar. Wanneer de loonsverhoging rond is en de salarissen worden uitbetaald, gaan de cijfers zichtbaar zijn. Wij kunnen dan pas uitrekenen wat het wordt. De regering weet al wat het wordt omdat zij die cijfers al heeft. We kunnen ervan uitgaan dat de regering een manier heeft gevonden om in de marge te blijven. Die begroting is goedgekeurd in februari en was het BBP gesteld op SRD 170 miljard. Misschien is het nu hoger, zou kunnen. Maar sowieso, om ruimte te creëren ga je in beleid moeten knippen."
Gisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe
Eergisteren
- SVB lanceert nieuwe identiteit ‘Natio – The Green Guardians’ en vernieuwde teamtenues
- Jogi vraagt president opheldering over dienstreis minister Currie naar Ghana
- Pakistan meest vervuilde land ter wereld in 2025, rapport IQAir
- 15 jaar cel geëist in hoger beroep Pikin Saron-zaak
- DNA stelt onderzoekscommissie in voor vorderingen pg tegen drie ex-ministers
- PSA-beleid onder druk: goede intenties, gebrekkige uitvoering
- Colombia: Doden bij vliegtuigcrash opgelopen tot 66
- Boeren in het binnenland houden vol ondanks vele uitdagingen
- Gewapende bende overvalt Sun Center: bewaker gekneveld, telefoonzaak doelwit
- Eerste ananastelers krijgen lening voor opschaling productie
- Combinatie van zon, bewolking en verspreide buien
- Energie, water, obligaties: Wat zijn de doelen van Iran als Trump elektriciteitscentrales aanvalt?
- Column: Drie namen, maar waar zijn de anderen?
- Productie Krediet Fonds keurt SRD 41 miljoen goed: groei productie en werkgelegenheid