Russische oorlogsschepen verlaten Cuba na vijf dagen
De VS zei dat ze het bezoek niet als een bedreiging zagen, maar voegden eraan toe dat ze de schepen nauwlettend in de gaten hielden.
Na de aankomst van de vloot heeft de VS donderdag een onderzeeër, de USS Helena, aangemeerd op de marinebasis Guantanamo Bay in Cuba.
De lokale bevolking zwaaide met Russische vlaggen toen de Russische schepen maandag vertrokken.
De Cubaanse president Miguel Díaz-Canel bezocht zaterdag het fregat – onderdeel van de vloot – en had interactie met de matrozen, volgens een bericht van de president op X.
Het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat geen van de schepen kernwapens aan boord had en dat het bezoek geen bedreiging vormde voor de regio. Maar het Russische ministerie van Defensie zei dat het admiraal Gorshkov-fregat en de Kazan-onderzeeër beide dragers waren van geavanceerde wapens, waaronder de hypersonische Zircon-raketten. Ze voerden eerder raketoefeningen uit in de Atlantische Oceaan.
Het bezoek is een belangrijk symbool van steun aan de regering in Cuba en haar socialistische bondgenoot Venezuela, waar de oorlogsschepen naar de volgende bestemming kunnen varen nadat ze in Havana zijn geëindigd.
Rusland heeft in het verleden oorlogsschepen naar Cuba gestuurd en de twee landen zijn al lang bondgenoten – maar de timing van deze specifieke oefeningen valt op. Het komt te midden van toenemende spanningen over de grootschalige Russische invasie van Oekraïne in 2022. Als zodanig wordt de operatie door sommigen geïnterpreteerd als wapengekletter door Moskou.
Vandaag
Gisteren
- Hakrinbank boekt over 2022 SRD 64 miljoen winst
- NDP kandidatenlijst goedgekeurd door hoogste orgaan
- Van politieke ontwikkeling naar echte vooruitgang!
- Energiespelers Caribisch gebied houden dit jaar beslissende stembusgang
- CBvS lijdt verlies in 2022
- Reactie op 'Politieke participatie... legaliteitsbeginsel'
- Man doodgeschoten te Koemboe in Brokopondo
- Natio maakt zich op voor dubbele confrontatie met Martinique
- De Para-kwestie 2.0: Een Dreigende Herhaling?
- Bewolkte lucht met wat opklaringen
- Veroordeelde 25 jaar celstraf in Kraka roofmoordzaak vrijgesproken
- Problemen Esther Stichting worden aangepakt
- Column: Gold Cup 2025 een noodzaak
- Pakkitow en Meriba niet op NDP lijst; Belfort op plek 50
Eergisteren
- Appartementsrecht in het nieuwe B.W.
- Finabank leent US$ 15 miljoen om MKBs tegemoet te komen
- Oproep aan regering voor noodoplosssing Esther Stichting
- Productiemachines voor L.Willemsberg NV uit SURGE-project
- BOLO sportcomplex vernoemd naar oprichter Jules Ajodhia
- Korpschef: Veiligheid rond verkiezingen 'on track'
- Belangrijke informatie voor PSA-aanvragers
- Fernandes lanceert mobiele game
- Eerste editie Poëzieweek: Unieke kans voor jonge dichters
- Reactie op CHof Vleugellam
- Veel bewolking met regen in de middag
- NDP-fractie wil duidelijkheid over gronduitgifte in West-Suriname
- DNA: Positie Suriname in OAS is om trots te zijn
- DNA geeft zegen tot Caribische overeenkomst Afreximbank