Afghanistan: Overstromingen verwoesten dorpen; 315 doden
Duizenden huizen raakten beschadigd en vee werd weggevaagd, zei het door de Taliban gerunde ministerie van Vluchtelingen, terwijl hulpgroepen waarschuwden voor schade aan gezondheidszorgvoorzieningen en vitale infrastructuur, zoals de watervoorziening, terwijl de straten onder de modder lagen.
In het Nahrin-district van de provincie Baghlan droegen mensen hun doden naar een graf.
"We hebben geen voedsel, geen drinkwater, geen onderdak, geen dekens, helemaal niets. Overstromingen hebben alles verwoest", zei Muhammad Yahqoob, die dertien leden van zijn familie heeft verloren, waaronder kinderen.
De overlevenden hadden moeite om het hoofd te bieden, voegde hij eraan toe. "Van de 42 huizen zijn er nog maar twee of drie over. De hele vallei is verwoest."
In een verklaring drong de minister van Economie van de Taliban, Din Mohammad Hanif, er bij de Verenigde Naties, humanitaire organisaties en particuliere bedrijven op aan om steun te verlenen aan degenen die door de overstromingen zijn getroffen.
"Leven en middelen van bestaan zijn weggespoeld", zegt Arshad Malik, de Afghaanse directeur van Save the Children. "De plotselinge overstromingen scheurden door dorpen, sleurden huizen mee en doodden vee."
Hij schatte dat er 310.000 kinderen in de zwaarst getroffen districten woonden en voegde eraan toe: "Kinderen hebben alles verloren."
Het ministerie van Vluchtelingen zei dat het laatste aantal doden en gewonden zondag afkomstig was van het provinciale kantoor van Baghlan, volgens een bericht op X. Eerder had het ministerie van Binnenlandse Zaken de tol van de overstromingen van vrijdag op 153 gezet, maar waarschuwde dat deze zou kunnen stijgen.
Afghanistan is gevoelig voor natuurrampen en de VN beschouwt het als een van de landen die het meest kwetsbaar zijn voor klimaatverandering.
Het land heeft te kampen gehad met een tekort aan hulp nadat de Taliban de macht overnamen toen buitenlandse troepen zich in 2021 terugtrokken. Sindsdien nam de ontwikkelingshulp af, die de ruggengraat van de overheidsfinanciën vormde.
Dat is in de daaropvolgende jaren nog verergerd, omdat buitenlandse regeringen worstelen met concurrerende mondiale crises en de toenemende veroordeling van de Taliban-maatregelen tegen Afghaanse vrouwen.
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe wet moet Surinaams natuurbeheer moderniseren
- Henk ten Cate nieuwe bondscoach nationale herenselectie
- Initiatiefwet: ‘muilkorfartikelen’ schrappen uit strafrecht, vrije meningsuiting centraal
- Aanpak illegale goudwinning Brownsberg grote uitdaging voor regering
- Recensie: Tomas Ross: Nacht over Paramaribo
- STS Nickerie naar Georgetown voor internationaal scholenvoetbal
- Coalitieleden willen verbod op kansspelen
- Bromfietser overleden bij aanrijding met geparkeerde aanhangwagen
- Officiële erkenning inheemse volken als wet ingediend bij DNA
- Wisselvallig weer met buien
- Staatsolie brengt petroleumkennis Suriname samen in nieuwe GeoAtlas
- Rosebel Community Fund ondersteunt 15 sociale instellingen met kerstgiften
- Minister Pokie: Georganiseerd patroon misstanden rond Moni Karta
- Simons: schuldherschikking noodzakelijk om financiële stabiliteit te waarborgen
Eergisteren
- Beroepen van morgen: Jongeren wegwijs maken in een veranderende wereld
- Nieuwe wet in de maak om crimineel vermogen af te pakken
- Gezochte voortvluchtige na uitlevering op Zanderij aangehouden
- OM niet gekend bij initiatiefwetten: ‘Ongehoorde gang van zaken’
- Moeder biedt zoon tweede kans, maar wordt opnieuw geconfronteerd met geweld
- Ingrijpende wijzigingen wet over leeftijd en leiding OM
- Simons wil snellere rechtspraak met cassatie en meerdere pg’s
- Coalitie wil College van Procureurs-Generaal
- Recht voor je Raap: Wat de bank u niet zomaar mag opleggen
- ICAO biedt steun voor modernisering luchtvaartsector
- Zonder Constitutioneel Hof staan mensenrechten op losse schroeven
- Een natte vrijdag voorspeld
- Venezuela: Na inbeslagname tanker, nu ook dreiging meer dan 30 schepen
- Zes DNA-leden zetten grote staatsrechtelijke hervorming in gang
- Column: De feiten achter de stoelendans
- Minister Bharrat: Maak local content sterk, maar sluit de deur niet voor investeerders