IMF en president: Op goede weg naar herstel
Op de persconferentie op zijn kabinet heeft president Santokhi nogmaals uitgelegd dat het IMF essentieel is in het beleid om het land uit de crisis te halen en het vertrouwen van buitenlandse partners en instituten te herwinnen. Hij somt op: "De resultaten die we nu merken en die door iedereen vastgesteld kunnen worden is dat de wisselkoers behoorlijk gestabiliseerd is. De internationale reserves zijn hersteld. We bevinden ons in de laatste fase van de schuldsanering en herschikking van onze schulden. We zijn van een ernstig negatieve groei van de economie overgegaan naar een positief +3 procent economische groei voor dit jaar. De inflatie is aanzienlijk lager. Het vertrouwen in onze munt is hersteld."
Santokhi geeft aan dat er gewerkt zal worden aan het verbeteren van het sociaal programma, het versterken van de koopkracht, aanbod goedkoop voedsel en kansen bij woningbouw, veiligheid en infrastructuur. Deputy Managing Director van het IMF, Kenji Okamura, drukt de regering op het hart om standvastig te blijven. Er zijn goede resultaten neergezet maar de discipline moet er ook zijn wanneer het herstelprogramma is afgewerkt; instituten, het bestuur en de leiderschap moeten sterker worden.
Okamura beveelt aan: een sterk fiscaal beleid hanteren, schulden verminderen, zodat de economie bestendig wordt tegen toekomstige schokken. Tegelijkertijd moet het sociaal programma verbeterd worden om de armen en kwetsbaren te beschermen. Meer investeren in infrastructurele projecten om de herstellende economie bij te staan. De Centrale Bank moet onafhankelijk blijven om onder andere de inflatie te beteugelen. Doorgaan met de hervormingen, versterken van de Anticorruptie wet en regelgeving.
Anastasia Guscina heeft op het Kabinet van de President en het IMF kantoor benadrukt dat Fonds en de regering op één lijn zijn, dat het instituut tevreden is met de geboekte resultaten, en dat het erop staat dat de subsidie op elektriciteit wordt afgebouwd. Het IMF is onder de indruk dat de regering er daadwerkelijk werk van maakt om het ambtenarenapparaat af te slanken. Maar het moet wel effectiever gebeuren zodat er snel geld vrijkomt om "diegenen die wel werken" van een redelijke loonsverhoging te voorzien.
Guscina heeft meegedeeld dat in maart duidelijk zal zijn of er een volgende tranche komt. Dan komt de leiding van het IMF op 15 maart bij elkaar om te oordelen over het rapport van 5e review die gehouden is door de staf. Het gaat deze keer om een tranche van ruim US$ 63 miljoen.
Vandaag
-
07:31
Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
-
05:33
Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
-
03:47
China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
-
02:45
Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
-
00:48
Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
-
00:00
Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Gisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden
Eergisteren
- Santokhi en Simons voeren overleg over soepele machtsoverdracht
- Ex-man valt vrouw aan met houwer en pleegt daarna suïcide
- Petronas voegt Roystonea-2 toe aan offshore boorcampagne in Suriname
- Brics-landen wijzen 'anti-Amerikaanse' beschuldiging van Trump af
- Man brengt vrouw levensbedreigende kapverwondingen toe
- Politie zoekt Furjel Leandro Simons voor betrokkenheid drugshandel
- Na verkiezing van met inheemse kalmte licht uitstralende ‘Tante Jenny’:
- VHP zal nieuwe regering opbouwend maar kritisch ondersteunen
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire steun
- Ook vandaag regen en onweersbuien
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor Suriname
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk