President Santokhi geeft inzicht over resterend regeertraject
De regering heeft daar nota van genomen en heeft als beleidsmaatregel voor de tweede helft van haar termijn verbetering van de communicatie opgenomen. Behalve het kabinet van de president en de Communicatie Dienst Suriname, zullen alle ministeries hierbij worden betrokken. Het traject daartoe is al ingezet.
Zoals het er nu uitziet is er geen samenhang in de informatievoorziening en is er een betere coördinatie vanuit de regering gewenst. Er moet een betere communicatieplan naar de samenleving toe komen en zouden mediateams van de verschillende ministeries agressiever moeten zijn met de informatie. Een probleem bij de overheidsmedia is dat veel van de werkers anders zijn georiënteerd, waardoor het informatiesysteem onvoldoende functioneert.
De regering heeft zich ook voorgenomen om de verouderde wetgeving met name de Kieswet en -regeling, de wet Grondconversie en Grondenrechten, aan te passen. De Wet Kiesstelsel is al in behandeling in De Nationale Assemblee.
Het garanderen van de veiligheid van burgers en ondernemers is ook opgenomen als beleidsmaatregel voor het resterend deel van de zittingstermijn van regering-Santokhi. Voor de aanpak van de criminaliteit, openbare orde en verkeersveiligheid zijn de ministeries van Justitie en Politie, van Defensie en het Directoraat Nationale Veiligheid verantwoordelijk. De regering zal ook de veiligheidsdiensten versterken.
Als reactie op de verhoogde brandstofprijzen wil de regering het openbaar vervoer verbeteren, de dieselprijs marktconform houden en nagaan of het mogelijk is gratis busvervoer voor scholieren te verzorgen.
Om de koersstijgingen die negatieve gevolgen hebben voor de koopkracht tegen te gaan, wil de regering een monetair en fiscaal beleid voeren dat gericht is op koersstabiliteit. Zij neemt ook koerscompensatie voor ondernemers in overweging en zal een inventarisatie maken van de problemen die samengaan met de koers- en prijsontwikkeling. Een verbeterde prijscontrole is ook een beleidsmaatregel waar de regering zich sterk voor maakt.
Binnen de wet op Kansspelen die in behandeling is bij De Nationale Assemblee, wil de regering het aantal Suribet zaken en cambio's beperken en/of sluiten. Zij overweegt 1 zaak per ressort, een pasjessysteem en een leeftijdsgrens vast te stellen voor gokspelen.
Het benoemingsbeleid waar veel irritatie over is in de samenleving, wordt doorgelicht en transparant gemaakt. En dat geldt volgens het actieplan van de regering voor zowel het Kabinet van de president als alle ministeries. Er is veel kritiek geleverd over incompetente personen die worden benoemd op leidinggevende posities en dat niet gekwalificeerde en corrupte personen worden gehandhaafd op posities. Zo zouden ook familie en vrienden worden geplaatst op cruciale posities, zonder dat zij de benodigde competenties hebben. Ook worden meerdere posities ingevuld door 1 persoon.
Vandaag
-
12:22
Gouddossier 5: Matawai slaat alarm over aangevoerd materiaal voor goudwinning
-
10:52
Tourtonnelaan krijgt dringend onderhoud; werkzaamheden duren twee à drie dagen
-
08:54
De nieuwe grabbelton; Oil & gas in Suriname
-
06:56
Caribische belastingdiensten zoeken antwoord op digitale economie
-
04:58
Warm begin van de dag, later kans op onweersbuien
-
03:03
Tyfoon Noul bereikt China: honderdduizenden geëvacueerd in Guangdong
-
00:59
Column: Verbonden in verlies
-
00:00
Gouddossier 4: Grensakkoord nog in de ijskast, ecologische ramp langs Marowijnerivier
Gisteren
- SLM-vlucht naar Amsterdam geannuleerd na technisch mankement
- Column: Borrelpraat no. 934
- Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
- Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
- Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
- Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
- Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
- Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
- De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
- Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
- Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- 'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
- Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
- Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?
Eergisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in