President Santokhi geeft inzicht over resterend regeertraject
De regering heeft daar nota van genomen en heeft als beleidsmaatregel voor de tweede helft van haar termijn verbetering van de communicatie opgenomen. Behalve het kabinet van de president en de Communicatie Dienst Suriname, zullen alle ministeries hierbij worden betrokken. Het traject daartoe is al ingezet.
Zoals het er nu uitziet is er geen samenhang in de informatievoorziening en is er een betere coördinatie vanuit de regering gewenst. Er moet een betere communicatieplan naar de samenleving toe komen en zouden mediateams van de verschillende ministeries agressiever moeten zijn met de informatie. Een probleem bij de overheidsmedia is dat veel van de werkers anders zijn georiënteerd, waardoor het informatiesysteem onvoldoende functioneert.
De regering heeft zich ook voorgenomen om de verouderde wetgeving met name de Kieswet en -regeling, de wet Grondconversie en Grondenrechten, aan te passen. De Wet Kiesstelsel is al in behandeling in De Nationale Assemblee.
Het garanderen van de veiligheid van burgers en ondernemers is ook opgenomen als beleidsmaatregel voor het resterend deel van de zittingstermijn van regering-Santokhi. Voor de aanpak van de criminaliteit, openbare orde en verkeersveiligheid zijn de ministeries van Justitie en Politie, van Defensie en het Directoraat Nationale Veiligheid verantwoordelijk. De regering zal ook de veiligheidsdiensten versterken.
Als reactie op de verhoogde brandstofprijzen wil de regering het openbaar vervoer verbeteren, de dieselprijs marktconform houden en nagaan of het mogelijk is gratis busvervoer voor scholieren te verzorgen.
Om de koersstijgingen die negatieve gevolgen hebben voor de koopkracht tegen te gaan, wil de regering een monetair en fiscaal beleid voeren dat gericht is op koersstabiliteit. Zij neemt ook koerscompensatie voor ondernemers in overweging en zal een inventarisatie maken van de problemen die samengaan met de koers- en prijsontwikkeling. Een verbeterde prijscontrole is ook een beleidsmaatregel waar de regering zich sterk voor maakt.
Binnen de wet op Kansspelen die in behandeling is bij De Nationale Assemblee, wil de regering het aantal Suribet zaken en cambio's beperken en/of sluiten. Zij overweegt 1 zaak per ressort, een pasjessysteem en een leeftijdsgrens vast te stellen voor gokspelen.
Het benoemingsbeleid waar veel irritatie over is in de samenleving, wordt doorgelicht en transparant gemaakt. En dat geldt volgens het actieplan van de regering voor zowel het Kabinet van de president als alle ministeries. Er is veel kritiek geleverd over incompetente personen die worden benoemd op leidinggevende posities en dat niet gekwalificeerde en corrupte personen worden gehandhaafd op posities. Zo zouden ook familie en vrienden worden geplaatst op cruciale posities, zonder dat zij de benodigde competenties hebben. Ook worden meerdere posities ingevuld door 1 persoon.
Vandaag
Gisteren
- 120 kinderen tonen kunstwerken bij Nola Hatterman Art Academy
- Kinderen brengen erfgoed tot leven in miniatuurproject
- President Simons vertrokken naar New York
- Europese luchthavens getroffen door cyberaanval
- Moeder zwaar mishandeld door dochter en schoonzonen met tjap
- Onregelmatigheden Keizerstraat: agenten geschorst
- Vrede is geen droom – het begint bij jezelf
- VSB en CBvS in overleg over productie, groei en stabiliteit
- Nieuwe lichting van 39 soldaten toegevoegd aan Nationaal Leger
- Warm, vochtig en buien in de middag
- Fitch verhoogt groeiverwachting wereldeconomie voor 2025
- De wedijver om verkeersveiligheid
- Zijin Mining: Van Purper-Gouden Berg in China tot grootmacht in Suriname
Eergisteren
- Vaderlandsliefde is geen kreet
- Volledig herstel na tijdelijke landelijke storing bij Telesur
- Telesur kampt met grote storing in telefonie en internet
- EU en UNDP starten mangroveproject in Nickerie: focus op bescherming
- Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
- De sluipende macht…
- Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
- Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
- Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
- Zon en bewolking met lokale buien
- Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
- Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
- Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur