Makka: President verwelkomt diverse diaspora delegaties
Voorzitter van het Diasporafonds en -kapitaal, Robby Makka, juicht de maart diasporadrukte enorm toe. De Diaspora bezoeken zijn vanwege Phagwa, de artsenclub die jaarlijks komt, een groep juristen die in Suriname colleges volgen, sport m.n. natio, werk- en trainingsbezoeken van Defensie- of Justitie en alle overige die allen die Suriname kunnen helpen. De maand maart is ook de traditionele feestmaand met vertier vanwege tal van diaspora muziekformaties die optreden. Zo is muziekformatie Sabroso, (diasporaband nummer 1) op audiëntie geweest bij de president. Zij heeft hun jongste album overhandigd aan ons staatshoofd. In hun repertoire benoemt Sabroso bij elk optreden alle districten van Suriname en brengt ook een culturele ode uit aan alle bevolkingsgroepen in hun eigen taal en roots.

Muziekformatie Sabroso onder leiding van Setish Bindraban (rechts van de president) en vocaliste Karin Baitali.
Tijdens een meer ecofin gerelateerd sessie heeft de president met het drukken van de enterknop op een toetsenbord de website van www.dfk.sr officieel gelanceerd. Hierbij zijn de recente publicaties van de president in relatie tot zijn bezoeken aan India, New York en andere diaspora artikelen geupdated. Ter gelegenheid van deze launch is aan de president een ICT-presentatie van en over Esi Pai (eenvoudig betalen) verzorgd door een duo: een Surinaamse en een diaspora ondernemer. Deze ondernemers van respectievelijk de bedrijven Techovate en wan2connect hebben concrete oplossingen aangedragen die Suriname positief verder op de kaart zullen zetten. Een kentekenregistratiesysteem voor burgers en overheid en een digitaal platform dat zowel de lokale als internationale betaalkaarten kan verwerken. Betalingen richting bv Australië moeten geen vier dagen meer duren, maar vier uren, is het streven van deze elektronische vereenvoudig. Ook zijn ondernemersunits in een district opgezet.
Dit is een duidelijke en praktische samenwerking Ned-Sur, zegt Makka. De presentatie zal verder aan de bankensector met mogelijke verdiepslag worden verzorgd. Er zijn elf banken in Suriname. Begonnen zal worden met twee banken. Volgens Makka staan de letters van het woord diaspora voor: Dienstverlening, Investeringen, Afdracht, Suriname, Paramaribo, Ontwikkeling, Rijkdom en Antwoord: “Laat ons allen deze woorden operationeel blijven houden, step bij step”. Tot slot is een boekwerk overhandigd door een lid van het Raad van Advies van DFK aan de president.

Medici uit Nederland op bezoek bij minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid. Deze groep biedt al jaren ondersteuning op het gebied van educatie, onderwijs en trainingen.
President Santokhi die alle diaspora delegaties succes toewenst in Suriname riep eenieder van hen op om bij te dragen aan de ontwikkelingsvraagstukken van Suriname. “Probeert u verder een Surinaams bedrijf te helpen met uw kennis. Wortels hebben we allemaal, bloeien moeten we leren”, zei de president tegenover de diaspora die het planten van business relaties bemoedigde voor het Surinaams bedrijfsleven.
“De diaspora is een verbinder, cement tussen de stenen, we zullen de turbo eens aanzetten, zegt Makka. Suriname heeft andere uitdagingen nu, zoals de koers en moni karta. De doelstelling van diaspora blijft, het stimuleren van investeringen in overeenstemming met accounting, good governance, compliance, prudent financiën, zichtbaarheid van diasporaondernemerschap en toerisme. Het gaat om positivisme”. Surinaamse bedrijven als SLM, Access Suriname Travel, Packed & Ready Travel, Cluster Noord Commewijne, All Suriname Tours, Plantage Resort Fredericks Dorp, Torarica Group of Hotels, Anaula Resort, Overbridge River Resort, Purity Tours & Service en Akira Resort, waren op de vakantiebeurs in 2023. Ze staan op ons 'stimuleringslijst', maar ook alle hotels en horeca hebben allemaal ons steun nodig.
Het internationale toerisme is zeker met minimaal 85% teruggevallen vanwege de Covid pandemie. In 2019 zijn er slechts 270.076 bezoekers via de Johan Adolf Pengel Internationale Airport Suriname binnengekomen, en was er sindsdien een terugval van 63% in het aantal vanwege Covid-19. Het toerisme komt weer op gang na een destructieve periode van twee jaren. Toerismedestinatie gaan we blijven promoten met de slogan: Suriname, The Hidden Treasure of South America.
Vandaag
Gisteren
- ABOP over bootramp: Het verdriet is niet te meten
- VHP spreekt medeleven uit na tragisch bootongeval
- Illegale sloop monumentaal pand Dr. J.F. Nassylaan stilgelegd
- Snik of Zegen voor El Dorado?
- Irak onderzoekt vissterfte in zuidelijke moerassen
- Bootongeval: 5 overlevenden, 3 lichamen geborgen, 4 vermist
- TotalEnergies bereidt nieuw olieonderzoek voor in Suriname
- NDP en NPS betuigen medeleven dodelijke bootramp bij Albina
- Nieuwe regeercoalitie zet koers uit met ondertekenen akkoord
- Bootramp Marowijnerivier: drie doden, vier vermisten, vier overlevenden
- Bijna 50 jaar onafhankelijkheid - Tijd voor een ander Suriname
- Tropenbos Suriname opent Agroforestry-trainingscentrum in Djanka Kondre
- Overwegend regenachtig op deze maandag
- Olieprijs herstelt door OPEC+-beleid
- Column: Het feestje van de bontgekleurde democratie
- Simons: Alle kracht en liefde in dienst van het volk stellen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 874
- Doden bij bootongeluk in Albina
- Tien jaar Royal Fiiman Paansu: inzet voor Marron-eenheid en ontwikkeling
- Hoogste orgaan NDP akkoord met posities partij en samenwerking
- A20, DOE en PRO krijgen mandaat voor coalitiedeelname
- Waarom sommige mensen de pijn van anderen bespotten
- Rechtszaak SPSB wordt eind juni vervolgd met getuigenverhoor
- Spoedcongres NPS geeft unaniem mandaat voor coalitiedeelname
- Brunswijk: Ik ga vanavond honderd procent tekenen
- Partijraad PL staat massaal achter gegeven woord aan NDP
- Guatemala: Ex-paramilitairen krijgen elk 40 jaar voor oorlogsmisdaden
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp
- Structuren BEP geven groen licht voor deelname aan nieuwe coalitie
- Tankstation Derde Rijweg doelwit van gewapende overval
- Coalitie tegen continuïteit
- Wat zon, maar meer regen en onweer op deze 1 juni
- NPS-voorzitter Rusland: Werken met de NDP is voor groter belang
- Geen fraude in Wanica, wel veel slordigheden pv's
- 'Koek' verdeeld in zes delen; wachten op goedkeuring achterban