40 dorpen Boven Suriname ingelicht over collectieve rechten
Inwoners van ruim 40 dorpen in Boven Suriname zijn omstandig geïnformeerd over de Wet Collectieve Rechten van Inheemse en Tribale Volken. Hugo Jabini leidt namens Tropenbos Suriname de missie om de
informatiebijeenkomsten met de gemeenschappen te houden.
Tropenbos Suriname en VSG hebben samen met enkele Saramaccaanse gezagsdragers en jongeren geparticipeerd aan een kennisuitwisselingsprogramma waarbij gemeenschappen in Colombia en Bolivia hebben laten zien hoe de grondenrechten en het beheer van het landschap door Inheemse en Tribale Volken in de praktijk goed werken en de gemeenschappen daar profijt van hebben. Via interactieve sessies, werkbezoeken en rollenspellen zijn de begrippen: vertrouwen, financiële inclusiviteit en benefit-sharing aan de orde gekomen en heeft de Surinaamse delegatie haar horizon kunnen verbreden. In navolging hiervan worden bij de informatie bijeenkomsten in het Boven-Suriname gebied de gemeenschappen ook geïnformeerd over het vervolgtraject van de uitwisseling, meldt de organisatie.
In het vervolgtraject zullen in samenwerking met Tropenbos Suriname en VSG, leiders uit 15 dorpen in de gelegenheid worden gesteld om een capaciteitsversterkingstraject te volgen om het bestuur van de gemeenschappen te verbeteren. Deelname zal op vrijwillige basis geschieden. Hiervoor zullen er wederom kennisuitwisselingstrajecten worden uitgevoerd waarbij er ook personen vanuit Colombia en Bolivia zullen participeren om die van Suriname ook tot een succesverhaal te helpen maken.
Het doel van de Working Landscapes Programme van Tropenbos Suriname is om 'klimaat-slimme landschappen' te ontwikkelen die kunnen bijdragen aan het aanpassen aan de gevolgen van klimaatverandering. Bomen en bos hebben bij een goed management en beheer de potentie om een significante bijdrage te leveren aan het aanpassen en ontwikkelen van manieren om klimaatverandering tegen te gaan. De ondersteuning van de middelen van bestaan van de gemeenschappen zoals duurzame agrarische samenwerking, zullen vanwege het goede beheer kunnen bijdragen aan de ontwikkeling van de gemeenschap.
Vandaag
-
10:45
OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig in Pusugrunu
-
08:47
Het belang van het project Van 't Hogerhuysstraat
-
06:51
Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen
-
04:53
Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag
-
02:56
Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert
-
00:58
Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutioneel Hof
-
00:01
Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valkuilen
Gisteren
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan proviand tijdens detachement
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese overheid
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen
- Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech
- Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
- Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
- Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
- Vandaag volop zon
- Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
- HvJ versterkt met rechter en AG
- Column: Contouren zichtbaar
- VHP neemt plaats in de oppositiebanken
Eergisteren
- God luistert niet
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cultuur
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s met 43% gestegen
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp
- Eerste Surinamer behaalt prestigieuze Registercontroller-titel aan AdeKUS
- Vijfde verdachte aangehouden op Zanderij in ripzaak Sunparklaan
- Benadering van het vraagstuk: Tijdelijke combinatie lid DNA en presidentschap!
- Advocaat Dubois: Handelingen Kromosoeto discutabel, maar niet strafbaar
- Een zonnige morgen met onweersbuien in de middag
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-project
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting
- Column: Formateur: ja of nee?
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg