5 doden, 68 Haïtianen gered uit wateren bij Puerto Rico
Federale en lokale autoriteiten hebben het gebied bij Mona Island enkele uren doorzocht nadat ze een telefoontje kregen van rangers van het Department of Natural Resources van Puerto Rico, die de migranten voor het eerst zagen. Ambtenaren hebben vastgesteld dat er geen extra mensen werden vermist, op basis van interviews met overlevenden, vertelde de woordvoerder van de Amerikaanse kustwacht, Ricardo Castrodad, aan The Associated Press. Hij zei dat 41 mannen, 25 vrouwen en twee kinderen het overleefden, eraan toevoegend dat niemand dringende medische problemen had.
Jeffrey Quiñones, woordvoerder van de Amerikaanse douane en grensbescherming, zei dat alle migranten aan boord van de boot Haïtianen waren.
De meeste mensensmokkelboten die Haïtiaanse migranten naar Puerto Rico vervoeren, vertrekken vanuit de naburige Dominicaanse Republiek, die het eiland Hispaniola deelt met Haïti. Sommige kapseizen in de verraderlijke Mona Passage die de twee eilanden scheidt, terwijl andere boten migranten afzetten op kleine onbewoonde eilanden voordat ze Puerto Rico bereiken.
In dit geval vluchtte de boot met de migranten van het toneel, zei Castrodad. De redding komt slechts enkele dagen nadat de autoriteiten in de Bahama's de lichamen van 17 migranten hebben geborgen en nog eens 25 migranten hebben gered nadat hun boot zondag vroeg kapseisde. Er loopt een strafrechtelijk onderzoek.
In mei verdronken 11 Haïtiaanse vrouwen en 38 anderen werden gered nadat hun boot zonk in de buurt van Puerto Rico. "Dit gebeurt elke dag", zei Castrodad. "Iedereen loopt hetzelfde risico en hetzelfde gevaar."
Een groeiend aantal Haïtianen ontvlucht hun land naarmate bendes machtiger worden na de moord op president Jovenel Moïse op 7 juli 2021. Alleen al deze week gaven de autoriteiten bendes de schuld van het in brand steken van een gerechtsgebouw en een kerk terwijl de oorlogen in de hoofdstad Port-au-Prince heviger werden. Bovendien zijn volgens de Verenigde Naties in minder dan een week tijd meer dan 470 mensen gedood, gewond of verdwenen tijdens bendegevechten in de nabijgelegen sloppenwijk Cite Soleil.
De Franse medische liefdadigheidsinstelling Artsen zonder Grenzen heeft donderdag een verklaring afgegeven waarin staat dat het aantal slachtoffers dat door verdwaalde kogels is geraakt, "aanzienlijk is toegenomen". Een van de alarmcentrales had de neiging om bijna 80 schotwonden te tellen, de meerderheid van hen verdwaalde kogels, zei de organisatie, eraan toevoegend dat veel bewoners thuis opgesloten zitten en niet kunnen vertrekken vanwege het escalerende geweld terwijl hun kogelwonden etteren.
"In sommige van deze gebieden kan het bureau
patiënten alleen in kelders of kamers zonder ramen behandelen, vanwege het gevaar van kruisvuur en verdwaalde kogels", zei de medische liefdadigheidsinstelling.
Vandaag
-
20:20
Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini
-
18:17
Suriname bouwt aan duurzame toekomst
-
16:14
Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen
-
14:49
Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?
-
12:50
Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname
-
10:48
Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen
-
08:46
Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus
-
06:51
De Twa-Twa in de Kolenmijn
-
04:53
Bewolking, regen en onweer
-
02:55
Vandaag en morgen nationale rouwdagen
-
00:57
Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre
-
00:00
Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-ondersteuning
Gisteren
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het leven
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (15)
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken
- Onderwijs op de rand van ondergang
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus
- Schoolvervoer per direct hervat
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijnse Kapel
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject acties inzetten
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in conclaaf
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president
- Column: Positieve mindset
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar
Eergisteren
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsdenken
- Carney bot tegen Trump: 'Canada is niet te koop'
- Man neergeschoten bij gewapende woningoverval
- Kantoor Carvision aan Nieuw Weergevondenweg afgebrand
- OKB roept op tot fatsoenlijke campagnevoering
- Verdachte milieustrafzaak vrij; OM gaat door met onderzoek
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problemen onhoudbaar
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verankering
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werknemers
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en heersbeleid
- Column: Discutabele discussie
- ABOP voor eenheid: We zijn allemaal Surinamers