Santokhi gaat door met verkoop producten als prijzen niet dalen
Santokhi is zondag voor de derde keer gekozen tot voorzitter van de oranjepartij. In zijn toespraken heeft de partijleider benadrukt dat er stabiliteit is en een fase van groei is aangebroken. Maar er zijn nog veel uitdagingen. Zoals de hoge prijzen in de winkels. De VHP is in maart begonnen met de Bigi Bombari uitverkoop van pakketten met levensmiddelen, 14 items voor SRD 160. Ruim een derde van de winkelprijzen.
De partijleider heeft wederom uitgelegd hoe de lage prijzen bereikt zijn. Hij deelt mee dat er met ondernemers is gesproken, in het bijzonder van de VHP. Door verschillende tussenpersonen is er een groot verschil tussen de import- en winkelprijzen. “Maar er zijn ook schakels die zorgen voor woekerwinsten, prijzen die niet eerlijk en gerechtvaardigd zijn als je gaat kijken naar de winst die men normaal zou moeten maken,” geeft Santokhi aan.
“Ik heb als president de VHP uitgenodigd. Ik heb ze gevraagd om, op basis van hun verantwoordelijkheid dat ze meer zijn dan een politieke organisatie, de producten rechtstreeks van de importeur gebracht worden naar de consument. En je ziet wat er gebeurd is, dat die prijzen met meer dan 50 procent omlaag kunnen.”
Het voedselpakkettenproject van de VHP wordt momenteel geëvalueerd, geeft ondervoorzitter én projectcoördinator Stanley Dijksteel aan. Het project is een succes geweest en er is nog steeds vraag ernaar, deelt hij mee. Het plan is om op verschillende locaties proef te draaien met de verkoop van laag geprijsde producten.
Santokhi zegt dat de VHP pakketten al wat invloed uitoefen op winkelprijzen. De partij zal zolang mogelijk doorgaan als de prijzen in de winkels hoog blijven. “We gaan het doen,” benadrukt hij. “ik roep eenieder op om mee te werken. Op basis van sociale rechtvaardigheid, solidariteit. Na wan pikin crisis unu deh. Die crisis gaat er niet altijd zijn.” Hij geeft aan dat er al delen van de crisis beheerst worden. “Samen kunnen we meer beheersen zodat die economie stabiel wordt, dat die koopkracht weer stevig is, dan kunnen we weer goed gaan leven. Dat is wat we willen.”
Vandaag
Gisteren
- God luistert niet
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cultuur
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s met 43% gestegen
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp
- Eerste Surinamer behaalt prestigieuze Registercontroller-titel aan AdeKUS
- Vijfde verdachte aangehouden op Zanderij in ripzaak Sunparklaan
- Benadering van het vraagstuk: Tijdelijke combinatie lid DNA en presidentschap!
- Advocaat Dubois: Handelingen Kromosoeto discutabel, maar niet strafbaar
- Een zonnige morgen met onweersbuien in de middag
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-project
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting
- Column: Formateur: ja of nee?
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg
Eergisteren
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uitblijven
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Suriname
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig bestaan
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had recht op bescherming
- In Memoriam Patricia Etnel
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwerpwedstrijd
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffing slavernij
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rechtsvervolging
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele noodzaak?
- Regen en onweersbuien op 1 juli
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba
- Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president en vicepresident
- 4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo