PL sluit bij 23e jaar periode van verraad en rouw af
Volgens Somohardjo jr. telt niet de eerste ronde, maar de laatste ronde. Het is de toenmalige grootste coalitie partij in 2015 gelukt om de PL te splitsen en ze uit elkaar te verdrijven, maar de partij staat vandaag de dag weer stevig op haar grondvesten. “ Het is een vaststaand feit, dat de brand waarin de PL stond is geblust.” Hij verwelkomt de vele PL’ers die waren misleid, terug naar huis, omdat zij volgens hem, het fundament van de partij vormen.
PL- voorzitter, Paul Somohardjo geeft aan dat hij een politieke carrière van meer dan 50 jaren telt. Hij is zich nu meer dan bewust dat hij bijna 80 jaar is en zich moet terug trekken en het werk aan de jongeren moet over laten. Hij kan met trots aangeven, dat de PL een doorstroming heeft en vol jongeren zit. Ook betuigde hij zijn dankbaarheid aan elkeen die terug is gekeerd naar het politieke huis. Hij verzekert dat de PL niet alleen gaat strijden om te winnen, maar ook gaat voor gelijkwaardigheid, een beter bestaan en een gezond Suriname.
Tijdens de afgelopen verkiezingen zijn de ABOP en de PL gezamenlijk opgetrokken. Mede dankzij deze samenwerking kon hij de functie van vicepresident toebedeeld krijgen. Brunswijk geeft aan dat er niet meer gezegd mag worden dat de PL slechts 1 parlementariër telt. “De PL en ABOP tellen samen 10 parlementariërs.” Volgens Brunswijk kan niemand de band tussen hem de de PL voorzitter verbreken. Hij belooft dat ook in 2025 beide partijen met elkaar zullen samenwerken en nog krachtiger gezamenlijk zullen optrekken.
De VHP werd vertegenwoordigt door ondervoorzitter Mahinder Rathipal. In zijn felicitatieboodschap gaf Rathipal aan dat de band tussen de VHP en de PL eentje is van jaren met de nodige ups en downs, maar dat ze tot heden de beste vrienden zijn. Volgens hem heeft de PL altijd klaar gestaan, haar taken te vervullen als politieke partij.
Coalitiegenoot Gregory Rusland stond stil bij de politieke carrière van Somohardjo. Hij meent dat erkend moet worden dat Somohardjo vanaf de oprichting van de PL tot op heden, de motor achter de partij is en onder zijn leiding een prominente rol vervult in de Surinaamse politiek. Rusland onderstreept dat de PL momenteel politiek verzwakt is. Hij roept de achterban van de PL, die vertrokken was, terug te keren naar ‘huis’, om de partij te ondersteunen, opdat zij de rol die ze moet vervullen in deze samenleving gebalanceerd kan invullen. “Eenieder is er gebaat bij. Het land moet weer georganiseerd worden.” De NPS kijkt uit naar een heel goede samenwerking in de komende tijd met de PL.
Vandaag
-
16:40
Aangeschoten man beroofd en gewond achtergelaten op Saronbrug
-
15:43
Zwaarbewapende bende overvalt supermarkt en woning in Wanica
-
15:26
Suriname kan doorbreken op snelgroeiende kokosmarkt
-
13:32
VHP positioneert zich als moreel kompas en hoeder van de volksstem
-
11:34
Devisbuiten krijgt eindelijk schoon drinkwater: 38 huishoudens aangesloten
-
09:15
Eerste kersttoespraak: Paus Leo XIV herinnert aan lijden in Gaza
-
07:36
NDP: Kerst moment van hoop, verantwoordelijkheid en nationale verbondenheid
-
05:41
Su Aid haalt recordbedrag van SRD 6 miljoen op voor Hematologie SVZ
-
04:55
Rustig weerbeeld op Eerste Kerstdag met matige buien
-
02:57
Eerste openbare kerstvieringen in Bethlehem sinds 2022 ondanks aanhoudend geweld
-
00:59
Column: AFCON 2025
-
00:00
Bisschop Choennie: Kerst is een oproep tot hoop, verzoening en verantwoordelijkheid
Gisteren
- Cassatierechtspraak en het OM: staatsrechtelijke grenzen aan politieke hervormingsdrift
- KPS zet drone-unit in voor snellere opsporing en criminaliteitsbestrijding
- SVB-toppers benoemd in FIFA-commissies
- Dollar op weg naar grootste jaarverlies sinds 2017
- Ondernemer in Nickerie aangehouden op verdenking van smokkel
- Goud stijgt boven $4.500; zilver en platina bereiken nieuwe recordniveaus
- Politie ontmantelt autokraaklocatie en houdt meerdere verdachten aan
- Ontvluchte gedetineerde dodelijk geraakt bij wederaanhouding aan Henck Arronstraat
- Waarom toerisme in Suriname al jaren niet doorbreekt
- Werkgroep moet koers uitzetten voor grondenrechten en decentralisatiebeleid
- Wisselvallig weer met regenbuien
- Technisch onderwijs: niet alleen mooie woorden, maar ook verantwoordelijkheid
- Venezuela stapelt olievoorraden op in eigen wateren door Amerikaanse blokkade
- Prijzen blijven stijgen: inflatie in november 2025 op 11,6 procent
Eergisteren
- 2 maanden verkeersomleiding kruispunt Washington–Amazone–Guarani–Napelstraat
- Jones waarschuwt voor ‘vergaande bevoegdheden’ in milieuwet
- Boek: Corruptie in Suriname
- NDP herdenkt één jaar overlijden Bouterse: nalatenschap en verantwoordelijkheid
- Olie-inkomsten komen sneller dan we denken: zijn we er ruimtelijk klaar voor?
- Guyana onderschept kwik vermoedelijk gesmokkeld uit Suriname
- Trump waarschuwt Maduro: 'Speel niet te hard'
- Overval op man aan Leysweg: schoten gelost
- Beroving aan Waaierpalmstraat: auto en tas buitgemaakt
- Rechter dwingt Guillermo Samson tot correctie en excuses aan Bouva
- Eugène van der San benoemd tot voorzitter Administratief Beroepsinstituut
- Gedetineerde ontvlucht bij Spoedeisende Hulp
- President Simons belooft structurele aanpak problemen AZP
- Overwegend zonnig weer met bewolking en verspreide buien
- VS roept ambassadeurs terug, ook in Suriname
- Parmessar wil onderzoek uitgifte honderden hectaren grond in Nickerie
- Column: Een wet met een prijskaartje: US$ 20 miljoen en een prullenmand
- Danielle Veira: ‘Ik ben smalend weggezet als een ondeugd en als verdachte’