Watertekort Haïti: 'We bidden elke dag om regen'
Ook de leveringen van flessenwater zijn verstoord, waardoor veel inwoners afhankelijk zijn van regenwater. "We bidden elke dag dat het regent", zegt een vrouw tegen persbureau Reuters.
Nationale politiechef Frantz Elbé zei dinsdag dat de maatregelen die tot nu toe zijn genomen om een veilige distributie van brandstof mogelijk te maken, niet hebben gewerkt. Hij zei dat de politie een veiligheidscorridor had opgezet vanaf de Varreux-terminal in Port-au-Prince en dat goederen zoals rijst, bakolie en cement de consumenten bereikten.
Maar tankwagens met brandstof mochten van bendeleden die de ingangen van de haven blokkeerden, niet passeren. Haïtiaanse bendes hebben lange tijd chauffeurs afgeperst, maar de situatie is geëscaleerd sinds president Jovenel Moïse in juli werd vermoord door huurlingen.
In het machtsvacuüm na de moord op de president zijn bendeleiders brutaler geworden en hebben ze hun criminele activiteiten opgevoerd, waaronder ontvoeringen voor losgeld en afpersing. Jimmy Chérizier, beter bekend als Barbecue, is een van hen.
De voormalige politieagent, die een alliantie leidt van negen van de machtigste bendes in Port-au-Prince, demonstreerde vorige maand zijn macht toen zijn volgelingen het vuur openden op een monument net toen premier Ariel Henry op het punt stond een krans te leggen.
De premier en zijn veiligheidsdienst sloegen op de vlucht, en omringd door zwaarbewapende gemaskerde mannen maakte Barbecue er een show van door zelf van een krans te leggen. Op een persconferentie vorige maand zei hij dat zijn criminele alliantie, G9 en Family, achter blokkades rond de brandstofterminal zat. Hij stelde dat hij geen brandstof zou leveren totdat premier Ariel Henry aftrad.

Het brandstoftekort in Haïti, trekt ook een zware wissel op de toegang tot drinkwater.
Maar ze hebben ook een domino-effect gehad op veel andere belangrijke goederen die afhankelijk zijn van vrachtwagenchauffeurs voor levering of van brandstof voor productie.
Guito Edouard, die leiding geeft aan het Haïtiaanse Directoraat voor Drinkwater, zegt dat sommige bendeleden de behoefte van mensen aan water hebben begrepen, maar anderen niet. "Gewapende bendes hebben grote infrastructuur gekaapt. We gebruiken verschillende sociale strategieën om hen uit te leggen dat water een openbare behoefte is. Sommigen begrijpen het, maar anderen accepteren de boodschap niet."
Vandaag
-
08:54
Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
-
06:56
Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
-
04:58
Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
-
03:05
'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
-
01:03
Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
-
00:01
Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?
Gisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in
Eergisteren
- Hoogleraar Moomou: Een gedeelde rivier vraagt om gedeelde verantwoordelijkheid
- Rosina
- Amatmohamed vraagt duidelijkheid over importverbod bestrijdingsmiddelen
- Verdachte brand Henck Arronstraat voorlopig vrij; strafzaak opnieuw aangehouden
- Het examen begint in 2028
- Asabina eist duidelijkheid over massale vissterfte
- OIS eist actie van president Simons na milieuramp in Saramacca
- Verdachte in zaak rond vermiste Braziliaanse voorwaardelijk vrijgelaten
- Quorumproblemen overschaduwen unanieme aanname VN-protocol tegen doodstraf
- Opnieuw zeer warm; Saharastof zorgt voor heiige lucht
- Klimaatverandering versterkt droogterisico’s in Europa door extreme hitte
- Column: De goudsector zonder gezag, de les van Sarakreek
- Starnieuws gouddossier 1: Actie tegen Chinese werknemers Sarakreek slechts deel van thriller