ROM wil met schoonmaakactie de bewustwording vergroten
De schoonmaak heeft te maken met een bewustwordingscampagne van ROM. “De actie is bedoeld om jongeren bewust te maken van een schoon milieu en ze te leren hoe zich te ontdoen van de verschillende soorten vuil,” deelt Tiffany van Ravenswaay van ROM mee. Zij is ook de projectcoördinator van de bewustwordingscampagne. Er is op drie locaties schoongemaakt op Latour. De actie is een proefproject, geven Ravenswaay en minister Tjong Ahin aan. ROM wil zoveel mogelijk buurten aandoen. Maar dit hangt van de sponsoring af. Het project wordt niet uit staatsmiddelen betaald. Fernandes, Staatsolie, Gow2 en IamGold zijn enkele van 13 sponsoren geweest bij het startsein. In december is er in elk geval een hele grote schoonmaakactie, kondigt Ravenswaay aan.
Op Latour is geconcentreerd op zwerfvuil, in het bijzonder de petflessen die lozingen kunnen verstoppen zoals aan de Grensstraat. Het startsein van deze activiteit was op het open veld naast Brandweer Latour waar Tjong Ahin en ROM-directeur Ritesh Sardjoe flink hebben geharkt en een paar zakken met troep hebben gevuld. De hele wereld heeft een probleem met afval, merkt Tjong Ahin op. “Hoe meer we consumeren en hoe meer we willen bezitten, hoe meer afval er ontstaat,” haalt hij tijdens zijn toespraak aan. “Dat afval vormt een grote bedreiging voor mens en dier. Ook de dieren die we niet zien. Zoals de zeeschildpadden en vissen. We weten allemaal dat plastic op de een of andere manier op zee terechtkomt en daar de dieren ook hindert.”

Deze grote zak met vuil is uit de goot gehaald.
Tjon Ahing stelt dat de samenleving verantwoordelijker moet worden voor zijn eigen omgeving en niet alles moeten overlaten aan de overheid. “De essentie van vandaag is dat je bewust wordt van je eigen omgeving,” deelt hij mee. “Dat het uiteindelijk niet de overheid moet zijn die steeds voor uw deur komt om schoon te maken. Geloof me, geen enkele overheid kan dat doen ook al heb je heel veel geld. Het moet bij ons zelf beginnen, in ons huis, ons erf, voor het erf, in je straat. “Een schone omgeving gaat je gelukkiger maken en gezonder.” Na de schoonmaakactie hebben al de jeugdigen een waardebon van SRD 500 van Beyrouth Bazaar ontvangen voor schoolspullen.
Gisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in
Eergisteren
- Hoogleraar Moomou: Een gedeelde rivier vraagt om gedeelde verantwoordelijkheid
- Rosina
- Amatmohamed vraagt duidelijkheid over importverbod bestrijdingsmiddelen
- Verdachte brand Henck Arronstraat voorlopig vrij; strafzaak opnieuw aangehouden
- Het examen begint in 2028
- Asabina eist duidelijkheid over massale vissterfte
- OIS eist actie van president Simons na milieuramp in Saramacca
- Verdachte in zaak rond vermiste Braziliaanse voorwaardelijk vrijgelaten
- Quorumproblemen overschaduwen unanieme aanname VN-protocol tegen doodstraf
- Opnieuw zeer warm; Saharastof zorgt voor heiige lucht
- Klimaatverandering versterkt droogterisico’s in Europa door extreme hitte
- Column: De goudsector zonder gezag, de les van Sarakreek
- Starnieuws gouddossier 1: Actie tegen Chinese werknemers Sarakreek slechts deel van thriller