Veel belangstelling voor online workshop projectschrijven
De All Suriname Chapter timmert aan de weg. Voor de eerste door haar georganiseerde gratis online workshop ‘Basis Projectschrijven’ hebben zich meer dan 250 personen aangemeld. De organisatie was genoodzaakt om de online workshop op te splitsen in twee herhaalsessies, waarvan de 2e op 3 oktober zal plaatsvinden. Een 3e (gratis) online workshop ‘Less Stuff, More Happiness’ staat gepland voor dinsdag 29 september.
De ALL Suriname Chapter is gelanceerd in juli van dit jaar en wordt gepionierd door 14 Surinaamse vrouwen, bijeengebracht door de Chapter Chair, Ashna Mahepal. De organisatie maakt deel uit van de Global ALL Ladies League (ALL) die circa 100.000 leden verspreid heeft over 150 landen. De Women Economic Forum (WEF) is een van de werkarmen van de organisatie, die haar leden de mogelijkheid biedt om op globaal niveau te netwerken en te bundelen voor zaken die vrouwen versterken, vrouwelijk ondernemerschap bevorderen alsook het welzijn van allen in het algemeen door middel van het stimuleren van vrouwelijk leiderschap.
In de afgelopen WEF (gehost vanuit Bangalore City, India) hebben leden van de Suriname Chapter als participant deelgenomen aan enkele van de panelsessies. Vanwege de Covid-19 situatie was het de 1e Digitale Summit. Voorgaande jaren kwamen de vrouwen uit diverse landen fysiek bijeen in een gastland.
De pionierende groep zit aan voor een periode van circa 1 jaar en bestaat naast Mahepal uit: Andjenie Pooran; Anushka Ramessar-Gopalrai, Ashna Chan-Jessurun, Chantal Landburg, Chiquita Margaret-Resomardono, Florence Sitaram-Tjin A Soe, Gail Meyer, Lilian Maria Wiebers, Marion Stekkel-Vroom, Monique Jules, Natalie Accord-Liu, Ornella Naarden en Priscilla Abhilakh Missier.
De middelen voor de projecten zullen komen van o.a. fundraisingsactiviteiten, donaties, geschenken, sponsoringsaanvragen, grant writing acties, eigen inbreng en het eigen netwerk en/of te identificeren project partners, meldt de organisatie.
Gisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in
Eergisteren
- Hoogleraar Moomou: Een gedeelde rivier vraagt om gedeelde verantwoordelijkheid
- Rosina
- Amatmohamed vraagt duidelijkheid over importverbod bestrijdingsmiddelen
- Verdachte brand Henck Arronstraat voorlopig vrij; strafzaak opnieuw aangehouden
- Het examen begint in 2028
- Asabina eist duidelijkheid over massale vissterfte
- OIS eist actie van president Simons na milieuramp in Saramacca
- Verdachte in zaak rond vermiste Braziliaanse voorwaardelijk vrijgelaten
- Quorumproblemen overschaduwen unanieme aanname VN-protocol tegen doodstraf
- Opnieuw zeer warm; Saharastof zorgt voor heiige lucht
- Klimaatverandering versterkt droogterisico’s in Europa door extreme hitte
- Column: De goudsector zonder gezag, de les van Sarakreek
- Starnieuws gouddossier 1: Actie tegen Chinese werknemers Sarakreek slechts deel van thriller