Ook Moody's verlaagt kredietwaardigheid Suriname
Ratingbureau Moody's Investors Service verlaagde dinsdag de soevereine kredietwaardigheid van de regering van Suriname voor vreemde valuta door de grotere kans op een noodlijdende wisselkoers of wanbetaling op haar marktschuld sinds de laatste verlaging in april. Het is de twee na laagste rating op de schaalindeling van Moody's.
Moody's zei dat het de beoordeling verlaagd als gevolg van toenemende druk op de uitgaven in verband met het coronavirus, waardoor de financieringsbehoeften zijn toegenomen en de financiële voorwaarden ernstig zijn aangescherpt. De rating blijft negatief, zei het bedrijf in een verklaring.
"Gezien de stijging van de schuldenlast en de beperkte financieringsmogelijkheden, verwacht Moody's dat de overheid zwaardere verliezen kan opleggen aan obligatiehouders door een uitgebreidere herstructurering van de uitstaande overheidsschuld die verder gaat dan het recente verzoek om toestemming om betalingen uit te stellen, als onderdeel van een bredere economische hervorming programma", aldus de verklaring.
Suriname bereikte een akkoord met houders van ongeveer 83% van Suriname's 9,875% 2023-obligaties om betalingen uit te stellen nadat de regering er niet in slaagde op 30 juni aan rente en aflossingen US$ 23 miljoen op te hoesten.
"De regering heeft al een verzoek tot toestemming gedaan om de betaling van de hoofdsom die op 30 juni verschuldigd was uit te stellen, wat volgens Moody's zal worden verleend", aldus het rapport. Moody's voorspelt dat het reële bbp van Suriname met 4% zal krimpen en dat het begrotingstekort in 2020 10% van het bbp zal zijn.
Vandaag
Gisteren
- 120 kinderen tonen kunstwerken bij Nola Hatterman Art Academy
- Kinderen brengen erfgoed tot leven in miniatuurproject
- President Simons vertrokken naar New York
- Europese luchthavens getroffen door cyberaanval
- Moeder zwaar mishandeld door dochter en schoonzonen met tjap
- Onregelmatigheden Keizerstraat: agenten geschorst
- Vrede is geen droom – het begint bij jezelf
- VSB en CBvS in overleg over productie, groei en stabiliteit
- Nieuwe lichting van 39 soldaten toegevoegd aan Nationaal Leger
- Warm, vochtig en buien in de middag
- Fitch verhoogt groeiverwachting wereldeconomie voor 2025
- De wedijver om verkeersveiligheid
- Zijin Mining: Van Purper-Gouden Berg in China tot grootmacht in Suriname
Eergisteren
- Vaderlandsliefde is geen kreet
- Volledig herstel na tijdelijke landelijke storing bij Telesur
- Telesur kampt met grote storing in telefonie en internet
- EU en UNDP starten mangroveproject in Nickerie: focus op bescherming
- Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
- De sluipende macht…
- Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
- Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
- Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
- Zon en bewolking met lokale buien
- Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
- Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
- Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur